Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

23 września 2011 r.
14:50
Edytuj ten wpis

Grzegorz Bierecki - kandydat do Senatu

Autor: Zdjęcie autora reklama

Szanowni Państwo, nazywam się Grzegorz Bierecki, kandyduję do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej przy poparciu Prawa i Sprawiedliwości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Niemal 20 lat temu, w okresie trudnych przemian społeczno-politycznych w naszym kraju założyłem Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe. Dziś SKOK-i są jedną z najbardziej rozbudowanych instytucji finansowych w Polsce i opierają się wyłącznie na rodzimym kapitale. Zrzeszają niemal 2,5 miliona polskich rodzin. Zarządzają oszczędnościami, udzielają pożyczek, zabezpieczają naszą przyszłość.

Dzięki swojej pracy i zaangażowaniu, bez korzystania z państwowej pomocy, osiągnąłem sukces, którym potrafię i chcę dzielić się z innymi. Pragnę wykorzystać swoje doświadczenie w służbie publicznej, w służbie dla regionu, z którego kandyduję.

Dlaczego kandyduję

Mówiąc o motywach mojego kandydowania muszę sięgnąć do tragedii smoleńskiej. Tam, w rosyjskim błocie, zginęli moi przyjaciele, ludzie, którzy dzielnie walczyli o Polskę przez lata. Ja ich wspierałem, ale trzymałem się w II linii. Dziś muszę przesunąć się w szeregu. Nie czuję i nie czułem się politykiem. Chcę działać na rzecz społeczeństwa. Dlatego w przekażę wynagrodzenie senatorskie na rzecz Fundacji, która będzie broniła dobrego imienia Kościoła oraz dechrystianizacji kraju.

Poznałem problemy okolic Białej Podlaskiej, Radzynia, Parczewa. Dzięki mojemu doświadczeniu oprócz diagnozy sytuacji, która często sprowadza się do określenia, że jest źle, mam także wiedzę i doświadczenie, w oparciu o które formułuję konkretne propozycje rozwiązań.

Propaguję zrównoważony rozwój

Polskę, a szczególnie region bialskopodlaski dotyka bezrobocie. Prowadzone przeze mnie SKOK-i oparły się kryzysowi i wciąż przyczyniają się do wzrostu gospodarczego. Co więcej, stale się rozwijają i tworzą nowe miejsca pracy w Polsce oraz w Białej Podlaskiej i okolicach. Dziś to niemal 10 000 osób, które dzięki grupie SKOK mogą pracować i kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców rozwijających własną działalność gospodarczą przy wsparciu Kas.

W rejonie bialskim szczególnych trudności nastręcza chaos komunikacyjny wywołany upadkiem PKS Biała Podlaska. Brak solidnego przewoźnika to nie tylko kłopot z dojazdem do mniejszych miejscowości, to również zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów.

Dlatego właśnie powinniśmy przestać patrzeć na komunikację, tak w rejonie Białej Podlaskiej jak i w całej Polsce, wyłącznie jako na biznes. To działalność pożytku publicznego. Swoją receptą na odrodzenie bialskiego PKS podzieliłem się z przedstawicielami przedsiębiorstwa. Proponowane przeze mnie rozwiązania spółdzielcze, które sprawdzają się w gospodarce i finansach, sprawdzą się także w sferze transportu publicznego.

Jednym ze sposobów wdrożenia w życie polityki równych szans powinna być dekoncentracja jednostek administracji centralnej. Dlaczego Trybunał Konstytucyjny jest w Warszawie, a nie w Krakowie? Czy Sąd Najwyższy mógłby być w Lublinie, a Główny Urząd Ceł w Białej Podlaskiej, blisko granicy celnej? Nieliczne przykłady ulokowania poza Warszawą centralnych instytucji to zbyt mało.

Życie administracyjne i polityczne skupia się wyłącznie w stolicy, która odrywa się ekonomicznie i kulturowo od reszty kraju. Młodzi ludzie, aby zrobić karierę skazani są na migrację i nie mogąc zrealizować swoich marzeń w rodzinnym mieście. Nadchodzące wybory powinny stanowić źródło pozytywnych zmian.

Jako ekspert uczestniczyłem w pracach nad ustawą o upadłości konsumenckiej i ustawą antylichwiarską. Obecny rząd nie przyjął ich w zaproponowanej formie, jednak udało nam się zwrócić uwagę na problem pętli zadłużenia, niekontrolowanej wysokości odsetek, na problem wykluczenia finansowego, które dotyka dzisiaj niemal 2 milionów Polaków. Chcę służyć w Senacie moją wiedzą i doświadczeniem po to, żeby Polska stała się praworządnym państwem. Państwem, które staje po stronie obywatela.

Wiem jak poprawić sytuację w regionie

Od 24 lat, dzięki rodzinie żony pochodzącej z okolic Białej Podlaskiej, znam tutejszych ludzi i miejscowe zwyczaje. Poznałem problemy tego regionu oraz możliwości ich rozwiązania. Senat nie jest miejscem odpoczynku, zbyt wiele jest w nim możliwości działania.

10 senatorów może złożyć projekt ustawy. To siła równa 100 tysiącom podpisów obywateli. Tą właśnie droga mam zamiar proponować ustawy, które poprawią funkcjonowanie rynku finansowego w interesie konsumenta, wzmocnią sytuację gospodarczą i infrastrukturę regionu bialskopodlaskiego.

Moje starania zostały docenione

Moje dotychczasowe starania docenili Polacy – ufając SKOK-om. Zaufali mi również przedstawiciele polskiej polityki. Niech za rekomendację posłużą słowa Jarosława Kaczyńskiego:

„Grzegorz Bierecki to człowiek, właściwie jedyny taki człowiek w Polsce, który stworzył z niczego dużą instytucję finansową. Angażował się w wielkie projekty, mające na celu ustawowe ograniczenie lichwy w Polsce i dające możliwość ogłoszenia upadłości tym, którzy z powodu wpadnięcia w tzw. pętlę kredytową uznawani są przez państwo za osoby wykluczone społecznie. Sądzę, że niewielu jest finansistów w Polsce, którym leży na sercu los najsłabszych. Grzegorz Bierecki jest takim właśnie człowiekiem”.

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin lepsza od JSW Jastrzębskiego Węgla

Niespodzianka: Bogdanka LUK Lublin lepsza od mistrza Polski Jastrzębskiego Węgla

W pierwszym meczu półfinałowy play-off o mistrzostwo Polski Bogdanka LUK Lublin sensacyjnie pokonała JSW Jastrzębski Węgiel 3:1. MVP wybrany został przyjmujący gości Wilfredo Leon

Burze w Lubelskiem. Strażacy interweniowali dzisiaj 375 razy
nawałnice

Burze w Lubelskiem. Strażacy interweniowali dzisiaj 375 razy

To pracowity dzień dla wszystkich strażaków z zachodniej Lubelszczyzny. Wiatr uszkodził blisko 50 dachów, zrywał gałęzie i przewracał drzewa - także na samochody. Najwięcej szkód burze wyrządziły w powiecie puławskim, opolskim i kraśnickim.

Prędkość i wyprzedzanie na zakazie. Jazda wysokopunktowana

Prędkość i wyprzedzanie na zakazie. Jazda wysokopunktowana

Aż 24 punkty karne i to za jednym razem zdobył 59-latek, który wczoraj jeździł po drogach gminy Kurów - bez zwracania uwagi na przepisy. Było szybko i niebezpiecznie. Mieszkaniec gminy Bychawa wyczerpał limit błędów.

Miasta Lubelszczyzny jak z horroru - tak widzi je sztuczna inteligencja
zdjęcia
galeria

Miasta Lubelszczyzny jak z horroru - tak widzi je sztuczna inteligencja

Współczesna technologia pozwala na coraz więcej, a jej graficzne możliwości rosną z każdą kolejną wersją popularnych modeli językowych. Korzystając z dostępu do GPT postanowiliśmy sprawdzić, jak komputer widzi miasta Lubelszczyzny, gdyby miały je symbolizować postaci wyjęte z horrorów.

Silne burze przetaczają się przez Lubelszczyznę. To będzie niespokojna noc

Silne burze przetaczają się przez Lubelszczyznę. To będzie niespokojna noc

Od Puław po Roztocze - zachodnia i południowa część Lubelszczyzny znalazła się w zasięgu silnych komórek burzowych. Front przyniósł silny wiatr, intensywne opady deszczu i wyładowania atmosferyczne. Mieszkańcy województwa już w południe otrzymali ostrzeżenia w ramach alertu RCB. Prognozy się sprawdziły.

Rzeźba ukrzyżowanego Chrystusa należy do najstarszych w Lublinie. Pochodzi z początków XVII wieku
historia

Lubelski kościół kryje skarby historii. Rzeźba Chrystusa sprzed 405 lat

Gdy powstawała, na polskim tronie zasiadał Władysław IV Waza, nasz kraj rozpoczynał boje z Imperium Osmańskim, a w Lublinie szalała epidemia dżumy. Figura Chrystusa z kościoła pw. św. Mikołaja ma już 405 lat. Jej autor pozostaje nieznany.

Lęk przed złodziejami popchnął go do najgorszego

Lęk przed złodziejami popchnął go do najgorszego

Mieszkaniec powiatu zamojskiego stracił ponad 100 tysięcy złotych. A wszystko przez lęk o swoje oszczędności oraz zbyt duże zaufanie okazane niewłaściwym osobom. Ten błąd słono go kosztował.

Miejsce w którym ma powstać do 2026 roku Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

W Chełmie ruszyła budowa centrum dla najbardziej potrzebujących

Przy ulicy Browarnej w Chełmie ruszyła inwestycja, która ma realnie zmienić życie osób z niepełnosprawnościami. Powstające Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne to nie tylko budynek – to obietnica godnych warunków życia, wsparcia i bezpieczeństwa.

Groził kobiecie, że "odstrzeli jej głowę". Agresor już za kratkami
na sygnale

Groził kobiecie, że "odstrzeli jej głowę". Agresor już za kratkami

Pijany 60-latek z gminy Puławy w tym tygodniu wszczął awanturę, w trakcie której próbował zmusić swoją partnerkę do zameldowania go w jej mieszkaniu. Groził jej śmiercią. Wcześniej szarpał i popychał. Przerażona zadzwoniła po pomoc.

Wystawa 100 lat żużla już otwarta. Co można zobaczyć?
ZDJĘCIA
galeria

Wystawa 100 lat żużla już otwarta. Co można zobaczyć?

Tego wydarzenia nie może przegapić żaden, prawdziwy kibic czarnego sportu. Od czwartku w Lublinie można podziwiać wystawę „100 lat sportu żużlowego”.

Tegoroczny festiwal muzyczny organizowany przez stowarzyszenie Dwa Brzegi ma nawiązywać do historii księżnej Izabeli Czartoryskiej

Środki na puławskie imprezy podzielone. Kto dostał najwięcej?

Koncerty, pikniki, festiwale. Szesnaście wydarzeń kulturalnych otrzyma w tym roku finansowe wsparcie ze strony puławskiego Ratusza. Suma dotacji wyniosła 350 tys. zł. Jedna trzecia tej sumy trafi zasili imprezę z okazji 280. rocznicy urodzin Izabeli Czartoryskiej.

Tablica to część szerszego projektu poświęconego upamiętnianiu ofiar niemieckich okupantów w czasie II wojny światowej, współorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie

W Lubartowie pamiętają o żydowskich ofiarach wojny

Lubartów dołączył do miast, które znalazły miejsce na pamiątkową tablicę ufundowaną przez samorząd wojewódzki dla żydowskich ofiar niemieckiej akcji Reinhardt. Tablica zawisła na ścianie galerii Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Słowackiego.

Tak się skończyła ucieczka młodego kierowcy przed policją

Promile we krwi, a samochód w stawie. Tak się skończyła ucieczka 19-latka

Był pijany i wiedział o tym. Dlatego gdy policjanci chcieli go zatrzymać, zaczął uciekać. To się skończyło nieciekawie dla młodego, 19-letniego kierowcy.

Artur Bożyk świetnie wprowadził się do zespołu z Łęcznej

Artur Bożyk: Do Olsztyna jedziemy po komplet punktów

Rozmowa z Arturem Bożykiem, trenerem piłkarek Górnika Łęczna

46-letni mężczyzna został zatrzymany, a decyzją sądu również aresztowany tymczasowo

Święta spędzi za kratkami. Bo krzywdził żonę i córki

Nie będzie świąt w rodzinnej atmosferze. 46-letni mężczyzna spędzi je w więzieniu. Został właśnie tymczasowo aresztowany za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi najbliższymi.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium