Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

21 października 2011 r.
11:52
Edytuj ten wpis

Hrubieszów laureatem konkursu Gmina Fair Play

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 0 A A
Hrubieszów (Leszek Wójtowicz)
Hrubieszów (Leszek Wójtowicz)

Miasto Hrubieszów zostało laureatem dziesiątej edycji konkursu "Gmina Fair Play”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Konkurs jest inicjatywą skierowaną do wszystkich gmin, które dbając o interesy społeczności lokalnych stwarzają na swym terenie możliwie najlepsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej i inwestycyjnej. Jego podstawowym celem jest popularyzowanie etyki w działalności samorządów, przejrzystości procedur oraz postaw godnych naśladowania, sprzyjających podejmowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych.

Do udziału w jubileuszowej edycji konkursu zgłosiły się 72 samorządy z całej Polski. Ostatecznie kapituła wyłoniła 66 gmin, które spełniły wymagania konkursu i przeszły pozytywnie procedurę weryfikacyjną, uzyskując tym samym tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play” 2011 – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.

Złotą Statuetkę otrzymało miasto Hrubieszów, a spośród innych gmin Lubelszczyzny certyfikaty zdobyły Lubartów i Wólka, a także miasto Międzyrzec Podlaski. Wyróżnienie specjalne powędrowało do gminy Strzyżewice.

Złota Statuetka "Gmina Fair Play” przyznawana jest gminom, które w pięciu kolejnych edycjach otrzymały tytuł i certyfikat "Gmina Fair Play”.

Pozostałe informacje

Janusz Piechnat w MPWiK-u pracuje od 17 lat. W zeszłym tygodniu został jej prezesem. Zapewnia, że żadnych zwolnień spółka nie planuje. W planach są natomiast podwyżki, zarówno wysokości opłat za wodę i ścieki jak i wynagrodzeń dla pracowników miejskiego przedsiębiorstwa

Nowy prezes MPWiK: Podwyżki będą na racjonalnym poziomie

O koniecznych inwestycjach, podwyżce opłat za wodę i ścieki, polityce kadrowej oraz wynagrodzeniach dla pracowników rozmawiamy z Januszem Piechnatem, nowym szefem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Puławach.

zdjęcie ilustracyjne

Łosie padły na ogrodzeniach. Ratusz ma doposażyć Straż Miejską

Ma być lepiej z ratowaniem dzikich zwierząt w Białej Podlaskiej. Po petycji od stowarzyszenia w tej sprawie, urząd chce wyszkolić Straż Miejską.

Nowa przestrzeń rekreacyjna w mikroparku na Polanie Centralnej
LUBLIN

Nowa przestrzeń rekreacyjna w mikroparku na Polanie Centralnej

Na Polanie Centralnej, znajdującej się w wąwozie na Czechowie, trwają prace mające na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców. Już teraz dostępne są wiklinowe wigwamy, a wkrótce pojawią się nowe elementy infrastruktury rekreacyjnej.

Od tablic do ogrodzeń. Tabal to innowacyjny ekspert
BIZNES Z BLISKA
film

Od tablic do ogrodzeń. Tabal to innowacyjny ekspert

TABAL to lubelska firma, która rozpoczęła swoją działalność w 1990 roku. Zaczęło się od niewielkiego zakładu produkującego tablice rejestracyjne. Dzięki wytrwałości i zastosowaniu innowacyjnych metod szybko wybiła się na rynek europejski. Powstały nowe oddziały w innych miastach w Polsce. Dzisiaj TABAL jest ekspertem, który tworzy półfabrykaty z aluminium, stali kwasoodpornej, tworzyw konstrukcyjnych, konstrukcje aluminiowe, usługi obróbki CNC oraz kompletne produkty. Ich produkty znajdują szerokie zastosowanie w branży. Zajrzyjcie z nami do wnętrza firmy i poznajcie ludzi, którzy stoją za jej sukcesem.

Fundusze Europejskie wspierają kształcenie zawodowe

Fundusze Europejskie wspierają kształcenie zawodowe

Warsztaty z najbardziej pożądanych zawodów na rynku pracy, kursy prawa jazdy, szkolenia podnoszące kwalifikacje nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodów czy doposażenie pracowni zawodowych. To tylko część z działań, jakie za chwilę będą prowadzone w ramach projektów realizowanych z Działania 10.4 Kształcenie zawodowe w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. Ze wsparcia skorzysta blisko 10,5 tysiąca uczniów i ponad 1400 nauczycieli z całego województwa lubelskiego.

Prezes MZK Krzysztof Trochimiuk jest za płatną komunikacją

Szykuje się podwyżka cen biletów, a radni pytają o bezpłatny transport publiczny

Wszystko wskazuje na to, że podrożeją bilety jednorazowe komunikacji miejskiej w Białej Podlaskiej. A radni przy tej okazji pytają przewoźnika, czy nie warto wprowadzić bezpłatnego transportu publicznego.

Górnik Łęczna rozpoczął współpracę z dwoma klubami z naszego regionu - Świdniczanką i Astrą Leśniowice

Górnik Łęczna ma dwa nowe kluby partnerskie

Górnik Łęczna ma dwa nowe kluby partnerskie. Zostały nimi trzecioligowa Świdnicznka Świdnik i występująca w chełmskiej klasie okręgowej Astra Leśniowice

Miał wszystko co trzeba, aby handlować marihuaną. Trafi za kraty

Miał wszystko co trzeba, aby handlować marihuaną. Trafi za kraty

Znacznie ilości marihuany znaleźli policjanci w domu jednego z mieszkańców Krasnegostawu. Z posiadanych narkotyków mógł przygotować 250 działek dilerskich.

Dlaczego warto śledzić dane makroekonomiczne?

Dlaczego warto śledzić dane makroekonomiczne?

Dane makroekonomiczne wpływają na sytuację na rynkach finansowych, ponieważ obrazują to, co dzieje się w realnej gospodarce. Są podstawą przeróżnych decyzji władz, których skutki rzutują na życie każdego uczestnika obrotu gospodarczego. W efekcie determinują nastroje inwestorów oraz skład ich portfeli.

Pompy ciepła typu powietrze - woda - co warto o nich wiedzieć

Pompy ciepła typu powietrze - woda - co warto o nich wiedzieć

Pompy ciepła typu powietrze-woda są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań grzewczych dostępnych na rodzimym rynku, głównie ze względu na ich wszechstronność, efektywność energetyczną oraz stosunkowo łatwą instalację. Technologia ta pozwala na ogrzewanie pomieszczeń, podgrzewanie wody użytkowej, a także może służyć do chłodzenia w miesiącach letnich.

Brexit, Polacy w UK i przyszłość e-commerce po Brexicie

Brexit, Polacy w UK i przyszłość e-commerce po Brexicie

Brexit przyniósł ogromne zmiany w handlu międzynarodowym i codziennym życiu Polaków w Wielkiej Brytanii. Nowe regulacje celne, zmiany w podatkach oraz koszty logistyczne wpłynęły na funkcjonowanie wielu firm, w tym sektora e-commerce. Pomimo trudności, polskie firmy znalazły sposób na adaptację do nowej rzeczywistości, a ich obecność na brytyjskim rynku nadal rośnie. Jakie wyzwania i szanse przyniósł Brexit oraz jak polskie przedsiębiorstwa radzą sobie w nowej sytuacji?

W weekend przestawiamy zegarki. Jak pojadą „nocne”?

W weekend przestawiamy zegarki. Jak pojadą „nocne”?

W nocy z 26 na 27 października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy i przestawienie wskazówek z godziny 3 na 2 w nocy. Nocna komunikacja miejska pojedzie inaczej.

Firany szyte na wymiar – czy warto je zamówić?

Firany szyte na wymiar – czy warto je zamówić?

Kupując firany do swojego domu, mamy możliwość zamówić gotowy produkt albo zlecić uszycie ich na wymiar. Drugie rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność, jednak czy sprawdzi się w każdym przypadku? Kiedy warto uszyć firany od podstaw?

Bierz sprawy w swoje ręce! Ruszaj do stowarzyszenia
film

Bierz sprawy w swoje ręce! Ruszaj do stowarzyszenia

Czym są? Jak mogą wpłynąć na życie nasze i otaczającego nas społeczeństwa? Organizacje pozarządowe, fundacje i stowarzyszenia - wszystko co musicie o nich wiedzieć, aby wziąć sprawy w swoje ręce i zacząć działać na korzyść naszego otoczenia. Kto może działać i kiedy najlepiej założyć stowarzyszenie? To kolejne z pytań, na które odpowiada radca prawny dr Krzysztof Księski w programie Dzień Wschodzi.

Polski Cukier Start po wygranej na inaugurację w Toruniu doznał dwóch domowych porażek

Polski Cukier Start Lublin kontra GTK Gliwice. Czas zacząć bronić

Polski Cukier Start już w czwartek rozegra kolejny mecz. Rywalem będzie Tauron GTK Gliwice, a lublinianie spróbują się pozbierać po dwóch domowych porażkach. Początek zawodów o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport 2.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium