Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

11 listopada 2012 r.
21:19
Edytuj ten wpis

Festiwal Brunona Schulza "Bruno4ever 2012”

Autor: Zdjęcie autora (agdy)
0 0 A A
Fragment wystawy fotografii Jakuba Grzywaka i Mariusza Kubielasa "U Schulza” (Materiały prasowe)
Fragment wystawy fotografii Jakuba Grzywaka i Mariusza Kubielasa \"U Schulza” (Materiały prasowe)

W 70 rocznicę śmierci autora "Sklepów cynamonowych” w Radzyniu Podlaskim, Lublinie i Kazimierzu Dolnym spotkają się wielbiciele talentu Schulza i magii jego twórczości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Festiwal zaczyna się w poniedziałek (12 listopada) w Radzyniu Podlaskim. O godz. 18 w galerii "Oranżeria” (ul. Jana Pawła II 4) otwarcie wystawy fotografii Jakuba Grzywaka i Mariusza Kubielasa (obaj autorzy są z Żywca) "U Schulza”. – To pasjonujące nas przedsięwzięcie realizujemy już od prawie ośmiu lat. Nie posiadamy żadnych dotacji i funkcjonujemy artystycznie w oparciu o własny entuzjazm penetrując spuściznę Brunona Schulza i jej okolice. Działalność tę prowadzimy dzięki pomocy wielu przyjaciół i wolontariuszy, których nasz pomysł zafascynował – piszą o swoich pracach.
Wernisaż połączony będzie z pokazem dokumentacji video Festiwalu w Drohobyczu.

W środę (14 listopada) festiwal przenosi się do Lublina. W godz. 12–22 na Bramie Grodzkiej plenerowa wystawa obrazów Piotra Łucjana. O godz. 19 w Hades – Szeroka (ul. Grodzka 21), Salon Ludzi Ciekawych: spotkanie z malarzem Piotrem Łucjanem o jego projekcie "Słowników Schulzowskich” (prowadzi Aleksandra Zińczuk). Autor od dwóch lat przygotowuje "Słowniki Schulzowskie”, w których analizuje i ilustruje postacie i wydarzenia, stany i przedmioty opisywane lub przywoływane w prozie Schulza.

W czwartek (15 listopada) o godz. 17 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego (ul. Narutowicza 4) promocja książek. Jedna to "Bruno Schulz. Horyzont czasu” - katalog wystawy Brunona Schulza w Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki (wrzesień 2012), pod redakcją kuratorów wystawy: Natalii Filewycz (Lwów) i Grzegorza Józefczuka (Lublin).

Była to pierwsza po wojnie tak duża wystawa rysunków Brunona Schulza we Lwowie, gdzie 90 lat temu debiutował jako wystawiający artysta. Ekspozycja ukazywała Schulza w sugerowanym kontekście twórców jego epoki, w tym tych, z którymi wystawiał, a którzy są w Polsce nieznani. Druga to "Księga wyznawców mitu intrygi Brunona Schulza” wg pomysłu i pod redakcją Grzegorza Józefczuka. Publikacja po części o charakterze albumowym, przedstawiająca w szeroki sposób drohobyckie i lubelskie inicjatywy na rzecz pamięci i promocji twórczości Brunona Schulza, sztuki zrodzonej z inspiracji schulzowskich itp.

W piątek (16 listopada) o godz. 18.00 w Wojewódzkim Ośrodku Kultury (ul. Dolna Panny Marii 3) wernisaż wystawy Bertold Schenkelbach (1893–1942) "Fotografie z Drohobycza odnalezione w Nowym Jorku”. Zakład fotograficzny Bertolda Schenkelbacha mieścił się przy ul. Szewczenki (teraz: dom mieszkalny przy ul. Adama Mickiewicza 3). Fotograf-samouk, turysta zakochany w Huculszczyźnie. Z Schulzem utrzymywał przyjacielskie stosunki – dostarczał mu szklane płyty, wykorzystywane przez artystę do wykonywania (techniką cliché verre) rycin przeznaczonych do Xięgi bałwochwalczej. Syn Schenkelbacha, Erwin (ur. w 1929 roku w Drohobyczu) cudem przeżył wojnę; mieszka w Izraelu, jest fotografikiem.

Do Kazimierza Dolnego festiwal przenosi się na niedzielę (18 listopada). W godz. 12–18, Galeria Autorska Bartłomieja Michałowskiego (ul. Lubelska 10), malarstwo z drohobyckiego cyklu "Droga”.

26 listopada (poniedziałek) impreza wraca do Lublina. O godz. 17 zacznie się projekt Teatru "Alter”, łączący translokację przedmiotu z działaniami teatralnymi. Tym przedmiotem jest kostka brukowa z ulicy Mały Rynek w Drohobyczu, nosząca nie-widoczne ślady pamięci czasów Brunona Schulza, symbolizująca tak niezwykły urok tego miasta jak i mroczne czasy wojny, Holokaustu i komunizmu. Bruk z Drohobycza - "paczka od Brunona Schulza” - został wysłany pocztą do Lublina, co jest częścią tej artystycznej akcji.

Początek akcji Brama Grodzka (Stare Miasto), potem: ulica Grodzka – Plac po Farze - Zaułek Władysława Panasa.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza.

Pozostałe informacje

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Tym razem długo kazali czekać na gola (relacja na żywo)

Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Tym razem długo kazali czekać na gola (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Początek spotkania o godz. 18.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Ostrzeżenia pogodowe

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega

Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.

dr Marek Paździor, z-ca dyrektora SP ZOZ w Puławach do spraw lecznictwa i szef oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej

Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?

Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet, połączenie betonu i stali zbrojeniowej, zrewolucjonizował budownictwo i zmienił oblicze naszych miast. Innowacyjna technologia umożliwiła tworzenie konstrukcji o niespotykanej dotąd wytrzymałości, trwałości i wszechstronności.

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali fascynuje od wieków, kształtując naszą cywilizację. Choć może wydawać się tematem zarezerwowanym dla inżynierów i specjalistów, w rzeczywistości otacza nas na każdym kroku.

Podpisanie umów w ramach Działania 7.8 FEL 2021-2027 w dniu 8 listopada 2024 roku, fot. Michał F. Lenart UMWL

Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w regionie dzięki Funduszom Europejskim

Niebawem rozpocznie się realizacja projektów dotyczących wsparcia podmiotów leczniczych, udzielających świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W dniu 8 listopada 2024 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Piotr Breś wraz z przedstawicielami 10 podmiotów leczniczych podpisali 11 umów o dofinansowanie projektów o łącznej wartości niemal 106 mln zł, z czego blisko 80 mln zł to wsparcie ze środków unijnych.

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Jaka powinna być przestrzeń hotelowa? Przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna, ale również maksymalnie estetyczna - taka, która pozwali na zapewnienie komfortu i wyjątkowego doświadczenia wszystkim odwiedzającym. Tworzenie przestrzeni hotelowej to zadanie wymagające nie tylko znajomości zasad ergonomii, ale także zrozumienia potrzeb gości oraz estetyki.

Kalendarz
listopad 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30