Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

13 września 2013 r.
17:25
Edytuj ten wpis

"Wkręceni”, "Telegram”: Filmowcy kręcą w Zamościu

0 7 A A
Gwiazdy "Wkręconych” Adamczyk, Domagała i Opania (Materiały producentów)
Gwiazdy \"Wkręconych” Adamczyk, Domagała i Opania (Materiały producentów)

W niedzielę swój wojenny "Telegram” kończą kręcić filmowcy z Zamościa. A we wtorek warszawska ekipa będzie realizować zdjęcia do komedii "Wkręceni”. Na Rynek przyjadą gwiazdy znane z popularnych seriali telewizyjnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wybraliśmy Zamość, bo spodobał się reżyserowi i ekipie filmowej. Chodziło o malownicze miasteczko – wyjaśnia Karolina Baranowska z MTL Maxfilm. – Zdjęcia do "Wkręconych” Piotra Wereśniaka będą realizowane głównie przed Ratuszem i na zamojskim rynku – dodaje.

Oprócz Piotra Adamczyka, Bartosza Opani i Pawła Domagały, czyli odtwórców głównych ról, na planie będzie można spotkać: Kamillę Baar ("Na dobre i na złe”), Dominikę Kluźniak ("M jak miłość”), Monikę Krzywkowską ("M jak Miłość”), Kacpra Kuszewskiego ("M jak Miłość”) oraz Krzysztofa Stelmaszyka ("Testosteron”).

Co zobaczymy na ekranie? Franczesko (Adamczyk), Fikoł (Opania) i Szyja (Domagała) pracują na Śląsku w lokalnej fabryce samochodów. Niestety, dyrekcja decyduje się na grupowe zwolnienia i trzej przyjaciele trafiają na bezrobocie.

Kiedy firma przelewa na ich konta odprawę, umawiają się na krótki wypad do Warszawy, czyli ostatnie "szaleństwo”, nim będą musieli zacisnąć pasa. Przygoda zaczyna się, gdy podczas przymusowego postoju w okolicach Zamościa trójka kolegów zostaje omyłkowo wzięta za ludzi, którymi nie są.

W Zamościu we wtorek i środę powstanie jedna z finałowych scen filmu. Piotr Adamczyk lecąc balonem nad miastem zwróci uwagę na zdziwiony tłum.

Filmowcy szukają statystów do tej sceny. Mogą to być dzieci oraz osoby od 17 do 70 lat. Zgłoszenia można wysyłać e-mailem na adres: zamosc.statysci@gmail.com. Powinno się w nim znaleźć imię i nazwisko, wiek, wzrost, kolor włosów, numer telefonu, miejsce zamieszkania, zdjęcie z widoczną twarzą, sylwetką i informacją o doświadczeniu w pracy na planie. W e-mailu powinien się znaleźć również dopisek "wtorek” lub "środa”, w zależności od dnia, w którym jest możliwe wzięcie udziału w nagraniu.

Zdjęcia potrwają cały dzień. W scenie weźmie udział od 70 do 100 osób. Film wejdzie na ekrany kin w przyszłym roku.

Wcześniej, bo w niedzielę swoją krótkometrażową produkcję dokończą filmowcy z Zamościa.

"Telegram” to historia dwójki 20-latków, których plany pokrzyżowała wojna w 1920 roku. Zdjęcia realizowano na początku lipca m.in. przy kościele św. Katarzyny, nad zalewem w Zamościu, w Guciowie i podczas rekonstrukcji bitwy pod Komarowem. To właśnie od niej się zaczęła realizacja filmu.

– Nagraliśmy bitwę, a potem przyszedł pomysł na resztę filmu – wyjaśnia Michał Palikot, współscenarzysta. 25-minutowy film będzie można obejrzeć w grudniu. – Prawdopodobnie zostanie wyświetlony w CKF "Stylowy”. Chcemy także wysłać go na festiwale – dodaje.

Pozostałe informacje

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy
Kraśnik

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy

Wczoraj wieczorem w Kraśniku, w części fabrycznej miasta, zagubił się mały, niedowidzący piesek. Dzięki szybkiej reakcji asp. Łukasza Guściory z lokalnego komisariatu, czworonóg szybko wrócił do swojej właścicielki, a cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami
Lublin

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami

17 „za” i 13 „przeciw” – taki był wynik trzech głosowań nad przyszłością kilku lubelskich szkół na czwartkowej sesji Rady Miasta. SP19 i SP25 mają być teraz jedną szkołą. Na zmiany czeka również IV LO.

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. W piątkowy wieczór beniaminek z Lublina ograł na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Ostrzeżenia pogodowe

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega

Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.

dr Marek Paździor, z-ca dyrektora SP ZOZ w Puławach do spraw lecznictwa i szef oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej

Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?

Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet, połączenie betonu i stali zbrojeniowej, zrewolucjonizował budownictwo i zmienił oblicze naszych miast. Innowacyjna technologia umożliwiła tworzenie konstrukcji o niespotykanej dotąd wytrzymałości, trwałości i wszechstronności.

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali fascynuje od wieków, kształtując naszą cywilizację. Choć może wydawać się tematem zarezerwowanym dla inżynierów i specjalistów, w rzeczywistości otacza nas na każdym kroku.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium