Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Gośćmi programu (Nie)Wyparzona Gęba byli członkowie zespołu Łydka Grubasa: Bartosz „Hipis” Krusznicki, Artur „Carlos” Wszeborowski oraz Dominik „Długi” Skwarczyński. Zapytaliśmy ich o początki zespołu, o to czy sądzili że Rapapara stanie się hitem, o współpracę z Kwiatem Jabłoni oraz o ciekawostki backstagowe.
W poniedziałkowym odcinku programu Dzień Wschodzi z pytaniem na 6 gościem Katarzyny Nastaj jest psycholog Dorota Dolecka, która odpowiada na istotne pytania dotyczące przemocy w szkołach, rodzinach i społeczności.
Pająki, węże, ślimaki i ryby. W Lublinie gratka dla miłośników terrarystyki, akwarystyki i botaniki.
Cosplay, manga, horoskopy, warsztaty i gry planszowe, a to wszystko w świątecznym klimacie. Dwudniowy festiwal Akira to gratka dla fanów kultury azjatyckiej.
Wprawdzie do świąt Bożego Narodzenia pozostał jeszcze miesiąc, ale to ostatni dzwonek, by przygotować najpopularniejsze świąteczne ciasto – piernik oraz pyszne pierniczki.
Śniegiem już sypnęło. Tam gdzie spadł, zdążył stopnieć. Popada jeszcze w najbliższych godzinach i dniach? Mamy dla Was najświeższą prognozę pogody.
Jak wygląda droga od rockowych scen z zespołami Tipsy Train i Alligators po pełną emocji solową płytę? Wojtek Cugowski – charyzmatyczny gitarzysta, wokalista, multiinstrumentalista laureat nagrody „Nadzieja roku” i zwycięzca festiwalu TOPtrendy – w rozmowie z Katarzyną Nastaj uchyla rąbka tajemnicy o swoim życiu.
Kinga Wołoszyn uczestniczka 15. edycji The Voice of Poland była gościem (Nie)Wyparzonej Gęby. W programie zapytaliśmy o wrażenia i emocje jakie jej towarzyszyły podczas programu, o współpracę z Michałem Szpakiem oraz jakie rady od niego otrzymała. Zapytaliśmy też od czego zaczęła się jej przygoda z muzyką oraz jakie ma dalej plany.
Dystrybucja energii i transformacja energetyczna. Magazynowanie energii i przekaźniki zabezpieczeniowe. W Lublinie rozpoczęły się Targi Energetyczne ENERGETICS; jedno z najważniejszych wydarzeń dedykowanych sektorowi energetycznemu.
W dzisiejszym programie „Wtorek na Dzielni” poruszymy temat oświetlenia traktu pieszego przy Siewierzan. Zaprojektowanie i wybudowanie tego oświetlenia w kierunku ul. Nałęczowskiej kosztowało 76,2 tys. zł brutto. Powiemy też o budowie oświetlenia ul. Jaśminowej, na odcinku około 175 metrów. Ten projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wartość to 94,7 tys. zł. Realizacja tego zadania nastąpi jeszcze w tym roku
Od poniedziałku dwa pojazdy prowadzą e-kontrolę w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. O tej małej rewolucji PZM rozmawiamy z Grzegorzem Malcem, dyrektorem Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Lublinie. Zamiany pozwolą to na zwiększenie liczby kontroli oraz usprawni funkcjonowanie samej strefy.
Zima to wyjątkowo trudny czas, szczególnie dla osób w kryzysie bezdomności i seniorów. W dzisiejszym programie Dzień Wschodzi z pytaniem na 6, gościem jest Robert Gogola, Rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin, który opowie o tym, jak rozpoznawać sytuacje wymagające naszej reakcji i jak skutecznie pomagać potrzebującym.
Wbrew powszechnie panującej opinii, mleko nie bierze się z kartonu, a masło z półki w lodówce. O produkcji sera i innych produktów mlecznych opowiedziała nam Małgorzata Brodziak-Murawska, która porzuciła pracę w korporacji i osiadła w Uniszowicach pod Lublinem, gdzie stworzyła markę „Wzgórze serem malowane” i produkuje naturalne sery.
Jakie temperatury czekają nas w ten weekend? Czy możemy spodziewać się przymrozów i opadów śniegu? A może jesienno- zimowa aura zrobi sobie na chwilę wolne? Zobaczcie w naszej prognozie pogody, którą przedstawi Agnieszka Wójcik. Prognozę przygotowała mgr Anna Brzozowska-Junak z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS
Już w sobotę, 16 listopada, w Lublinie odbędzie się emocjonujące wydarzenie – "Boks białych kołnierzyków", organizowane przez Biznes Boxing Polska. Na ringu zmierzą się osoby z różnych branż biznesowych, a celem walk jest wsparcie ważnej zbiórki charytatywnej. Julian Szumowski, organizator eventu, podkreśla, że to połączenie sportu i pomocy potrzebującym. Kto zdobędzie uznanie widowni? Gdzie będzie można obejrzeć? Sprawdźcie sami! Oglądajcie do końca, mamy dla Was niespodziankę!
Gościem Dziennikowego Lustra jest jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy kryminałów – Marcin Wroński. Autor cyklu o komisarzu Maciejewskim opowiada o swojej fascynującej drodze twórczej, inspiracjach, życiu z pióra oraz o najnowszych projektach.
Dzisiaj środa 13 listopada. W kalendarzu świąt nietypowych widnieje "Dzień Biznesmena". Zaprosiliśmy do naszego studia Przemka oraz Martę Zabłockich, którzy na wizie turystycznej założyli drugą firmę w Stanach, aby opowiedzieli nam o różnicach w prowadzeniu biznesu w kraju i za granicą.
W dzisiejszym odcinku „Dziennikowej Niezapominajki” zabierzemy Państwa w podróż po jednym z najstarszych cmentarzy w Polsce — cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. To miejsce, które nie tylko pełni rolę historycznego spoczynku, ale także jest świadkiem wielu ważnych wydarzeń z przeszłości miasta i kraju.
W ten weekend Targi Lublin stały się prawdziwym centrum ślubnych inspiracji. Targi Ślubne „Ona i On” przyciągnęły tłumy przyszłych nowożeńców, którzy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w modzie ślubnej oraz odkryć ciekawe rozwiązania dotyczące organizacji wesel. Wystrzałowe suknie ślubne, eleganckie smokingi, pyszne torty, kreatywne słodkie stoły i niezapomniane atrakcje – wszystko to czekało na zwiedzających, którzy szukali pomysłów na ten wyjątkowy dzień.
11 listopada kojarzy nam się z rogalami z białym makiem oraz gęsiną. Skąd wzięła się ta tradycja? O tym w najnowszym odcinku „Dziennika ze smakiem”.
Tym razem w naszym teście mieliśmy nowego MG HS. Ten odświeżony SUV z chińskim rodowodem przeszedł małą rewolucję. Zmieniło się wnętrze, elektronika i wygląd zewnętrzny. Czy te zmiany przyniosły zamierzony efekt – zobaczcie nasz test w programie Moto.DW dostępnym na www.dziennikwschodni.pl i naszym kanale YouTube.
Robot Da Vinci jest niezwykle precyzyjnym, pomocnym urządzeniem. Jednocześnie potrzebuje całego zespołu doskonale wyszkolonych lekarzy, którzy przy jego pomocy mogą ratować życia. Jak wygląda praca na sali operacyjnej z użyciem robota? Jak działa to urządzenie? Czego wymaga się od lekarzy, którzy go obsługują? Na te i kilka innych pytań odpowiada dr Remigiusz Żebrowski z Wojskowego Szpitala Klinicznego.