Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

9 kwietnia 2024 r.
14:13

Wybory 2024. Były prezydent, dyrektor pogotowia i emeryt. Kim są nowi radni?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 A A

Już wiadomo, że to klub prezydenta Michała Litwiniuka (PO) będzie miał w nowej radzie samodzielną większość. Skład się jednak trochę zmieni, bo w tym 23-osobowym gremium pojawi się 11 nowych twarzy. Ale niektóre z nich w mieście z pewnością są dobrze znane, jak choćby Andrzej Czapski, w przeszłości prezydent Białej Podlaskiej czy Wojciech Babicz, dyrektor miejscowego WORD-u.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że komitet Litwiniuka zdobył 12 mandatów, 9 wywalczył PiS, a 2 klub radnych Adama Chodzińskiego. Do rady w ogóle nie dostał się klub Białej Samorządowej, który w tej kadencji miał 4 swoich reprezentantów, m.in. Bogusława Broniewicza jako przewodniczącego.

12 dotychczasowych radnych ponownie zasiądzie w radzie. To: Henryk Grodecki (PiS), Marek Dzyr (PiS), Waldemar Godlewski (KW Michała Litwiniuka), Marcin Izdebski (KW ML), Mariusz Michalczuk (KW ML), Franciszek Ostrowski (KW ML), Adam Chodziński (klub radnych niezależnych), Dariusz Litwiniuk (PiS), Robert Woźniak (KW ML), Stanisław Nikołajczuk (PiS), Karol Sudewicz (PiS) Krystyna Beń (KW ML).

Oto nowe twarze w Radzie Miasta nowej kadencji:

Katarzyna Pietraszkiewicz z KW Michała Litwiniuka (45 lat).

Zdobyła 337 głosów. Na co dzień pracuje jako kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokitnie (powiat bialski). W wyborczej ulotce napisała o sobie tak: „Jestem rodowitą bialczanką, szczęśliwą mamą 16-letniej córki Łucji. Od 22 lat związana zawodowo z pomocą społeczną. Jestem blisko osób najsłabszych, najbardziej potrzebujących, dbając o ich godny los. Na co dzień współpracuję z wieloma instytucjami samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi”.  Miejsce w radzie nazywa „ogromnym mandatem zaufania”.  - Obiecuję, że będę go wypełniała odpowiedzialnie, z troską o wszystkich mieszkańców-deklaruje Pietraszkiewicz.    

Katarzyna Pietraszkiewicz

Agnieszka Kulicka z PiS (44 lata).

Otrzymała 827 głosów wyborców. Na co dzień jest dyrektorem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. W przeszłości była szefową miejskiego żłobka w Białej Podlaskiej.  - To dla mnie ogromne wyróżnienie i zobowiązanie, któremu postaram się sprostać, pracując na rzecz naszego miasta- zapowiada Kulicka.

Agnieszka Kulicka

Wojciech Babicz z PiS (29 lat).

Zdobył 542 głosy. Od sierpnia ubiegłego roku jest dyrektorem WORD-u w Białej Podlaskiej, gdzie w sumie pracuje od 5 lat. Był m.in. koordynatorem ds. egzaminów oraz kierownikiem działu organizacyjnego. Jeszcze jako pracownik odpowiadał na przykład za budowę miasteczka ruchu drogowego w ośrodku. Jako mieszkaniec osiedla Za Torami upominał się m.in. o poprawę jakości dróg. Jest absolwentem zarządzania na Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Wojciech Babicz

Anita Frankiewicz z PiS (32 lata).

Zdobyła 192 głosy. Na co dzień kieruje biurem senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka (PiS) przy ulicy Francuskiej w Białej Podlaskiej. Wcześniej pracowała w gabinecie byłego prezydenta Dariusza Stefaniuka. Ukończyła Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego. - Ci, którzy znają mnie osobiście wiedzą, że staram się pomóc każdemu. Interesuje mnie wyłącznie działanie na rzecz mieszkańców, szukanie tego co łączy, a nie dzieli- deklarowała jeszcze podczas kampanii Frankiewicz.

Anita Frankiewicz

Beata Wawryniuk z klubu radnych niezależnych Adama Chodzińskiego (37 lat).

Zdobyła 228 głosów. Z zawodu jest nauczycielką, z zamiłowania reżyserką spektakli teatralnych. Jak przyznaje, czuje się społecznikiem na wielu polach. - Czynami pokażę, że wasz głos, a moje słowa nie zostały rzucone na wiatr - obiecuje przyszła radna.

Beata Wawryniuk

Piotr Gajek z KW Michała Litwiniuka (55 lat).

Zdobył 189 głosów. W przeszłości był m.in. zastępcą dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej. - Chciałbym konsekwentnie realizować zamierzenia kierując się dotychczasową postawą, czyli zasadą uczciwego, ze zrozumieniem, podejścia do problemu, zgłębienia go i zaangażowania się w jego analizę i znalezienie rozwiązania- zapowiadał w kampanii. A teraz zamierza sprostać nowemu wyzwaniu.

Piotr Gajek

Andrzej Czapski z KW Michała Litwiniuka (70 lat).

Zdobył 512 głosów. Przyszłego radnego raczej nikomu w Białej Podlaskiej przedstawiać nie trzeba, bo od 1998 do 2014 roku rządził miastem. Nie należał wówczas do żadnej partii. – Byłem wojewodą i marszałkiem, ale najwięcej satysfakcji dawał mi urząd prezydenta i to poczucie, że byłem wybierany przez społeczeństwo. Zgromadziłem wiele doświadczenia budowy wspólnoty ponad podziałami. Bo samorząd jest jak rodzina. Liczę, że przydam się w radzie. Mój dojrzały wiek nie jest przeszkodą, bo czuję się sprawny– mówił nam podczas kampanii.

Andrzej Czapski

Sebastian Michalczuk z KW Michała Litwiniuka (38 lat).

Zdobył 226 głosów. Od 12 lat pełni służbę w Straży Granicznej. O sobie pisze: bezpartyjny, pasjonat sportu, prywatnie mąż i ojciec trzech synów. W przeszłości był zawodnikiem piłki ręcznej w AZS AWF Biała Podlaska.   - Nie chciałem, aby moja kampania była zbyt nachalna i uciążliwa. (…) Wsłuchiwałem się w wasze spostrzeżenia i pomysły które chcielibyście zrealizować. Dało mi to jeszcze szerszą perspektywę na działanie samorządu. Zawsze starałem się być sobą i blisko was. Dlatego tak bardzo cieszy mnie pozytywny odbiór mojej kandydatury- przyznaje w mediach społecznościowych Michalczuk. W nowej radzie chce zaproponować „entuzjazm, świeże spojrzenie i brak rutyny”.

Sebastian Michalczuk

Igor Dzikiewicz z PiS, (39 lat).

Zdobył 637 głosów. Od sierpnia ubiegłego roku jest dyrektorem stacji pogotowia w Białej Podlaskiej. Wcześniej kierował miejscowym WORD-dem. W 2014 roku kandydował na prezydenta miasta z ramienia Kongresu Nowej Prawicy, jednak nie wszedł do drugiej tury. Poparcie przekazał Dariuszowi Stefaniukowi z PiS.  Jest absolwentem AWF.

Igor Dzikiewicz

Józef Szeptycki z KW Michała Litwiniuka, (69 lat).

Zdobył 160 głosów. Związany z branżą motoryzacyjną. Przez lata kierował firmą zajmującą się m.in. mechaniką i handlem. Obecnie jest na emeryturze. O sobie pisze „społecznik”. - Biorę udział w działalności  Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Jestem czynnym członkiem bialskiego klubu Rotary a także podstarszym w Podlasko-Kozieradzkim Bractwie Kurkowym -opowiada przyszły radny.

Józef Szeptycki

Kacper Łaskarzewski z KW Michała Litwiniuka (24 lata).

 Zdobył 149 głosów. Zawodowo związany z firmą, która projektuje i wykonuje meble na wymiar. Jest również pszczelarzem i opiekuje się miejską pasieką w parku Małpi Gaj.

Kacper Łaskarzewski (z prawej)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Budowa Lubelskiego Lipca ’80 trwa od roku. Wykonano 1/3 planu
LUBLIN

Budowa Lubelskiego Lipca ’80 trwa od roku. Wykonano 1/3 planu

— Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem — mówi wiceprezydent Artur Szymczyk. Przedłużenie ulicy Lubelskiego Lipca ’80 połączy dworzec metropolitalny i Arenę Lublin z ulicą Krochmalną.

Lubelskie sokoły z nowoczesnym sprzętem

Lubelskie sokoły z nowoczesnym sprzętem

Shani, Borowy oraz Chmielowa zostały "ubrane" w nowoczesne nadajniki telemetryczne, które pozwolą monitorować ich życie po opuszczeniu gniazda.

Ile zarobi nowy prezydent Zamościa? Trochę mniej niż poprzednik

Ile zarobi nowy prezydent Zamościa? Trochę mniej niż poprzednik

O około 300 złotych niższe pobory będzie otrzymywał Rafał Zwolak w porównaniu z Andrzejem Wnukiem, swoim poprzednikiem na stanowisku prezydenta Zamościa.

Kradli sprzęt budowlany i rolniczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Kradli sprzęt budowlany i rolniczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami maszyn rolniczych i budowlanych. Skradziony sprzęt legalizowali metodą na tzw. klona

Jestem z Lubartowa. To moje miejsce
MAGAZYN
galeria

Jestem z Lubartowa. To moje miejsce

Najważniejsze jest odnalezienie swojego miejsca, akceptacja tego miejsca i akceptacja siebie takim, jakim człowiek jest. Porządek z samym sobą. To nas zabezpiecza przed różnymi przeciwnościami losu – ROZMOWA z Markiem Danielkiewiczem, poetą, prozaikiem i malarzem, który 18 maja o godz. 16 będzie miał benefis w Muzeum Ziemi Lubartowskiej

Dwójka nowych radnych. Przejęli mandaty po wiceprezydentach
Zamość

Dwójka nowych radnych. Przejęli mandaty po wiceprezydentach

W kwietniowych wyborach mandatów nie zdobyli, ale do Rady Miasta Zamość weszli, bo zajęli miejsca zwolnione przez dwójkę nowych wiceprezydentów. Na ostatniej sesji Katarzyna Szargało-Szkałuba i Grzegorz Podgórski złożyli ślubowanie.

Bądźmy ostrożni, ale nie panikujmy. Nie każde ugryzienie oznacza boreliozę
Dzień Wschodzi
film

Bądźmy ostrożni, ale nie panikujmy. Nie każde ugryzienie oznacza boreliozę

W porannej rozmowie Dzień Wschodzi, gościem jest prof. Joanna Krzowska-Firych, Kierownik Kliniki Leczenia Chorób Zakaźnych Instytutu Medycyny Wsi. To najbardziej wyspecjalizowana w regionie jednostka zajmująca się m.in. boreliozą, czy odkleszczowym zapaleniem opon mózgowych.

Walka o baraże trwa w najlepsze. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Walka o baraże trwa w najlepsze. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Ważna wygrana Victorii Łukowa w Majdanie Starym nad Tanwią. Derbowe starcie Pogoni 96 Łaszczówka i Korony Łaszczów na remis

Az-Bud postawił się liderowi. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Az-Bud postawił się liderowi. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Bad Boys Zastawie pokonał Orlęta II Radzyń Podlaski 3:2. Prowadzące w tabeli Orlęta Łuków lepsze od Az-Bud Komarówka Podlaska. 14 goli w meczu ŁKS Łazy z Tytanem Wisznice, sześć strzelił Radosław Szustek

Poniedziałek pod znakiem burz. Czy spadnie grad?
AKTUALIZACJA

Poniedziałek pod znakiem burz. Czy spadnie grad?

Synoptycy ostrzegają – dzisiaj może zagrzmieć i popadać. Miejscami wystąpią też silne porywy wiatru.

Kierowca uderzył w drzewo. Dwie osoby w szpitalu

Kierowca uderzył w drzewo. Dwie osoby w szpitalu

23-latek stracił panowanie nad pojazdem. Jak na razie nie wiadomo, dlaczego do tego doszło

Marsz Równości ponownie w Lublinie

Marsz Równości ponownie w Lublinie

To już szósty raz, kiedy tęczowa parada przejdzie ulicami Lublina. W tym roku hasłem przewodnim jest „Miłość, a nie wojna”.

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju z pomocą de minimis. 300 tys. euro wsparcia dla przedsiębiorcy

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju z pomocą de minimis. 300 tys. euro wsparcia dla przedsiębiorcy

Po bardzo dużym zainteresowaniu wśród lubelskich przedsiębiorców niskooprocentowaną pożyczką w ramach pomocy de minimis Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju wprowadził ją do swojej oferty na stałe. Pożyczki będą oprocentowane bardzo preferencyjnie, od 1,07% w skali roku. Podwyższeniu ulega maksymalna kwota pomocy, ale także pojawią się nowe możliwości dla przedsiębiorców z sektora transportu drogowego. Fundusz już czeka na wnioski.

Punkt wymiany poezji
MAGAZYN

Punkt wymiany poezji

Są grupą miłośników poezji, a ich znakiem rozpoznawczym są rameczki z wierszami wiszące w zaskakujących miejscach w całej Polsce. W tej chwili jest ich 25. Jedna z nich wisi również w Lublinie przy ulicy Ku Farze. Promują młodych poetów, wieszając ich wiersze na rameczkach, publikując w internecie oraz dając im przestrzeń podczas internetowych wieczorków poetyckich. O tym rozmawiamy z Kubą Kozłowskim.

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga
Foto
galeria

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga

Mali Mistrzowie wzięli udział w zawodach biegowych. W niedzielę stadion lekkoatletyczny w Lublinie wypełnił się małymi zawodnikami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium