Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

CGK-hp

31 stycznia 2024 r.
18:37

KSU w Fabryce Kultury Zgrzyt

Autor: Zdjęcie autora MG
0 A A
3 lutego 2024 19:00
(fot. kupbilecik/materiał promocyjny)

W sobotę 3 lutego zapraszamy do lubelskiej Fabryki Kultury Zgrzyt na wyjątkowy koncert. Tego wieczora wystąpi ikona polskiego punk rocka - KSU! W ubiegłym roku zespół obchodził 45-lecie działalności. Na przestrzeni lat muzyka zespołu ewoluowała ale emocje, pasja i miłość do punk rocka pozostały niezmienne. Siczka i spółka zagrają zarówno elektryczne, jak i akustyczne wersje swoich utworów, w tym z najnowszego albumu "44", który osiągnął ogromny sukces.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zespół powstał w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, stając się jednym z prekursorów ruchu punkowego w Polsce oraz jego siła napędową. KSU wyróżnia się naprawdę bogatą historią. Został założony przez piątkę nastolatków, którzy zakochali się w muzyce i chcieli spróbować swoich sił na scenie. Od początku istnienia ważną rolę pełnił w nim Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk. Nazwę KSU zespół przyjął oficjalnie w 1978 roku - inspiracją do tego były tablice rejestracyjne pojazdów w województwie krośnieńskim. Od momentu wymyślenia nazwy KSU zaczęło grać muzykę, która mocno przypominała punk rocka. Wzrost popularności zespołu nastąpił w latach 80. XX wieku, kiedy to muzycy nawiązali znajomość z Kazikiem Staszewskim. Dzięki temu udało im się zdobyć wstęp na wiele ważnych wydarzeń muzycznych, na których mogli pokazać się szerszej publiczności.

Debiut płytowy miał miejsce dopiero w 1988 roku. Wtedy to światło dzienne ujrzała płyta "Pod prąd", która obecnie ma status płyty kultowej. Co prawda, na początku nie odniosła ona zbyt dużego sukcesu, jednak dzięki niej o dobrze zapowiadającym się zespole usłyszało wielu fanów rocka. Pierwsze poważne sukcesy KSU odniósł, współpracując z wydawcą Melissa. Z jego wsparciem KSU opublikował chociażby "Moje Bieszczady" czy "Na 15 lecie!". Sam zespół sądzi, że przełomowym momentem w jego karierze był jednak rok 2005 i wydanie albumu "Nasze słowa". Choć już poprzednie publikacje wzbudzały wiele pochlebnych opinii, to dopiero ten album przyczynił się do prawdziwego spopularyzowania KSU. W kolejnych latach kapela wydała także "Przystanek Woodstock 2005" czy "Dwa narody". W ostatnich latach KSU miał trochę dłuższą przerwę od wydawania płyt, aczkolwiek w 2023 roku powrócił ze zdwojoną siłą, publikując płytę "44". W mgnieniu oka zyskała ona wielu fanów i przypomniała wszystkim o działalności zespołu.
W chwili obecnej w skład KSU wchodzi sześciu artystów. Obecny skład bardzo mocno różni się jednak od tego, który odpowiadał za założenie kapeli. Jedyną osobą, która przetrwała próbę czasu i jest w KSU od samego początku, jest Eugeniusz Olejarczyk. Odpowiada on zarówno za śpiew, jak i gitary. Pomimo dużych zmian personalnych KSU nadal ma wielu oddanych fanów.
Początek koncertu o godzinie 19.00. Z racji tego, że bilety rozeszły się ekspresowo, to podajemy bezpośredni link do platformy zakupowej, gdzie można kupić ostatnie sztuki biletów.
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/116075/Lublin/Koncert+KSU/?utm_source=pp&utm_medium=13

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Budowa Lubelskiego Lipca ’80 trwa od roku. Wykonano 1/3 planu
LUBLIN

Budowa Lubelskiego Lipca ’80 trwa od roku. Wykonano 1/3 planu

— Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem — mówi wiceprezydent Artur Szymczyk. Przedłużenie ulicy Lubelskiego Lipca ’80 połączy dworzec metropolitalny i Arenę Lublin z ulicą Krochmalną.

Lubelskie sokoły z nowoczesnym sprzętem

Lubelskie sokoły z nowoczesnym sprzętem

Shani, Borowy oraz Chmielowa zostały "ubrane" w nowoczesne nadajniki telemetryczne, które pozwolą monitorować ich życie po opuszczeniu gniazda.

Ile zarobi nowy prezydent Zamościa? Trochę mniej niż poprzednik

Ile zarobi nowy prezydent Zamościa? Trochę mniej niż poprzednik

O około 300 złotych niższe pobory będzie otrzymywał Rafał Zwolak w porównaniu z Andrzejem Wnukiem, swoim poprzednikiem na stanowisku prezydenta Zamościa.

Kradli sprzęt budowlany i rolniczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Kradli sprzęt budowlany i rolniczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami maszyn rolniczych i budowlanych. Skradziony sprzęt legalizowali metodą na tzw. klona

Jestem z Lubartowa. To moje miejsce
MAGAZYN
galeria

Jestem z Lubartowa. To moje miejsce

Najważniejsze jest odnalezienie swojego miejsca, akceptacja tego miejsca i akceptacja siebie takim, jakim człowiek jest. Porządek z samym sobą. To nas zabezpiecza przed różnymi przeciwnościami losu – ROZMOWA z Markiem Danielkiewiczem, poetą, prozaikiem i malarzem, który 18 maja o godz. 16 będzie miał benefis w Muzeum Ziemi Lubartowskiej

Dwójka nowych radnych. Przejęli mandaty po wiceprezydentach
Zamość

Dwójka nowych radnych. Przejęli mandaty po wiceprezydentach

W kwietniowych wyborach mandatów nie zdobyli, ale do Rady Miasta Zamość weszli, bo zajęli miejsca zwolnione przez dwójkę nowych wiceprezydentów. Na ostatniej sesji Katarzyna Szargało-Szkałuba i Grzegorz Podgórski złożyli ślubowanie.

Bądźmy ostrożni, ale nie panikujmy. Nie każde ugryzienie oznacza boreliozę
Dzień Wschodzi
film

Bądźmy ostrożni, ale nie panikujmy. Nie każde ugryzienie oznacza boreliozę

W porannej rozmowie Dzień Wschodzi, gościem jest prof. Joanna Krzowska-Firych, Kierownik Kliniki Leczenia Chorób Zakaźnych Instytutu Medycyny Wsi. To najbardziej wyspecjalizowana w regionie jednostka zajmująca się m.in. boreliozą, czy odkleszczowym zapaleniem opon mózgowych.

Walka o baraże trwa w najlepsze. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Walka o baraże trwa w najlepsze. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Ważna wygrana Victorii Łukowa w Majdanie Starym nad Tanwią. Derbowe starcie Pogoni 96 Łaszczówka i Korony Łaszczów na remis

Az-Bud postawił się liderowi. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Az-Bud postawił się liderowi. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Bad Boys Zastawie pokonał Orlęta II Radzyń Podlaski 3:2. Prowadzące w tabeli Orlęta Łuków lepsze od Az-Bud Komarówka Podlaska. 14 goli w meczu ŁKS Łazy z Tytanem Wisznice, sześć strzelił Radosław Szustek

Poniedziałek pod znakiem burz. Czy spadnie grad?
AKTUALIZACJA

Poniedziałek pod znakiem burz. Czy spadnie grad?

Synoptycy ostrzegają – dzisiaj może zagrzmieć i popadać. Miejscami wystąpią też silne porywy wiatru.

Kierowca uderzył w drzewo. Dwie osoby w szpitalu

Kierowca uderzył w drzewo. Dwie osoby w szpitalu

23-latek stracił panowanie nad pojazdem. Jak na razie nie wiadomo, dlaczego do tego doszło

Marsz Równości ponownie w Lublinie

Marsz Równości ponownie w Lublinie

To już szósty raz, kiedy tęczowa parada przejdzie ulicami Lublina. W tym roku hasłem przewodnim jest „Miłość, a nie wojna”.

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju z pomocą de minimis. 300 tys. euro wsparcia dla przedsiębiorcy

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju z pomocą de minimis. 300 tys. euro wsparcia dla przedsiębiorcy

Po bardzo dużym zainteresowaniu wśród lubelskich przedsiębiorców niskooprocentowaną pożyczką w ramach pomocy de minimis Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju wprowadził ją do swojej oferty na stałe. Pożyczki będą oprocentowane bardzo preferencyjnie, od 1,07% w skali roku. Podwyższeniu ulega maksymalna kwota pomocy, ale także pojawią się nowe możliwości dla przedsiębiorców z sektora transportu drogowego. Fundusz już czeka na wnioski.

Punkt wymiany poezji
MAGAZYN

Punkt wymiany poezji

Są grupą miłośników poezji, a ich znakiem rozpoznawczym są rameczki z wierszami wiszące w zaskakujących miejscach w całej Polsce. W tej chwili jest ich 25. Jedna z nich wisi również w Lublinie przy ulicy Ku Farze. Promują młodych poetów, wieszając ich wiersze na rameczkach, publikując w internecie oraz dając im przestrzeń podczas internetowych wieczorków poetyckich. O tym rozmawiamy z Kubą Kozłowskim.

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga
Foto
galeria

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga

Mali Mistrzowie wzięli udział w zawodach biegowych. W niedzielę stadion lekkoatletyczny w Lublinie wypełnił się małymi zawodnikami.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna