Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Recenzje wydarzeń

14 lipca 2010 r.
8:23
Edytuj ten wpis

Festiwal Inne Brzmienia 2010: Finał z najlepszymi piosenkami Kulki

0 0 A A

Piąty dzień III Art'n'Music Festival "Inne Brzmienia”, Lublin, 13.07.10

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ostatnim dniu tegorocznego wydania Innych Brzmień organizator z nawiązką zrekompensował bywalcom festiwalu brak koncertów w poniedziałek. Wtorek był najobfitszą w muzyczne występy na żywo odsłoną pięciodniowego wydarzenia. Od razu warto dodać: znakomite i dobrze umiejscowione występy.

O ile koncerty w pierwsze trzy dni festiwalu odbywały się na plenerowej scenie na Rynku, to trzy ostatnie występy zostały ulokowane pod dachami. Nieprzypadkowo w salach i nieprzypadkowo w tych a nie innych salach.

Wtorek był dniem małych aparatów wykonawczych (solistka i zespoły kameralne) i dniem muzyki refleksyjnej. Był też dniem wielkiego epokowego kontrastu, bowiem zestawiono koncerty muzyki archaicznej z koncertem muzyki nowoczesnej.

Wykonawcy pierwszej wystąpili w bazylice oo. Dominikanów. Piękne wnętrze liczącej ponad 750 lat świątyni było adekwatnym miejscem zarówno dla starych chińskich utworów granych przez Liu Fang, mistrzynię instrumentów strunowych o wielowiekowej historii, jak i dla ukraińskich pradawnych pieśni śpiewanych przez trio Kwiteń, specjalistów od tradycyjnej wokalistyki.

Kościół nie pękał w szwach, ale większość miejsc siedzących była zajęta. To jak na tak mało popularną muzykę i mało znanych wykonawców oraz konieczność zakupu biletów (inaczej niż na większość koncertów plenerowych), trzeba uznać za sukces frekwencyjny.

Widownia była też niemal zapełniona w Teatrze Andersena, w którym umiejscowiono koncert Gaby Kulki i Konrada Kucza wraz z dwoma towarzyszącymi im instrumentalistami. Zważywszy na to, że aby posłuchać na żywo utworów z albumu "Sleepwalk”, trzeba było zapłacić aż 70 zł, i wziąwszy pod uwagę to, że występ w dzień roboczy rozpoczynał się o godz. 22, oraz dokładając do tego fakt wakacyjnego odpływu ludności z miasta, tłumne przybycie publiczności było sporym zaskoczeniem.

To miło, że tak wiele osób przyszło na noc z Kulką i Kuczem prezentującymi utwory będące najlepszą odsłoną karier tych muzyków, choć nie tak popularną jak album "Hat, Rabbit” wokalistki czy longplay "Futro” grupy Futro, której członkiem był instrumentalista.

Wybór Teatru Andersena na prezentację avant-popu był równie trafiony jak wybór bazyliki oo. Dominikanów na koncert pradawnej muzyki. Kulka i Kucz wystąpili bowiem w miejscu, które dzięki cyklowi Muzyczna Scena Andersena dobrze kojarzy się zwolennikom nowej ambitnej muzyki.

Wysmakowane granie i śpiewanie nie było wszystkim, co Kulka i Kucz mieli do zaoferowania festiwalowej publiczności. Po koncercie odbyło się jeszcze przesympatyczne półgodzinne spotkanie z artystami, podczas którego odpowiadali oni na pytania odbiorców. Dowiedzieliśmy się m.in., że jesienią ukaże się kolejny album, z którego będzie można posłuchać śpiewu Kulki – "Młynarski Plays Młynarski”.

Pozostałe informacje

Oranżeria w Radzyniu

Nowi radni chcą uchylić dyskryminacyjną kartę. Odblokują środki unijne?

Samorządowa Karta Praw Rodzin ma charakter ideologiczno- polityczny - piszą radni z Radzynia Podlaskiego w uzasadnieniu do uchylenia tego dokumentu. Miasto straciło już szansę na unijne dofinansowanie przez kartę.

Burze i grad. IMGW wydaje alerty dla całego województwa

Burze i grad. IMGW wydaje alerty dla całego województwa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla wszystkich powiatów. Prognozowane są silne ulewy, burze i opady gradu.

Marsz dla Życia i Rodziny w 2023 roku

Okażą wdzięczność za życie maszerując ulicami Lublina

„Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Pod takim hasłem, w Dzień Matki ulicami Lublina przejdzie tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny.

Sprzęt od WOŚP trafi na oddział pulmonologiczny

Fundacja WOŚP robi prezent szpitalowi. Podaruje sprzęt dużej wartości

To już pewne. Do Zamojskiego Szpitala Niepublicznego trafi sprzęt o wartości przeszło miliona złotych. Trafi na oddział chorób płuc. Przekaże go Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Miał lepkie ręce. Odpowie w multirecydywie

Miał lepkie ręce. Odpowie w multirecydywie

Okradał kobiety na cmentarzu, zrywał naszyjniki z szyi i zabrał pieniądze przedszkolnej pedagog. Teraz może posiedzieć za kratkami nawet kilkanaście lat.

Wyczekiwany przetarg ogłoszony. PKP sypią milionami na remont dworca
galeria

Wyczekiwany przetarg ogłoszony. PKP sypią milionami na remont dworca

Wyczekiwany przetarg w końcu został ogłoszony. Kolejowa spółka szuka firmy, która wyremontuje dworzec PKP w Łukowie. W środku powstanie sala widowiskowa Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Najpierw samochodem, a potem pieszo. Tak pijany kierowca uciekał przed policją

Najpierw samochodem, a potem pieszo. Tak pijany kierowca uciekał przed policją

37-latek miał ponad dwa promile i brak uprawnień do kierowania pojazdem. Grozi mu więzienie

Pożar ciężarówki na drodze ekspresowej. Są utrudnienia

Pożar ciężarówki na drodze ekspresowej. Są utrudnienia

Na drodze S12/S17 doszło do pożaru pojazdu dostawczego. Zablokowany jest prawy pas ruchu

Renomowana strzelnica w Lublinie SCHRON

Renomowana strzelnica w Lublinie SCHRON

Szukasz ekscytującej rozrywki w Lublinie? Znudziły Ci się zwykłe wyjścia do kina, restauracji, czy na basen i potrzebujesz odrobiny adrenaliny? Jest na mapie Lublina miejsce, gdzie można świetnie bawić się zarówno samemu, jak i z grupą przyjaciół.

Czym jest postcrossing? Czy to dobry pomysł na hobby?

Czym jest postcrossing? Czy to dobry pomysł na hobby?

Na pewno wiele osób zastanawia się, czym jest postcrossing. To międzynarodowy projekt, który pozwala na wysyłanie i otrzymywanie pocztówek od osób na całym świecie. Jego historia zaczęła się w roku 2005 za sprawą Portugalczyka Paulo Magalheasa. Dzisiaj w programie zarejestrowanych jest kilkaset tysięcy osób z ponad 200 krajów.

Silna chmura burzowa przeszła w niedzielę wieczorem przez powiat opolski i wschodnią cześć powiatu lubelskiego

Grad zniszczył lubelskie uprawy malin. Dramat w owocowym zagłębiu

Niedzielny grad zdewastował uprawy owoce w okolicach Opola Lubelskiego, Chodla, Przytyku, Białowody, Wandalina, Chruśliny, Urzędowa, Bełżyc. Dziś do rolników jedzie Krzysztof Komorski, wojewoda lubelski.

Granica nie do przejścia dla wroga. Presja nielegalnej migracji rośnie

Granica nie do przejścia dla wroga. Presja nielegalnej migracji rośnie

Rząd chce jeszcze bardziej umacniać polską granicę z Białorusią. Specjalne fortyfikacje mają odstraszyć wroga. „Tarcza Wschód” pochłonie 10 mld złotych.

Cenna wygrana Granicy Dorohusk. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Cenna wygrana Granicy Dorohusk. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Bug Hanna podzielił się punktami z Unią Rejowiec. Skromna zwycięstwo Granicy Dorohusk w Izbicy z Ruchem. Brat Siennica Nadolna rozbił outsidera Unię Białopole, a Spółdzielca Siedliszcze zremisowała z Orzeł Srebrzyszcze 1:1

Budowa Lubelskiego Lipca ’80 trwa od roku. Wykonano 1/3 planu
LUBLIN

Budowa Lubelskiego Lipca ’80 trwa od roku. Wykonano 1/3 planu

— Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem — mówi wiceprezydent Artur Szymczyk. Przedłużenie ulicy Lubelskiego Lipca ’80 połączy dworzec metropolitalny i Arenę Lublin z ulicą Krochmalną.

Kalendarz
maj 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna