Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

10 stycznia 2024 r.
14:31

Impreza pod patronatem prezydenta. Hala sportowa zamknięta dla uczniów na tydzień

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 A A
Hala połączona jest z ekonomikiem. Jednak jej zarządcą jest miejska spółka
Hala połączona jest z ekonomikiem. Jednak jej zarządcą jest miejska spółka (fot. Ekonomik )

Hala sportowa przy „ekonomiku” miała służyć przede wszystkim uczniom tej szkoły. Tymczasem, zdarza się, że zajęcia wychowania fizycznego odbywają się na korytarzu, bo w hali akurat odbywa się wydarzenie, któremu patronuje prezydent miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Otwarty w październiku 2022 roku sportowy obiekt był częścią większego projektu, który obejmował budowę miejskiego stadionu. Hala została połączona z pobliskim „ekonomikiem”. – Mamy ogromną satysfakcję, że w godzinach lekcyjnych obiekt będzie służył uczniom szkoły. To jedna z największych bialskich placówek– mówił na otwarciu prezydent Michał Litwiniuk (PO). Do popularnego „ekonomika” uczęszcza 1400 uczniów. W godzinach wieczornych nowoczesna hala miała zaś być miejscem do trenowania dla sportowców z miasta.

Okazuje się jednak, że przyległym do szkoły budynkiem zarządza miejska spółka, Zakład Gospodarki Lokalowej. I to rodzi pewne utrudnienia dla uczniów. – W grudniu dostałem pismo od prezesa ZGL informujące, że hala będzie wyłączona na tydzień z racji wydarzenia pewnej fundacji, które miało patronat prezydenta. Tak naprawdę w dużej mierze jako szkoła pomogliśmy przy organizacji – mówi dyrektor Ireneusz Długołęcki.

Problem w tym, że uczniowie nie mają wtedy miejsca na lekcje wychowania fizycznego. – Na zewnątrz teraz nie pójdą, bo zima. Co ja mam z nimi zrobić? Stara sala gimnastyczna nie nadaje się do użytkowania, bo nie spełnia wymogów sanitarnych. Zostaje nam korytarz– rozkłada ręce Długołęcki.

Stara sala ma zostać przerobiona na pomieszczenia lekcyjne. – Tłumaczą nam urzędnicy, że „ekonomik” przez 30 lat nie miał hali i jakoś sobie poradził. Ja tego nie przyjmuję– stwierdza stanowczo dyrektor. Niedawno dostał kolejne pismo z miejskiej spółki. – 18 stycznia prezydent organizuje spotkanie noworoczne na hali i ponownie obiekt ma być przez tydzień wyłączony. My moglibyśmy w jeden dzień wszystko przygotować. Rozumiem, że pewne wydarzenia muszą się tam odbywać, ale nie z koniecznością kilkudniowych przygotowań – uważa wieloletni dyrektor placówki.

Takim stanem rzeczy zdziwieni byli radni, którzy wysłuchali Długołęckiego na komisji. – To ma być gospodarskie myślenie? Starej sali nie ma, a w nowej uczniowie też nie mogą ćwiczyć. A hala była przecież budowana z myślą o tej szkole– przypomina radny Henryk Grodecki (PiS). – Dyrektor Długołęcki jest zasłużony dla miasta, pozyskał wiele środków zewnętrznych dla „ekonomika”. Nie powinien być tak traktowany przez urząd– podkreśla radny.

Hala to jedno, a sale w łączniku to drugie. – Tam są trzy pomieszczenia, które od ponad roku stoją puste. W jednym miała być siłownia. Uczniowie dopytują o to, bo chcą poćwiczyć. A ja im nie mogę bzdur opowiadać. W wyposażeniu powinno nas wspomóc miasto. Tym bardziej, że te pomieszczenia są ogrzewane, idą na to miejskie pieniądze– dodaje jeszcze Długołęcki.

Ratusz odpowiada, że warunki korzystania z hali określa „umowa użyczenia”. – Powstała w wyniku porozumienia pomiędzy prezesem ZGL, a dyrektorem szkoły. Przed jej podpisaniem pan dyrektor Długołęcki określił swoje potrzeby. Zgodnie z ustaleniami w umowie zapisano godziny korzystania z hali, od godz. 7:30 do godz. 16:30– tłumaczy Gabriela Kuc–Stefaniuk, rzecznik urzędu miasta.

Jednocześnie, przypomina, że placówka dostała do swojej dyspozycji również dwie sale dydaktyczne, magazynek na sprzęt oraz pokój dla nauczycieli WF. – Od czasu podpisania umowy pan dyrektor nigdy nie wniósł uwag ani potrzeby jej zmiany. Nie zwracał się także z dodatkowymi terminami, w których chciałby użytkować halę sportową wraz z pomieszczeniami do niej przyległymi–twierdzi pani rzecznik. Ale przyznaje, że miasto z hali korzysta. – Sporadycznie obiekt bywa wykorzystywany na organizację imprez o charakterze kulturalnym lub charytatywnym. Zawsze odbywa się to w porozumieniu z dyrekcją szkoły. W trakcie organizacji takich wydarzeń szkoła ma możliwość korzystania z pozostałych sal znajdujących się w budynku hali – dodaje Kuc–Stefaniuk.

Dyrektor jednak uważa, że hala powinna być administrowana przez szkołę. Jej budowa kosztowała ponad 7 mln zł.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Wyczekiwany przetarg ogłoszony. PKP sypią milionami na remont dworca
galeria

Wyczekiwany przetarg ogłoszony. PKP sypią milionami na remont dworca

Wyczekiwany przetarg w końcu został ogłoszony. Kolejowa spółka szuka firmy, która wyremontuje dworzec PKP w Łukowie. W środku powstanie sala widowiskowa Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Najpierw samochodem, a potem pieszo. Tak pijany kierowca uciekał przed policją

Najpierw samochodem, a potem pieszo. Tak pijany kierowca uciekał przed policją

37-latek miał ponad dwa promile i brak uprawnień do kierowania pojazdem. Grozi mu więzienie

Pożar ciężarówki na drodze ekspresowej. Są utrudnienia

Pożar ciężarówki na drodze ekspresowej. Są utrudnienia

Na drodze S12/S17 doszło do pożaru pojazdu dostawczego. Zablokowany jest prawy pas ruchu

Renomowana strzelnica w Lublinie SCHRON

Renomowana strzelnica w Lublinie SCHRON

Szukasz ekscytującej rozrywki w Lublinie? Znudziły Ci się zwykłe wyjścia do kina, restauracji, czy na basen i potrzebujesz odrobiny adrenaliny? Jest na mapie Lublina miejsce, gdzie można świetnie bawić się zarówno samemu, jak i z grupą przyjaciół.

Czym jest postcrossing? Czy to dobry pomysł na hobby?

Czym jest postcrossing? Czy to dobry pomysł na hobby?

Na pewno wiele osób zastanawia się, czym jest postcrossing. To międzynarodowy projekt, który pozwala na wysyłanie i otrzymywanie pocztówek od osób na całym świecie. Jego historia zaczęła się w roku 2005 za sprawą Portugalczyka Paulo Magalheasa. Dzisiaj w programie zarejestrowanych jest kilkaset tysięcy osób z ponad 200 krajów.

Silna chmura burzowa przeszła w niedzielę wieczorem przez powiat opolski i wschodnią cześć powiatu lubelskiego

Grad zniszczył lubelskie uprawy malin. Dramat w owocowym zagłębiu

Niedzielny grad zdewastował uprawy owoce w okolicach Opola Lubelskiego, Chodla, Przytyku, Białowody, Wandalina, Chruśliny, Urzędowa, Bełżyc. Dziś do rolników jedzie Krzysztof Komorski, wojewoda lubelski.

Granica nie do przejścia dla wroga. Presja nielegalnej migracji rośnie

Granica nie do przejścia dla wroga. Presja nielegalnej migracji rośnie

Rząd chce jeszcze bardziej umacniać polską granicę z Białorusią. Specjalne fortyfikacje mają odstraszyć wroga. „Tarcza Wschód” pochłonie 10 mld złotych.

Cenna wygrana Granicy Dorohusk. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Cenna wygrana Granicy Dorohusk. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Bug Hanna podzielił się punktami z Unią Rejowiec. Skromna zwycięstwo Granicy Dorohusk w Izbicy z Ruchem. Brat Siennica Nadolna rozbił outsidera Unię Białopole, a Spółdzielca Siedliszcze zremisowała z Orzeł Srebrzyszcze 1:1

Budowa Lubelskiego Lipca ’80 trwa od roku. Wykonano 1/3 planu
LUBLIN

Budowa Lubelskiego Lipca ’80 trwa od roku. Wykonano 1/3 planu

— Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem — mówi wiceprezydent Artur Szymczyk. Przedłużenie ulicy Lubelskiego Lipca ’80 połączy dworzec metropolitalny i Arenę Lublin z ulicą Krochmalną.

Jak zlecić transport ładunku do Austrii?

Jak zlecić transport ładunku do Austrii?

Przygotowanie ładunku do przewozu jest tylko jednym z kilku czynności, które należy wykonać. Czeka Cię jeszcze zapewnienie pełnej dokumentacji, wybór firmy transportowej i określenie sposobu przewozu towaru. Sięgnij po kompletny poradnik, który pomoże Co zlecić transport ładunku do Austrii w 5. krokach!

Lubelskie sokoły z nowoczesnym sprzętem

Lubelskie sokoły z nowoczesnym sprzętem

Shani, Borowy oraz Chmielowa zostały "ubrane" w nowoczesne nadajniki telemetryczne, które pozwolą monitorować ich życie po opuszczeniu gniazda.

Rafał Zwolak

Ile zarobi nowy prezydent Zamościa? Trochę mniej niż poprzednik

O około 300 złotych niższe pobory będzie otrzymywał Rafał Zwolak w porównaniu z Andrzejem Wnukiem, swoim poprzednikiem na stanowisku prezydenta Zamościa.

Kradli sprzęt budowlany i rolniczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Kradli sprzęt budowlany i rolniczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami maszyn rolniczych i budowlanych. Skradziony sprzęt legalizowali metodą na tzw. klona

Jestem z Lubartowa. To moje miejsce
MAGAZYN
galeria

Jestem z Lubartowa. To moje miejsce

Najważniejsze jest odnalezienie swojego miejsca, akceptacja tego miejsca i akceptacja siebie takim, jakim człowiek jest. Porządek z samym sobą. To nas zabezpiecza przed różnymi przeciwnościami losu – ROZMOWA z Markiem Danielkiewiczem, poetą, prozaikiem i malarzem, który 18 maja o godz. 16 będzie miał benefis w Muzeum Ziemi Lubartowskiej

Katarzyna Szargało-Szkałuba i Grzegorz Podgórski
Zamość

Dwójka nowych radnych. Przejęli mandaty po wiceprezydentach

W kwietniowych wyborach mandatów nie zdobyli, ale do Rady Miasta Zamość weszli, bo zajęli miejsca zwolnione przez dwójkę nowych wiceprezydentów. Na ostatniej sesji Katarzyna Szargało-Szkałuba i Grzegorz Podgórski złożyli ślubowanie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium