Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lutego 2024 r.
13:17

Szkoła bez dzwonków. Dzień otwarty w SP nr 3 w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora KN
0 A A

Warsztaty plastyczne, budowanie na dywanie, roboty z lego, pokazy chemiczne, kąciki relaksu dla młodszych i starszych, a przede wszystkim brak dzwonków. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie otworzyła swoje drzwi dla odwiedzających.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę rodzice wraz z pociechami mieli okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki, wziąć udział w grach i zabawach, a także zadać nurtujące pytania.

- Stawiamy przede wszystkim na szkołę przyjazną dla ucznia, dla rodzica. Jesteśmy pierwszą w Lublinie SP bez dzwonków. Od maja ubiegłego roku, stosujemy system bez dzwonkowy, uczniowie podobnie jak nauczyciele przychodzą na zajęcia zgodnie z rozkładem, posługując się zegarami. Jest dzięki temu spokojniej, ciszej, dzieci nie są tak pobudzone, jest to korzystne dla dzieci które mają kłopoty z koncentracją - mówi Urszula Wesołowska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3. 

- W tym roku położyliśmy nacisk, by szkoła była placówką nie tylko związaną z nauką. Zagospodarowaliśmy uczniom przerwę, powstały dwa kąciki relaksacyjne, dla młodszych dzieci na pierwszym piętrze z grami planszowymi i podłogowymi, gdzie mogą się pobawić, gdyż one potrzebują więcej ruchu. Na drugim piętrze, dla starszej młodzieży mamy " wypasiony kącik" z kanapami, pufami i stolikami do zjedzenia drugiego śniadania. Panuje tam bardziej kameralna atmosfera, młodzi ludzie z chęcią z niego korzystają.
Zuzia chodzi do siódmej klasy, dziewczyna bardzo lubi swoją szkołę. Uważa, że placówka rozwija pasje uczniów i panuje w niej przyjazna atmosfera. Potwierdza, że koła naukowe cieszą się dużym zainteresowaniem. A kąciki relaksacyjne są strzałem w dziesiątkę.

Rodzice wybierając Szkołę Podstawową nr 3, kierują się głowinie podejściem nauczycieli do dzieci. - Mój syn ma problemy z koncentracją, integracją, chodzimy też do logopedy. Wybraliśmy z mężem tą szkołę bo sami do niej chodziliśmy. Znamy nauczycieli, wiemy że będzie tu bezpieczny. Pomysł z wyłączeniem dzwonków bardzo mi się spodobał, dzieci uczą się punktualności, patrząc na zegarki - podkreśla pani Ania, mama przyszłego pierwszoklasisty.

 

Nauczycielka języka polskiego pani Mariola Wesołowska - Lecka uważa, że SP 3 jest przyjazna dla dzieci. Nauczyciele uczący w placówce kochają swoich uczniów, co widać po ilości absolwentów, którzy zawitali do szkoły z okazji dnia otwartego. Jak podkreśliła pani od polskiego, dzieci w tej szkole są bezpieczne, pracownicy starają się być przyjaźni na każdym kroku a zlikwidowane dzwonki zapewniły dzieciom brak stresowych sytuacji.

-Staramy się organizować dodatkowe zajęcia rozwijające pasje a także takie wyrównujące szanse, gdy coś się dzieje niepokojącego. Pomagamy dzieciom z problemami emocjonalnymi, z problemami materialnymi zawsze reagujemy, gdy potrzebują pomocy- mówiła Mariola Wesołowska-Lecka, nauczyciel języka polskiego w SP 3.

Uczniowie tej placówki, są zachwyceni szkołą.  -Programujemy roboty z lego, które mogą poruszać silnikami, mają różne czujniki- bardzo fajna rzecz. Robot rowerowy może pojechać do przodu, dzięki ustawionemu programowi. Robot którego obsługuje mój kolega, ma czujnik który odpowiada za sytuacje w których robot coś widzi na przeciwko siebie. Skręca wtedy w prawo lub w lewo by ominąć przeszkodę. To bardzo ciekawe- mówił Yehor, uczeń klasy 6.

Pani Mariola Kubić jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, chwali sobie pracę z tablicami interaktywnymi. - Dzięki nim dzieci bardziej angażują w tok lekcji, pobudza to ich wyobraźnię, nie myślą schematycznie, próbują swoich możliwości- opowiadała nauczycielka. Dzieci na tablicach mogą poznawać znaki drogowe, wybierać owoce do koszyczka oraz poznawać wiedzę z wielu dziedzin edukacji. Jak zaznacza nauczycielka, klasy pierwsze z tablic korzystają codziennie, każde zadanie nagradzane jest oklaskami.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Kradli sprzęt budowlany i rolniczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Kradli sprzęt budowlany i rolniczy. Grozi im do 10 lat więzienia

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami maszyn rolniczych i budowlanych. Skradziony sprzęt legalizowali metodą na tzw. klona

Jestem z Lubartowa. To moje miejsce
MAGAZYN
galeria

Jestem z Lubartowa. To moje miejsce

Najważniejsze jest odnalezienie swojego miejsca, akceptacja tego miejsca i akceptacja siebie takim, jakim człowiek jest. Porządek z samym sobą. To nas zabezpiecza przed różnymi przeciwnościami losu – ROZMOWA z Markiem Danielkiewiczem, poetą, prozaikiem i malarzem, który 18 maja o godz. 16 będzie miał benefis w Muzeum Ziemi Lubartowskiej

Dwójka nowych radnych. Przejęli mandaty po wiceprezydentach
Zamość

Dwójka nowych radnych. Przejęli mandaty po wiceprezydentach

W kwietniowych wyborach mandatów nie zdobyli, ale do Rady Miasta Zamość weszli, bo zajęli miejsca zwolnione przez dwójkę nowych wiceprezydentów. Na ostatniej sesji Katarzyna Szargało-Szkałuba i Grzegorz Podgórski złożyli ślubowanie.

Bądźmy ostrożni, ale nie panikujmy. Nie każde ugryzienie oznacza boreliozę
Dzień Wschodzi
film

Bądźmy ostrożni, ale nie panikujmy. Nie każde ugryzienie oznacza boreliozę

W porannej rozmowie Dzień Wschodzi, gościem jest prof. Joanna Krzowska-Firych, Kierownik Kliniki Leczenia Chorób Zakaźnych Instytutu Medycyny Wsi. To najbardziej wyspecjalizowana w regionie jednostka zajmująca się m.in. boreliozą, czy odkleszczowym zapaleniem opon mózgowych.

Walka o baraże trwa w najlepsze. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Walka o baraże trwa w najlepsze. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Ważna wygrana Victorii Łukowa w Majdanie Starym nad Tanwią. Derbowe starcie Pogoni 96 Łaszczówka i Korony Łaszczów na remis

Az-Bud postawił się liderowi. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Az-Bud postawił się liderowi. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Bad Boys Zastawie pokonał Orlęta II Radzyń Podlaski 3:2. Prowadzące w tabeli Orlęta Łuków lepsze od Az-Bud Komarówka Podlaska. 14 goli w meczu ŁKS Łazy z Tytanem Wisznice, sześć strzelił Radosław Szustek

Poniedziałek pod znakiem burz

Poniedziałek pod znakiem burz

Synoptycy ostrzegają – dzisiaj może zagrzmieć i popadać. Miejscami wystąpią też silne porywy wiatru. A co z gradem?

Kierowca uderzył w drzewo. Dwie osoby w szpitalu

Kierowca uderzył w drzewo. Dwie osoby w szpitalu

23-latek stracił panowanie nad pojazdem. Jak na razie nie wiadomo, dlaczego do tego doszło

Marsz Równości ponownie w Lublinie

Marsz Równości ponownie w Lublinie

To już szósty raz, kiedy tęczowa parada przejdzie ulicami Lublina. W tym roku hasłem przewodnim jest „Miłość, a nie wojna”.

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju z pomocą de minimis. 300 tys. euro wsparcia dla przedsiębiorcy

Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju z pomocą de minimis. 300 tys. euro wsparcia dla przedsiębiorcy

Po bardzo dużym zainteresowaniu wśród lubelskich przedsiębiorców niskooprocentowaną pożyczką w ramach pomocy de minimis Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju wprowadził ją do swojej oferty na stałe. Pożyczki będą oprocentowane bardzo preferencyjnie, od 1,07% w skali roku. Podwyższeniu ulega maksymalna kwota pomocy, ale także pojawią się nowe możliwości dla przedsiębiorców z sektora transportu drogowego. Fundusz już czeka na wnioski.

Punkt wymiany poezji
MAGAZYN

Punkt wymiany poezji

Są grupą miłośników poezji, a ich znakiem rozpoznawczym są rameczki z wierszami wiszące w zaskakujących miejscach w całej Polsce. W tej chwili jest ich 25. Jedna z nich wisi również w Lublinie przy ulicy Ku Farze. Promują młodych poetów, wieszając ich wiersze na rameczkach, publikując w internecie oraz dając im przestrzeń podczas internetowych wieczorków poetyckich. O tym rozmawiamy z Kubą Kozłowskim.

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga
Foto
galeria

Pobiegli na 400 metrów. Za nami Dziecięca Liga

Mali Mistrzowie wzięli udział w zawodach biegowych. W niedzielę stadion lekkoatletyczny w Lublinie wypełnił się małymi zawodnikami.

Stal Kraśnik lepsza od Lewartu, Janowianka ma tylko punkt straty do lidera

Stal Kraśnik lepsza od Lewartu, Janowianka ma tylko punkt straty do lidera

Szykuje nam się emocjonujący finisz sezonu 23/24. Lewart niespodziewanie przegrał w niedzielę wieczorem ze Stalą Kraśnik 0:2. A to oznacza, że nad drugą w tabeli Janowianką ma już tylko punkt przewagi.

Chełmianka wygrała derby z Avią. "Zawiedliśmy kibiców"

Chełmianka wygrała derby z Avią. "Zawiedliśmy kibiców"

Derby dla Chełmianki. Drużyna Grzegorza Bonina w niedzielny wieczór wygrała w Świdniku z Avią 2:0. A duża w tym zasługa Bartłomieja Korbeckiego

Budowlani Lublin kończą obecny sezon bez medalu

Budowlani Lublin kończą obecny sezon bez medalu

W ostatnim meczu sezonu Edach Budowlani Lublin pokonali Juvenię Kraków 20:14. Mimo to nie zagrają o medal. Stało się tak za sprawą wygranej Awenta Pogoni Siedlce w Sopocie z Ogniwem 22:16

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

Zamość

399,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

Zamość

329,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

Zamość

299,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

Zamość

415,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

Zamość

415,00 zł

Komunikaty