Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

30 marca 2022 r.
8:04

Adrianna Sułek (AZS UMCS Lublin): Urodziłam się, żeby zdobywać medale olimpijskie

0 0 A A

We wtorek Lublin odwiedziła halowa wicemistrzyni świata, specjalistka od wieloboju Adrianna Sułek. Zawodniczka AZS UMCS była bardzo zapracowana, ale znalazła czas, żeby spotkać się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Berylowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sułek opowiadała młodzieży o początkach swojej kariery, o największych sukcesach, a później zmierzyła się z bardzo trudnymi pytaniami. Nie zabrakło poważnych tematów, jak sytuacja na Ukrainie, ale musiała też zdradzić: czy ma męża (chłopaka), jakie są jej ulubione słodycze (czekolada), czy jaki przedmiot w szkole lubiła najbardziej (wf i matematyka).

To jakie były jej sportowe początki? – Jak byłam mała i dużo czasu spędzałam na podwórku, to już wtedy rodzice mówili, że energię powinnam ukierunkować w sporcie. Zaczynałam od siatkówki i przez osiem lat grałam w Pałacu Bydgoszcz. Szybko stwierdziłam, że czas wziąć odpowiedzialność na swoje barki i wybrać indywidualną konkurencję, żeby wszystko zależało ode mnie i żebym mogła polegać tylko na sobie – mówi Adrianna Sułek.

Dodaje też, że początki z lekką atletyką nie były łatwe. – Nie wiedziałam o co chodzi. Przychodziłam na treningi w stroju siatkarskim. Przez parę tygodni dostawałam różne sprzęty do ręki i wtedy zobaczyłam, że to jest coś, w czym się nie nudzę. A ja lubię, jak dużo się dzieje i mogę podróżować, czy poznawać nowych ludzi – zapewnia zawodniczka AZS UMCS.

Wyjaśniała też, że ciężką pracą można dojść do wszystkiego. – Talent jest ważny, żeby zdobywać medale, trzeba jednak przy tym bardzo ciężko pracować. Uważam, że jeżeli ktoś jest bardzo zawzięty, to jest w stanie wypracować takie umiejętności, żeby stawać na podium na tych najważniejszych imprezach – przekonuje Sułek.

Opowiedziała też, jak często trenuje. – W ciągu dnia spędzam siedem-osiem godzin na dwóch treningach, a muszę zadbać jeszcze o odpowiednią regenerację i zbilansowaną dietę. Dlatego czasu na wyjścia ze znajomymi jest znacznie mniej – mówi wicemistrzyni świata z Belgradu.

Jeżeli chodzi o najbliższe, sportowe plany, to jej celem i marzeniem jest medal olimpijski. – Odkąd pamiętam powtarzałam mamie, ze urodziłam się po to, żeby zdobywać medale olimpijskie. I faktycznie na przestrzeni lat zaczynam dojrzewać do tego, że to nie będzie tylko dziecięce marzenie, ale cel z odroczoną datą realizacji. Do Tokio pojechałam zebrać doświadczenie, zobaczyć, jak te najlepsze zawodniczki się zachowują – zapewnia Sułek.

Co ciekawe, jeżeli się uda, to nie wyklucza nawet zakończenia kariery. – Moim celem za niecałe trzy lata jest medal w Paryżu i jeżeli planu nie zrealizuję, to będę czekała do kolejnych igrzysk. Gdyby jednak się udało, to może już za trzy lata zakończę karierę – przekonuje zawodniczka AZS UMCS.

A jak wspomina występ w Tokio, gdzie uplasowała się na 16 miejscu? – Żałuję, że igrzyska były w pandemii i nie mogliśmy doświadczyć ich w pełni. Nie mogliśmy nawet opuścić wioski olimpijskiej. Wszyscy byliśmy w jednym miejscu, mieliśmy swoje centra handlowe, sklepy, czy fryzjera. Widziałam tylko znajome twarze, które widuje na bieżni, a poza tym niewiele więcej, tylko drogę na stadion. Japonia to jednak inny świat, jeżeli chodzi o technologię. Tam jest więcej robocików niż ludzi – śmieje się Sułek.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Niedługo po odkryciu tragicznej śmierci Weroniki H. jej 35-letni syn został zatrzymany

Syn pobił matkę na śmierć. Jest akt oskarżenia

Bił matkę po twarzy, uderzał jakimś tępym narzędziem, gdy się przewróciła, jeszcze ją docisnął, a głową kobiety uderzył o podłogę. 74-letnia Weronika H. nie przeżyła. Jej syn będzie odpowiadał za zabójstwo przed sądem. Grozi mu nawet dożywocie.

Bogdan Krześniak to były działacz PSL-u, który w ostatniej kadencji reprezentował barwy PiS w radzie powiatu puławskiego. W ostatnich wyborach, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości, otrzymał 626 głosów, co zapewniło mu mandat. Tuż przed pierwszą sesją, lekceważąc podpisane umowy, zmienił polityczne barwy

Zabrał władzę puławskiemu PiS-owi. "Zraziłem się do nich"

Głos jednego radnego zdecydował o tym, że władze w powiecie puławskim trafiła w ręce Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Radnego, który swój mandat otrzymał startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawiamy z Bogdanem Krześniakiem, nowym członkiem zarządu, który zmienił polityczne środowisko.

Oranżeria w Radzyniu

Nowi radni chcą uchylić dyskryminacyjną kartę. Odblokują środki unijne?

Samorządowa Karta Praw Rodzin ma charakter ideologiczno- polityczny - piszą radni z Radzynia Podlaskiego w uzasadnieniu do uchylenia tego dokumentu. Miasto straciło już szansę na unijne dofinansowanie przez kartę.

Burze i grad. IMGW wydaje alerty dla całego województwa

Burze i grad. IMGW wydaje alerty dla całego województwa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla wszystkich powiatów. Prognozowane są silne ulewy, burze i opady gradu.

Marsz dla Życia i Rodziny w 2023 roku

Okażą wdzięczność za życie maszerując ulicami Lublina

„Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Pod takim hasłem, w Dzień Matki ulicami Lublina przejdzie tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny.

Sprzęt od WOŚP trafi na oddział pulmonologiczny

Fundacja WOŚP robi prezent szpitalowi. Podaruje sprzęt dużej wartości

To już pewne. Do Zamojskiego Szpitala Niepublicznego trafi sprzęt o wartości przeszło miliona złotych. Trafi na oddział chorób płuc. Przekaże go Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Miał lepkie ręce. Odpowie w multirecydywie

Miał lepkie ręce. Odpowie w multirecydywie

Okradał kobiety na cmentarzu, zrywał naszyjniki z szyi i zabrał pieniądze przedszkolnej pedagog. Teraz może posiedzieć za kratkami nawet kilkanaście lat.

Wyczekiwany przetarg ogłoszony. PKP sypią milionami na remont dworca
galeria

Wyczekiwany przetarg ogłoszony. PKP sypią milionami na remont dworca

Wyczekiwany przetarg w końcu został ogłoszony. Kolejowa spółka szuka firmy, która wyremontuje dworzec PKP w Łukowie. W środku powstanie sala widowiskowa Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Najpierw samochodem, a potem pieszo. Tak pijany kierowca uciekał przed policją

Najpierw samochodem, a potem pieszo. Tak pijany kierowca uciekał przed policją

37-latek miał ponad dwa promile i brak uprawnień do kierowania pojazdem. Grozi mu więzienie

Pożar ciężarówki na drodze ekspresowej. Są utrudnienia

Pożar ciężarówki na drodze ekspresowej. Są utrudnienia

Na drodze S12/S17 doszło do pożaru pojazdu dostawczego. Zablokowany jest prawy pas ruchu

Renomowana strzelnica w Lublinie SCHRON

Renomowana strzelnica w Lublinie SCHRON

Szukasz ekscytującej rozrywki w Lublinie? Znudziły Ci się zwykłe wyjścia do kina, restauracji, czy na basen i potrzebujesz odrobiny adrenaliny? Jest na mapie Lublina miejsce, gdzie można świetnie bawić się zarówno samemu, jak i z grupą przyjaciół.

Czym jest postcrossing? Czy to dobry pomysł na hobby?

Czym jest postcrossing? Czy to dobry pomysł na hobby?

Na pewno wiele osób zastanawia się, czym jest postcrossing. To międzynarodowy projekt, który pozwala na wysyłanie i otrzymywanie pocztówek od osób na całym świecie. Jego historia zaczęła się w roku 2005 za sprawą Portugalczyka Paulo Magalheasa. Dzisiaj w programie zarejestrowanych jest kilkaset tysięcy osób z ponad 200 krajów.

Silna chmura burzowa przeszła w niedzielę wieczorem przez powiat opolski i wschodnią cześć powiatu lubelskiego

Grad zniszczył lubelskie uprawy malin. Dramat w owocowym zagłębiu

Niedzielny grad zdewastował uprawy owoce w okolicach Opola Lubelskiego, Chodla, Przytyku, Białowody, Wandalina, Chruśliny, Urzędowa, Bełżyc. Dziś do rolników jedzie Krzysztof Komorski, wojewoda lubelski.

Granica nie do przejścia dla wroga. Presja nielegalnej migracji rośnie

Granica nie do przejścia dla wroga. Presja nielegalnej migracji rośnie

Rząd chce jeszcze bardziej umacniać polską granicę z Białorusią. Specjalne fortyfikacje mają odstraszyć wroga. „Tarcza Wschód” pochłonie 10 mld złotych.

PKO BP EKSTRAKLASA
32. KOLEJKA

Wyniki:

Cracovia - Raków Częstochowa 2-0
Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice 1-1
Korona Kielce - Ruch Chorzów 2-0
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 1-1
Stal Mielec - Pogoń Szczecin 0-0
Śląsk Wrocław - Radomiak Radom 2-0
Warta Poznań - Legia Warszawa 0-1
Widzew Łódź - Lech Poznań 1-1
Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź

Tabela:

1. Jagiellonia 33 60 74-45
2. Śląsk 33 60 48-30
3. Legia 33 56 49-38
4. Lech 33 53 46-39
5. Górnik Z. 33 53 45-40
6. Raków 33 52 53-37
7. Pogoń 33 52 58-38
8. Zagłębie 32 44 40-47
9. Piast 33 43 38-34
10. Widzew 33 43 42-45
11. Stal 33 43 40-45
12. Cracovia 33 39 45-44
13. Radomiak 31 38 40-55
14. Puszcza 33 37 37-48
15. Warta 33 37 33-40
16. Korona 33 35 38-43
17. Ruch 33 29 36-55
18. ŁKS 32 21 30-71

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!