Rezerwy Podlasia lepsze od Lutni. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

Autor: Zdjęcie autora grom
Lutnia przegrała z Podlasiem II Biała Podlaska
Lutnia przegrała z Podlasiem II Biała Podlaska (fot. LUTNIA PISZCZAC)

Az-Bud Komarówka Podlaska zapewnił sobie zwycięstwo w doliczonym czasie gry. W spotkaniu kolejki prowadząca w tabeli Lutnia Piszczac przegrała z rezerwami Podlasia Biała Podlaska. Porażka sprawiła, że lider stracił fotel. Hat-trick Kacpra Waniowskiego dla Victorii Parczew w spotkaniu Bad Boys Zastawie

Az-Bud przegrywał po pierwszej połowie 0:1, a mimo to zdołał wywalczyć komplet punktów. - W pierwszej połowie goście zdobyli bramkę po strzale zza pola karnego. Później cofnęli się do głębokiej obrony. Druga część należała już do nas - mówi Dawid Patkowski, trener Az-Bud Komarówka Podlaska.

Szkoleniowiec gospodarzy miał nosa do zmiany. W 55 min wpuścił do gry Karola Borkowskiego, który zastąpił Adriana Snochowskiego. Doświadczony piłkarz odwdzięczył się opiekunowi zespołu dwoma bramkami. Pierwszą zdobył w 75 min przy asyście Daniela Korola, drugą w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Przy drugim golu ostatnie podanie wykonał Marcin Mróz. - Sędzia miał podstawę do przedłużenia meczu o cztery minuty. Goście próbowali grać na czas. Po słabszej pierwszej połowie, w drugiej drużyna zagrała z wielkim zaangażowaniem. Wywalczyliśmy zwycięstwo i za to chwała moim zawodnikom - mówi Patkowski.

Z porażki niezadowoleni byli goście. - To już czwarty mecz, który przegrywamy w doliczonym czasie. Tak było z Victorią Parczew, Orlętami Łuków i ŁKS Łazy. Prowadziliśmy, a na koniec kończyliśmy spotkania bez zdobyczy punktowej. Nad zespołem ciąży jakieś fatum? - pyta kierownik Sokoła Grzegorz Golian. Przyjezdnych skarcił były zawodnik. - Piłka była do wybicia, gdy tymczasem dwóch naszych obrońców nie czyni tego. Karol Borkowski zjawił się przy naszych zawodnikach i strzelił gola na wagę zwycięstwa gości - ubolewa kierownik zespołu z Adamowa.

Az-Bud Komarówka Podlaska - Sokół Adamów 2:1 (0:1)

Bramki: Borkowski (75, 90 + 3) - J. Nowicki (15).

Az-Bud: Bierdziński - Derlukiewicz, Kania, Praszczak, Snochowski (55 Borkowski), Barańczuk (75 Klimiuk), Bogucki, Paczuski (85 Domański), Korol, Sokołowski, Mróz.

Sokół: M. Dzido - Skóra, Wierzbicki, Sokołowski, Bosek, Walo (90 Trzaskowski), J. Nowicki, Czubek, Miszta, Pracz, Domański (77 Miazek).

W spotkaniu kolejki rezerwy Podlasia Biała Podlaska pokonały lidera Lutnię Piszczac. Już w piątej minucie Maciej Kurowski wykończył podanie od Dawida Nojszewskiego. Na 2:0 z rzutu wolnego podwyższył Jan Kozłowski. Od pierwszego trafienia upłynęły zaledwie cztery minuty. - Graliśmy wysoką obroną. Dwie szybko zdobyte bramki ustawiły spotkanie. Mieliśmy mecz pod kontrolą - mówi trener Podlasia II Grzegorz Adamski. - Zanim straciliśmy pierwszego gola Adrian Hołownia miał okazję na zdobycie bramki. Po pierwszym golu dostaliśmy drugiego na 2:0. Nasz bramkarz źle ustawił mur. Później mecz się wyrównał, mieliśmy swoje okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie znowu dostaliśmy dwa gole i było po meczu. Przeciwnik był od nas lepszy - mówi szkoleniowiec Lutni Mateusz Kacik.

Lutnia Piszczac - Podlasie II Biała Podlaska 0:4 (0:2)

Bramki: Kurowski (5), Kozłowski (9), Sikora (68), Perkowski (69).

Lutnia: Kasperek - Dobosz, Hawryluk (77 J. Lipiński), Opolski, Kuczyński (66 Stankiewicz), Hołownia, Giś, Całka (77 Korzeniewski), P. Lipiński (66 Makaruk), Tuttas, Szabat.

Podlasie II: Dehtiar - Kozłowski, P. Chazan, Kapuściński (60 Sawczuk), Stalewski (80 Patejuk), Andrzejuk (80 Misiejuk), Sikora, Majdański (60 M. Chazan), Nojszewski (60 Perkowski), Kurowski (70 Barnikowski), Jakóbczyk (46 Karpiszuk).

Pozostałe wyniki spotkań 13. kolejki: ŁKS Łazy - LKS Milanów 3:2 (Ebert 9, Machniak 31, Szustek 33 - Ostapiuk 45, Romaniuk 69) * Bad Boys Zastawie - Victoria Parczew 1:4 (Kiryło 56 - Syryjczyk 7, K. Waniowski 50, 52, z karnego 76). W 30 min Mateusz Cizio (Bad Boys) przestrzelił rzut karny * Kujawiak Stanin - Orlęta Łuków 1:4 (Bednarczyk 3 - Sowisz 33, Młynarczyk 63, Jaworski 67, Rybka 89) * Orzeł Czemierniki - Orlęta II Radzyń Podlaski odwołany z powodu złego stanu boiska * Unia Krzywda - Unia Żabików 1:1 (A. Białach 48 - Ptaszyński z karnego 72). Czerwona kartka: Dariusz Ptaszyński (Unia Żabików) w 83 min za drugą żółtą * Młodzieżówka Radzyń Podlaski - Tytan Wisznice 6:2 (Samociuk karnego 8, 32, Mitura 35, M. Łukaszuk 44, Koczkodaj 77, Kobojek 84 - Kisiel 10, 81).

Wisła Grupa Azoty Puławy podniosła się z kolan w starciu z rezerwami Zagłębia Lubin

Po wyjazdowym zwycięstwie w Stężycy Wisła Grupa Azoty Puławy dopisała na swoje konto cenny punkt po meczu w Lubinie. Podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego przegrywali w gościach z rezerwami Zagłębia dwoma golami, ale zdołali się podnieść i doprowadzić do remisu

Majówka w 30-tce
foto

Klub 30, to jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie. W każdy weekend klub przeżywa oblężenie. Zobaczcie, jak szalał Lublin na ostatniej imprezie.

Czarni Połaniec wygrali w Radzyniu Podlaskim, Orlęta Spomlek coraz bliżej IV ligi

Przełamania w Radzyniu Podlaskim nie było. Orlęta Spomlek przegrały piąty mecz z rzędu. Tym razem biało-zieloni musieli uznać wyższość Czarnych Połaniec. Goście wygrali 3:0. Efekt? Drużyna Tomasza Złomańczuka jedną nogą jest już w IV lidze. Obecnie do bezpiecznej strefy tabeli traci osiem punktów, a do rozegrania zostało tylko pięć meczów.

Majówka w Pięknej Pszczole
foto

"Dzisiaj Cię znajdę" to wasz ulubiony cykl. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii z Pięknej Pszczoły. Zobaczcie, kto kogo znalazł. Tak się bawi Lublin!

Rodzinny piknik historyczny w skansenie

W sobotę rozpoczął się dwudniowy Piknik Militarny „Lubelszczyzna 44”, który został zorganizowany przez Stowarzyszenie Lubelska Grupa Poszukiwaczy w Muzeum Wsi Lubelskiej.

- 3 przy gruncie. Ostrzeżenie dla 10 powiatów!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed kolejną nocą z przymrozkami w województwie lubelskim.

Lublinianka lepsza od Gromu Kąkolewnica, kolejny krok w kierunku utrzymania [zdjęcia]

Tylko 12 punktów jesienią i już 25 wiosną. Lublinianka w rundzie rewanżowej spisuje się zdecydowanie lepiej. Kolejny krok w kierunku utrzymania drużyna Marcina Zająca zrobiła w sobotę, kiedy pokonała u siebie Grom Kąkolewnica 3:1.

Trwa święto miłośników militariów!
ZDJĘCIA/WIDEO

Raj dla miłośników historii, pasjonatów strzelectwa i kolekcjonerów, wielbicieli survivalu oraz wszystkich ciekawskich. Na lubelskich targach, odbywa się zlot miłośników strzelectwa i survivalu "Militaria". Pasjonaci mogli odkryć najnowsze produkty firm specjalizujących się w odzieży militarnej, optyce, sprzęcie specjalistycznym, czy usługach szkoleniowych.

Ogniwo Wierzbica wygrało z Motorem II Lublin po golu z gatunku „stadiony świata”

Dziewięć porażek z rzędu na rozpoczęcie rundy wiosennej, a do tego bilans bramkowy 2-35. Ogniwo Wierzbica w niespodziewanym momencie przełamało jednak fatalną passę. Najpierw drużyna Karola Bujaka zatrzymała lidera, z którym zremisowała w Lubartowie 0:0. A w sobotę beniaminek zgarnął trzy punkty po wyjazdowej wygranej z Motorem II Lublin 1:0.

Wielkie świętowanie członkostwa w Unii Europejskiej

W Lublinie odbył się wielki finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Gwiazdami lubelskich obchodów byli Afromental oraz Sound’n’Grace.

Fałszywe oregano zalało rynek. Tylko 2 proc. prawdziwego zioła?

Ta aromatyczna przyprawa, zawierająca bogactwo witamin i służąca jako środek leczniczy jest ostatnio często podrabiana. Jak rozpoznać fałszywkę?

Szósty ligowy mecz u siebie w tym roku i pierwsza wygrana Avii Świdnik

Czekali, czekali i wreszcie się doczekali. Avia w sobotę zgarnęła pierwszą w tym roku, pełną pulę na swoim boisku. Świdniczanie po dobrej pierwszej połowie i gorszej drugiej pokonali Wiślan Jaśkowice 2:1.

Najpiękniejsze minerały w sercu Lublina - Giełda Skarby Ziemi

Kamienie szczęścia, miłości, kwarce, bursztyni i inne minerały - to wszystko przez weekend znajdziemy na Targach Lublin, gdzie odbywa się giełda minerałów.

Zwłoki dwóch dziewczynek w ognisku. Nowe fakty
Z KRAJU

Dziś, 11 maja br. prokurator postawił 40-letniej Monice B. zarzut podwójnego zabójstwa dwóch córeczek: 5-letniej Oliwii i 3-letniej Emilki. Jest w tej zbrodni coś niewyobrażalnego: Dzień wcześniej matka była z dziećmi wieczorem w kościele na majówce. Kochała swoje pociechy. Czy to ona je potem zabiła?

Bytniewski bierze wszystko. Mikusek szefem rady

Ostatnie wybory samorządowe przyniosły spore zmiany w składzie dęblińskiej rady miasta. Niemal wszystkie miejsca trafiły w ręce komitetu nowego burmistrza - Romana Bytniewskiego. Przewodniczącym rady został Tomasz Mikusek