Metalowiec – Tanew 2:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

0 2 A A
Metalowiec Goraj pokonał u siebie Tanew Majdan Stary<br />
Metalowiec Goraj pokonał u siebie Tanew Majdan Stary
(fot. DW)

Metalowiec Goraj pokonał na swoim obiekcie znajdującą się na podium Tanew Majdan Stary. Goście prowadzili do przerwy jedną bramką, ale w drugiej połowie dwa ciosy zadali gospodarze

Faworytem niedzielnego starcia była Tanew, która jechała na niewygodny teren z myślą zainkasowania kolejnych trzech punktów. Mecz ułożył się dobrze dla przyjezdnych, bo w 35 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył niezawodny Tomasz Blicharz. Potem jednak czerwoną kartkę za faul zobaczył Marcin Margol i to skomplikowało sytuację drużynie Grzegorza Ciosa.

Gospodarze mając na boisku jednego zawodnika więcej w drugiej połowie rzucili się do odrabiania strat. W 53 minucie po rzucie rożnym stan rywalizacji wyrównał Paweł Papierz. Natomiast kilka minut później na strzał z dystansu zdecydował się Marek Papierz. Bramkarz Tanwi odbił piłkę, ale ta trafiła do Mateusza Decyka, który popisał się skuteczną dobitką.

Mający jedną bramkę przewagi zespół z Goraja w końcowych minutach nieco się cofnął i pilnował skromnej zaliczki. Tanew atakowała, a pięć minut przed końcem meczu siły się wyrównały. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył grający trener gospodarzy, ale wynik nie uległ już zmianie. – Po bramce na 2:1 dla nas cofnęliśmy się i staraliśmy się bronić wyniku dlatego nie było widać, że rywale grali w osłabieniu – mówi trener Metalowca Marek Papierz. – Mecz był wyrównany, a na boisku dominowała twarda walka o każdą piłkę. Wiedzieliśmy, że Tanew to dobra drużyna, ale my również mamy swoje atuty. W tej drużynie drzemie duży potencjał – dodał szkoleniowiec zespołu z Goraja.

– Przeciwnicy oddali nam pole gry i już po 30 minutach mogliśmy zdecydowanie prowadzić. Mecz był jak najbardziej do wygrania, ale brakowało u nas wykończenia akcji – ocenia spotkanie Ryszard Dziura, kierownik Tanwi. – Rywale grali ostro, ale to nasz zawodnik zobaczył czerwoną kartkę. Naszym zdaniem nie była ona zasłużona – dodaje Dziura.

Dzięki wygranej ekipa z Goraja utrzymała miejsce w górnej połowie tabeli. Natomiast ekipa Tanwi po 12 kolejkach plasuje się na trzecim miejscu. W następnej kolejce Metalowiec zmierzy się na wyjeździe z Koroną Łaszczów, a drużyna za Majdanu Starego podejmie u siebie Igros Krasnobród.

Metalowiec Goraj – Tanew Majdan Stary 2:1 (0:1)

Bramki: Paweł Papierz (53), Decyk (60) – T. Blicharz (35-karny).

Metalowiec: Witko – Pawelec, Marcin Dzwolak, A. Wlizło, Piotr Papierz (35 D. Wlizło), Omiotek (82 Szewczak), M. Papierz, Paweł Papierz, Mateusz Dzwolak, Łazur, Decyk.

Tanew: Grabias – Margol, Siembida, Papierz, Raduj, Wilkos, Rymarz (60 Cios), T. Blicharz, Kusiak, Skubis, Dziura.

Czerwone kartki: M. Papierz (85-za dwie żółte) – Margol (32-za faul)

Sędziował: Konrad Łukiewicz.

Upragnione przełamanie w tej kolejce zapisała na swoje konto Victoria Łukowa. Zespół dowodzony przez trenera Kamila Droździela pokonał u siebie Potok Sitno aż 10:1 i opuścił ostatnie miejsce w ligowej tabeli. – Wreszcie wróciła skuteczność i dzięki temu udało nam się zdobyć tak dużo bramek, bo wcześniej nie graliśmy źle lecz brakowało nam właśnie wykończenia – ocenił mecz trener Victorii. – Cieszy nas wygrana i efektowne przełamanie. Jedyne do czego można się przyczepić to brak koncentracji w końcówce, który spowodował utratę gola – dodał Droździel.

Wysoką wygraną odniosła także Olimpia Miączyn, która pokonała na stadionie w Długim Kącie Cosmos Józefów 5:1, a wszystkie gole padły przed przerwą. – Mecz zaczął się dla nas bardzo dobrze, bo już w trzeciej minucie piękną bramkę zdobył Tomasz Łyp – mówi Jarosław Kaczoruk, trener Olimpii. – Ten gol dodał nam skrzydeł w efekcie czego już do przerwy wysoko prowadziliśmy. Natomiast po przerwie zagraliśmy już nieco słabiej – dodaje.

Omega Stary Zamość – Olimpiakos Tarnogród 2:0 (2:0)

Bramki: Nizioł (32), Bubeła (45).

Omega: Janda – Dywański (68 J. Goch), Mikulski, B. Mazur, Maziarczyk – Wajdyk, Bubeła, Sz. Dyrkacz (68 Baran), P. Tchórz, Nizioł, Olech (78 S. Goch).

Olimpiakos: Kozak – Cios, Klecha, Grabowski, Gałka, Skubisz, Bevza, Stetskiv, Obszański (85 Niedzielski), A. Mazurek (53 Ziomek), Dydyński (87 T. Mazurek).

Sędziował: Kacper Gil.

Igros Krasnobród – Roztocze Szczebrzeszyn 0:5 (0:1)

Bramki: Wróbel (12), Sadowski (55, 86), Klimkiewicz (64, 68).

Igros: K. Kostrubiec – Sz. Kostrubiec, Bartecki, Zwolak (19 Gałan), Molenda – Przytuła, Margol, R. Kostrubiec, Malec (76 Słupski), Ożóg – Biela (70 Czuwara).

Roztocze: Ryń – Sadowski, Tucki, Misiarz, Dycha, Daszek, Cymerman, Ligaj, Pawlak, Szura (60 Klimkiewicz), Wróbel.

Sędziował: Wojciech Szewczuk.

Błękitni Obsza – Korona Łaszczów 2:1 (0:1)

Bramki: Branewski (56), Świstak (66) – Wojnarski (42).

Błękitni: Saj – Kmieć, Tadra, Kukiełka, Ł. Mazurek – Luchowski (55 Leśniak), Branewski, Vedmid, G. Jonak – Witko (90 Paluch) – Wróbel (58 Świstak)

Korona: Fedyna – Huzar, Wasyl, Krawczyk, Nowosad (82 Krzysztofczyk), Jamroż (46 Sagan), Śrótwa (81 Księżyk), Kielar, Kołodziejski (89 Kostrubiec), Borowiak, Wojnarski (55 Paszkiewicz).

Victoria Łukowa – Potok Sitno 10:1 (6:0)

Bramki: Karaszewski (10, 19, 42, 82), Sz. Kiełbasa (15, 34), Dadak (23), Kłos (47, 56), Świątek (88) – K. Pyś (86).

Victoria: Berbecki – J. Baran, Wojtyna, Piatnoczka, Fidler (72 M. Kiełbasa) – Świątek, Kłos (53 Dudziński), Sz. Kiełbasa, Dadak (59 Marczuk) – D. Baran, Karaszewski.

Potok: Ziemiński – Kisiel, Drozdowski, Bilik, Jankowski, Surowiec, Cieśla, D. Pyś, Laszko, Dąbkowski – K. Pyś.

Sędziował: Bartosz Kapłon.

Cosmos Józefów – Olimpia Miączyn 1:5 (0:5)

Bramki: Przybysławski (55-karny) – Łyp (3), Hamidi (5), Hrysiak (21, 45), Markiewicz (36).

Cosmos: K. Gontarz – Serafin, M. Gontarz, Herda (46 Dołęski), Gnap (10 Trześniowski, 60 Piechnik), Szczerba, Łagożny, Mielniczek (40 Mirecki), Przybysławski, Kozyra.

Olimpia: Suchodolski – Cisek (82 Makuch), Karpiuk, Zieliński, Bosowski, Okoniewski, Markiewicz, Łyp, Hamidi, Hrysiak, Wiatrzyk (76 Szawaryn).

Sędziował: Przemysław Kasztelan.

Pogoń 96 Łaszczówka pauzowała.

Motor w niedzielę świętował awans do PKO BP Ekstraklasy, a od poniedziałku ma się zacząć ciężka praca nad kompletowaniem kadry na kolejne rozgrywki

Zbigniew Jakubas: Bierzemy się do pracy, bo ekstraklasa to nie pierwsza liga

Po meczu z Arką Gdynia większościowy udziałowiec klubu z Lublina i prezes Zbigniew Jakubas zapowiedział, że w poniedziałek rozpocznie się ciężka praca, aby przygotować zespół na warunki PKO BP Ekstraklasy.

Zamknięta strefa przy polsko-białoruskiej granicy. Czy obejmie również nas?

We wtorek zacznie obowiązywać strefa buforowa przy granicy z Białorusią. Ale ograniczenia nie dotkną województwa lubelskiego.

Poniedziałek z burzami. Miejscami z gradem
alert

Burze nie odpuszczają. Taka aura prognozowana jest w regionie również dzisiaj.

Bezpieczna Polska w Europie!

Drodzy Państwo, Jestem doświadczonym ekspertem w zakresie doradztwa biznesowego. Od 23 lat specjalizuję się w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Swoje doświadczenie zdobywałam od lat ‘90. pełniąc funkcję doradcy ds. UE, w okresie przedakcesyjnym dla Polski.

Tak kibicowaliście Motorowi w meczu z drużyną z Wrocławia!
Zdjęcia

W hicie 7. kolejki żużlowej PGE Ekstraligi Orlen Oil Motor Lublin pokonał w niedzielę na torze przy Al. Zygmuntowskich Betard Sparta Wrocław 50:40. Kibicowaliście naszym żużlowcom? Szukajcie się na zdjęciach!

Tak Motor Lublin świętował awans po meczu z Arką Gdynia
Zdjęcia

32 lata i koniec! Motor Lublin znów w piłkarskiej elicie. Żółto-biało-niebiescy w niedzielny wieczór pokonali w finale baraży o PKO BP Ekstraklasę Arkę Gdynia

Hit kolejki dla Orlen Oil Motoru Lublin!

Najpierw dużo niepewności, potem przedłużone oczekiwanie, a na koniec świetny speedway – tak w skrócie można podsumować niedzielny mecz Orlen Oil Motoru Lublin z Betard Spartą Wrocław. Gospodarze wygrali 50:40 i na półmetku sezonu zasadniczego są nadal niepokonani

Mateusz Stolarski wprowadził Motor do ekstraklasy po 32 latach

Trener Motoru: W przerwie powiedziałem drużynie, że nie wygramy z Arką, jeżeli nie wrócimy do bycia sobą

Niesamowite emocje w Gdyni. Nie pierwszy raz na przestrzeni ostatnich lat Motor Lublin pokazał, że gra do samego końca i bez względu na okoliczności jest w stanie odnieść sukces. Piotr Ceglarz i spółka wywalczyli drugi awans z rzędu. Co o meczu z Arką Gdynia powiedział trener Mateusz Stolarski?

Lublin i region gratuluje piłkarzom Motoru awansu do ekstraklasy!

Media społecznościowe "zapłonęły" po wygranym na wyjeździe 2:1 przez piłkarzy lubelskiego Motoru finale baraży o ekstraklasę z Arką Gdynia. Gratulacje zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu złożyli m.in. prezydent Lublina Krzysztof Żuk, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i wojewoda Krzysztof Komorski.

Motor w niesamowitych okolicznościach po raz kolejny odwrócił losy meczu
Zdjęcia/Wideo

Niezniszczalny Motor Lublin pokonał Arkę Gdynia i po 32 latach wraca do ekstraklasy [wideo]

Motor po raz kolejny pokazał niesamowity charakter. Drużyna Mateusza Stolarskiego w finale baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy jeszcze do 87 minuty przegrywała z Arką Gdynia 0:1. W końcówce odwróciła jednak losy spotkania i zdobyła dwa gole. Dzięki temu po 32 latach znowu zagra w elicie.

Orlen Oil Motor Lublin - Betard Sparta Wrocław [zapis relacji na żywo]

W hicie siódmej kolejki Orlen Oil Motor Lublin podejmuje na swoim torze Betard Spartę Wrocław

Dojazd do przejścia w Dorohusku

Unia dorzuca kolejne 64 miliony euro, bo wojsko musi mknąć

Około 64 mln euro wyniesie dofinansowanie na zaprojektowanie i budowę ponad 17-kilometrowego odcinka S12 od Chełma do MOP Teosin. Wcześniej GDDKiA otrzymała dofinansowanie na zaprojektowanie i budowę drogi S12 na odcinku od MOP Teosin do granicy państwa w Dorohusku o łącznej długości ok. 5,33 km. Cały odcinek S12 od Piask do granicy ma być dostępny dla kierowców w 2027 roku.

Tak z wygranej cieszyła się Karolina Filipkowska, prezenterka Polsatu.
Zdjęcia

Lotto Triathlon Energy Lublin 2024. Prezenterka Polsatu najszybsza! Kto jeszcze wygrał?

Wystartował dziewiąty sezon LOTTO Triathlon Energy. Pierwszym przystankiem cyklu, podobnie jak przed rokiem był Lublin. Zawodniczki i zawodnicy walczyli na trasach zlokalizowanych nad Zalewem Zemborzyckim na dwóch dystansach 1/8 i 1/4 IM. Pogoda była łaskawa, miało być deszczowo i burzowo, ale ostatecznie wszystko przeszło bokiem i jedynie w pływaniu wysokie fale były utrudnieniem dla startujących.

Piłkarze Motoru i Arki walczyli o ostatnie miejsce w PKO BP Ekstraklasie

Powrót do ekstraklasy po 32 latach! Arka Gdynia - Motor Lublin (zapis relacji na żywo)

Motor aż do 87 minuty przegrywał w Gdyni z Arką 0:1. W końcówce po raz kolejny w ostatnich latach piłkarze Mateusza Stolarskiego pokazali niesamowity charakter i jeszcze w regulaminowym czasie gry zdobyli dwa gole. Dzięki temu po 32 latach w Lublinie znowu zagości PKO BP Ekstraklasa.