Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

18 marca 2022 r.
13:35

Przed i po remoncie. Tak się zmienił ich dom po wizycie ekipy programu „Nasz nowy dom”

Autor: Zdjęcie autora ak
37 2 A A

Biedę, brak pracy, chorobę dziecka, problem alkoholowy, ale też miłość dostrzegła ekipa programu „Nasz nowy dom” w rodzinie państwa Jeleniów ze Skierbieszowa w powiecie zamojskim. I dlatego zapadła decyzja o przebudowie i wyposażeniu ich domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odcinek 255 serii Polsatu został wyemitowany w czwartek wieczorem.

Jan i Katarzyna Jeleniowie wraz z trójką swoich dzieci: Dominiką i Julią, nastoletnimi córkami i 6-letnim Marcelem, u którego zdiagnozowano autyzm mieszkała w części domu po dziadkach. Warunki do życia mieli katastrofalne. Dom był stary, bez ogrzewania, brakowało w nim łazienki, a rodzina gnieździła się w jednym pokoju i kuchni pełniącej też funkcję sypialni. Żyli z zasiłków, bo pan domu stracił pracę. Nie bez znaczenia dla całej sytuacji był także fakt, że Jan Jeleń miał problemy z chorobą alkoholową. Ale poza niedostatkiem, w tym domu telewizyjna ekipa dostrzegła coś bardzo cennego: rodzinne ciepło i miłość. Dlatego budynek w ciągu zaledwie pięciu dni został gruntownie przebudowany i wyposażony.

Ale to nie koniec. Bo na czas remontu, rodzina zamieszkała w hotelu pod Lublinem. Mieli więc zorganizowane krótkie wakacje z atrakcjami. Dziewczynki, których pasją jest rysowanie i moda, mogły wziąć udział w spotkaniu z projektantką odzieży. Z kolei dla pana Jana zorganizowano spotkanie z doradcą zawodowym, by pomóc w znalezieniu pracy.

A po powrocie zastali dom kompletnie odmieniony, z nową, wyposażoną kuchnią, oddzielnymi pokojami dla dzieci, kominkiem zamiast starego pieca, łazienką. Radości i wzruszeń było mnóstwo.

Rodzina ze Skierbieszowa jest kolejną z tej wsi, którą odwiedziała ekipa budowlańców z Katarzyną Dowbor. Wcześniej z takiej samej pomocy skorzystała też pani Elżbieta mieszkająca samotnie z córką. Katarzyna Jeleń nie ukrywała, że właśnie ich doświadczenie sprawiło, że zdecydowała się zgłosić do programu. Bo, jak powiedziała, „Nasz nowy dom” zmienia życie ludzi na lepsze.

Na Zamojszczyźnie podobne remonty, które później prezentowano w telewizji były już w przeszłości realizowane kilkakrotnie. Ekipa budowlana prowadzącej program Katarzyny Dowbor pomagała też rodzinie z Bodaczowa w gm. Szczebrzeszyn i Wożuczyna w gm. Rachanie.

Wójt Skierbieszowa ostatniego odcinka programu nie oglądał, ale wie, że został nakręcony i że budowlana ekipa Fundacji Polsat gościła we wsi.

– Na pewno cieszy, że są takie możliwości pomocy. To ważne zwłaszcza dla dzieci z rodzin, które same nie są sobie w stanie radzić z różnych powodów. Bo dzieci życiu, jakie prowadzą rodzice nie są winne – mówi Stanisław Sokal. Podkreśla, że także gmina je wspiera, jeśli jest taka potrzeba, przyznając wszelkiego rodzaju zasiłki.

Podczas rozmowy z nami samorządowiec dementuje też pogłoski, które po wizycie telewizyjnej ekipy rozeszły się po Skierbieszowie. Gmina w żadnym stopniu do programu i realizacji remontu się nie dokładała. Całość została sfinansowana przez Fundację Polsat.

Ekipie Polsatu na wyremontowanie domu wystarczyło pięć dni. (fot. Kala Kiełbasińska/Nasz nowy dom)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Idzie nowe w ojczyźnie polszczyźnie. Nowe zasady ortografii ułatwią życie?
Magazyn

Idzie nowe w ojczyźnie polszczyźnie. Nowe zasady ortografii ułatwią życie?

Polak pozostanie Polakiem. Ale warszawianka zmieni się w Warszawiankę. A jeśli gdzieś zaparkuje ford, to za półtora roku będzie to Ford. Natomiast coś, co jest nie najłatwiejsze teraz, stanie się wówczas nienajłatwiejszym. To tylko kilka z kilkunastu zmian w polskiej ortografii wprowadzonych przez Radę Języka Polskiego.

Dworzec jak plac zabaw. Dzień Dziecka z PKP Intercity
galeria

Dworzec jak plac zabaw. Dzień Dziecka z PKP Intercity

Jak jest Dzień Dziecka, to trzeba się bawić. I tak właśnie to święto dla małych pasażerów, ale również ich rodziców zorganizowały PKP Intercity, zapraszając na imprezę przy dworcu kolejowym.

Kacper Rosa przypieczętował awans Motoru do finału baraży broniąc rzut karny

Kacper Rosa (Motor Lublin): Awans do ekstraklasy, to byłaby piękna historia na film

Rozmowa z Kacprem Rosą, bramkarzem Motoru Lublin

Impreza palce lizać! Rozpoczął się Jarmark Hetmański (sprawdź program)
ZDJĘCIA
galeria

Impreza palce lizać! Rozpoczął się Jarmark Hetmański (sprawdź program)

Jest co zjeść i co wypić. Można też ubrać się od stóp do głów. Kupić biżuterię, ozdoby, kosmetyki, a nawet coś do wyposażenia wnętrz. I tak będzie do jutra na Rynku Wielkim w Zamościu, gdzie trwa 30. Jarmark Hetmański.

Kuchnia sezonowa. Czas na agrest

Kuchnia sezonowa. Czas na agrest

Staropolski agrest będzie kulinarnym bohaterem nowego Festiwalu Drzewo Życia, który w dniach od 21-23 czerwca odbędzie się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Gardzienicach. Dlaczego agrest i co można z agrestu przyrządzić?

Ta gmina nie miała żłobka. Berek ma być gotowy jesienią

Ta gmina nie miała żłobka. Berek ma być gotowy jesienią

Dwadzieścioro maluchów będzie miało zapewnioną opiekę od rana do popołudnia. W gminie Zwierzyniec powstanie pierwszy żłobek. Ma się nazywać Berek.

Jak idziesz, patrz pod nogi. Bo inaczej przegapisz ciekawy widok
galeria

Jak idziesz, patrz pod nogi. Bo inaczej przegapisz ciekawy widok

Dawny ratusz, synagoga i XV-wieczny zamek – to nieistniejące obecnie, historyczne obiekty Hrubieszowa. Już ich nie ma, ale można je nadal oglądać. Bo zostały uwiecznione na płaskorzeźbach wmurowanych w bruk.

Tragiczny wypadek na krajowej 12. Kierowca zginął na miejscu

Tragiczny wypadek na krajowej 12. Kierowca zginął na miejscu

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 12 wydarzył się dzisiaj rano w miejscowości Okopy w gm. Dorohusk.

Policja latała dronem nad krajową 17. Nikomu się nie upiekło
FILM
film

Policja latała dronem nad krajową 17. Nikomu się nie upiekło

Kierowcy jadący wczoraj krajową drogą nr 17 w powiecie krasnostawskim nie mieli pojęcia, że wszystkie och wybryki rejestruje policyjna kamera umieszczona na dronie. Jeśli ktoś popełnił wykroczenie, zaliczył później spotkanie z mundurowymi i mandat.

Gorąca Pszczoła
foto
galeria

Gorąca Pszczoła

Lecimy z Waszym ulubionym tematem. Będzie dużo zdjęć, będzie gorąco, będzie po prostu imprezowo. Piękna Pszczoła, jak zwykle nie zawodzi. Kolejna niezapomniana impreza za nami. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

Bieszczady

Dzieci marzą o wypadzie w Bieszczady. Dorośli zorganizowali zrzutkę

Potrzebują ok. 10 tysięcy złotych. Na razie mają mniej niż połowę, ale liczą na wsparcie. Członkowie Stowarzyszenia Carpe Diem w internecie zbierają pieniądze, aby zorganizować wyjazd w Bieszczady dla wychowanków Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Krasnymstawie.

Innowacje w obszarze wód morskich dzięki  dotacjom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego
Artykuł zewnętrzny
1 czerwca 2024, 9:30

Innowacje w obszarze wód morskich dzięki dotacjom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego

Firma JFG Composites Sp. z o.o. pomyślnie zakończyła realizację projektu inwestycyjnego polegającego na wdrożeniu unikalnej, w skali międzynarodowej, technologii wytwarzania kompozytowych osłon elementów nadbudowy statków (kominów, radarów, anten, elementów dziobówki i rufówki etc.). Nowe parametry zaproponowanego rozwiązania imponują.

Marsz Równości w 2023 roku

Marsz Równości dzisiaj w Lublinie. Idą z hasłem „Miłość, a nie wojna”

Dzisiaj, wczesnym popołudniem, już szósty raz tęczowa parada przejdzie ulicami Lublina. W tym roku hasłem przewodnim jest „Miłość, a nie wojna”.

Jakub Banaszek i Radosław Wnuk

Prezydent Banaszek powołał I zastępcę. To "lokalny patriota"

Od dzisiaj I zastępcą prezydenta Chełma jest dotychczasowy dyrektor Departamentu Architektury, Geodezji i Inwestycji.

W Staszicu jak na obradach ONZ. Taka symulacja
Lublin
galeria

W Staszicu jak na obradach ONZ. Taka symulacja

Rozmawiali o problemach międzynarodowych: konflikcie na Bałkanach, kryzysie konstytucyjnym w Bośni i Hercegowinie, starzejącym się społeczeństwie oraz moralności surogacji. W Lublinie trwa 19. LubMUN Lublin Model United Nation czyli symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wydarzenie organizuje I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium