Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Postęp w budownictwie powoduje, że na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych materiałów wykorzystywanych do termoizolacji budynków. My zaś zawsze chcemy, aby nasz dom był miejscem przytulnym i pełnym ciepła.
Montaż pompy ciepła (zaraz obok instalacji fotowoltaicznej) jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć, na które mogą zdecydować się osoby, które chcą zrobić coś dobrego dla klimatu. Pompy ciepła umożliwiają wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii, przyczyniając do ekologicznego i niemal bezkosztowego ogrzewania domu.
Jakie atrakcje w Zakopanem cieszą się największą popularnością? Czy kuligi w Zakopanem to dobry pomysł dla rodzin z dziećmi? Czy dzieci mają zniżki na bilety? Jakie zabawy czekają na nas w zimowej stolicy Polski? Gdzie koniecznie trzeba się wybrać?
Biała Podlaska i jej okolice potrafią bardzo pozytywnie zaskoczyć każdego, kto zdecyduje się na ich odwiedzenie. Cały powiat bielski obfituje bowiem w ciekawe, warte zobaczenia miejsca, które możemy odwiedzić i podziwiać właściwie przez cały rok. Wśród nich warto wymienić chociażby Zamek Radziwiłłów, dolinę rzeki Krzny, a także muzea, kościoły i inne zabytki architektoniczne.
GAZ Bez względu na to, czy korzystamy z gazu ziemnego, czy z LPG coraz częściej łapiemy się za głowę widząc rachunki. Ceny rosną bowiem regularnie. Czy w tej sytuacji można zaoszczędzić?
WODA Możemy żyć taniej i jednocześnie bardziej ekologicznie. Wystarczy zmienić nasze przyzwyczajenia i zwracać uwagę na zużycie wody
Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wymaga szczególnej troski. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto wybierać te, które mają bezpieczne i przebadane składy.
W Polsce powinno powstać przy najmniej kilkanaście elektrociepłowni produkujących energię z odpadów. To szansa na znaczącą eliminację węgla, niższe rachunki za ogrzewanie, ograniczenie wzrostu opłat za śmieci i tańszą energię elektryczną dla miast. Takie wnioski płyną z ogólnopolskiej konferencji, która odbyła się w dniach 22 i 23 grudnia w Gdańsku z udziałem samorządowców, ciepłowników, naukowców i przedstawicieli instytucji rządowych. Budowa tego typu instalacji planowana jest m.in. w Lublinie.
ROZMOWA z Beatą Wilanowską, najmłodszą córką Arseniusza Flaka, która dwa lata temu przekazała Archiwum Państwowemu w Lublinie zbiór dokumentów swojego ojca. Utworzono z niego zespół archiwalny Akta rodziny Flak
Ubezpieczenie GAP kierowane jest do osób, które zdecydowały się na zakup auta w ramach leasingu lub kredytu. Zapewnia ono właścicielom ochronę przed utratą wartości samochodu w czasie, co może okazać się istotne w razie jego kradzieży bądź wystąpienia szkody całkowitej. Jaka jest różnica pomiędzy GAP indeksowym a fakturowym? Czym się kierować przy wyborze tego ubezpieczenia?
Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski
DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski
Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.
NIE MARNUJ! Jeszcze kilka lat temu robienie zakupów w sklepach z tzw. tanią odzieżą było rzeczą krępującą, której wielu klientów zwyczajnie się wstydziło. Dziś to zakupy modne, którymi chwali się wielu influenserów. Modne jest też kupowanie dań „z odzysku” oraz unikania plastikowych jednorazówek. Wszystko w myśl zasad Zero Waste
Każdy przedsiębiorca, decydując się na otworzenie własnego biznesu, robi to z nadzieją na osiągnięcie sukcesu. Jakiejkolwiek definicji tego słowa byśmy nie przywołali, w ostatecznym rozrachunku liczy się zysk (nie twierdzimy przy tym absolutnie, że prowadząc własną działalność nie jesteś, drogi Czytelniku, motywowany innymi, bardziej wzniosłymi celami).
OGRZEWANIE Z drżeniem serca sprawdzasz, ile wynosi kolejny rachunek za ciepło? Boisz się, że za jakiś czas będzie jeszcze drożej? Pewnych rzeczy nie uda się uniknąć, ale są sposoby by zaoszczędzić
PRĄD Koszty energii rosną z roku na rok i nikt nie jest w stanie temu przeciwdziałać. Są jednak sposoby na to, żeby rachunek za prąd nie był aż tak bardzo bolesny. Co więcej rady na oszczędzanie nie są wcale trudne do zastosowania. Wystarczy zmienić tylko kilka naszych codziennych przyzwyczajeń
Czy wprowadzanie szeroko pojętych innowacji jest domeną wyłącznie wybranych, którzy z nowoczesnymi technologiami są za pan brat? Organizowany od 2017 roku konkurs Lider Innowacji ma na celu udowodnienie, że właściwie każdy przedsiębiorca może z powodzeniem skorzystać z dobrodziejstw dzisiejszych czasów – pod warunkiem, że odważy się po nie sięgnąć. Wsparcie Funduszy Europejskich pozwoliło na to wielu firmom z województwa lubelskiego, a tegorocznych finalistów konkursu poznaliśmy 21 listopada 2022 r. na wieńczącej go Gali Przedsiębiorczości – Ambasadorzy Funduszy Europejskich.
Wsparcie szkoleniowe dla pracowników placówek edukacyjnych w zakresie sposobu korzystania z narzędzi technicznych umożliwiających lub wspierających pracę zdalną – za skomplikowanym tytułem kryje się niezwykle ważny projekt realizowany dzięki funduszom unijnym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Lubelskie Centrum Innowacji i Technologii, Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego oraz Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Mimo że liczba miejsc przedszkolnych w województwie lubelskim rośnie, to potrzeby wciąż są dużo większe. Problem rozwiązać można za sprawą przedsiębiorczych osób, które nie boją się sięgać po okazje, jakie dają środki unijne.
Klimat, środowisko i energetyka to dziedziny, na które Województwo Lubelskie zamierza wydać najwięcej pieniędzy z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego na lata 2021-2027. 7 października br. projekt tego programu został oficjalnie przekazany do Komisji Europejskiej. Dotyczy on sposobu wydatkowania środków unijnych przeznaczonych dla Województwa Lubelskiego, czyli ponad 2,4 miliarda euro. To więcej o ponad 170 mln euro niż mieliśmy w kończącej się perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Stoimy więc przed ogromną szansą rozwoju naszego regionu.
Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!
Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
UPRAWNIENI DO UZYSKANIA POMOCY: Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie fizycznej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą - niezatrudniającej innych osób wciągu ostatniego roku.
Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa