Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
„Za krokiem krok” to tytuł projektu realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku. A wszystko dzięki wsparciu funduszy unijnych.
Najnowsze maszyny rolnicze, nowoczesne technologie upraw, usługodawcy i rozwiązania wpierające polskie rolnictwo – właśnie tak zapowiada się XIV edycja Targów Rolniczych AGRO-PARK, która odbędzie się w Targach Lublin już 15-16 października 2022 roku.
Codzienna segregacja śmieci wcale nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy zapamiętać podstawowe zasady, jakie rządzą selektywną zbiórką odpadów. Warto również zwracać uwagę na surowce, z których składają się śmieci, tak by nie popełniać nieświadomie błędów nieprawidłowej interpretacji danego odpadu i nie wyrzucać go do kubła, do którego trafić nie powinien.
Czy to będzie bezpieczne dla środowiska? Jaki będzie ruch samochodowy? Skąd będą̨ przywożone odpady? Takie pytania padały podczas konsultacji z mieszkańcami na temat projektu „Lublin odzyskuje energię”, czyli budowy Eko Elektrociepłowni zasilanej paliwem z odpadów nienadających się do recyklingu. Ale ludzie przychodzili też wyrazić́ swoje poparcie. Nasz redaktor był na miejscu, aby przekazać obraz sytuacji i wsłuchać się w opinie mieszkańców.
Ponad 140 miejsc pracy utworzonych w przedsiębiorstwach. Blisko 80 osób, które znajdą pracę i 70 różnego rodzaju inicjatyw. To efekty projektu „RAZEM dla ekonomii społecznej” współfinansowanego przez Unię Europejską.
Powstanie kolejnych instalacji termicznego przekształcania odpadów jest w Polsce koniecznością. Takie przedsięwzięcia oznaczają zmniejszenie ilości składowanych odpadów i niższe opłaty za śmieci dla mieszkańców. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera takie przedsięwzięcia i przeznaczył na ten cel ponad 3 mld złotych.
Każdy wędkarz doskonale wie, że jesień to czas drapieżników. Zbliżające się ochłodzenie sprawia, że ryby drapieżne starają się przybierać jak najwięcej masy, aby być gotowym na przetrwanie czasu mniej obfitującego w pożywienie. Dla wędkarzy, a już w szczególności dla spinningistów, miesiące jesienne to upragniony czas łowienia tych największych okazów. Dlatego odpowiednio przygotuj się na jesienne wędkowanie i ruszaj na obfite łowy! Sprawdź gdzie łowić w Lubelskim i jakie porady dla Ciebie przygotowaliśmy!
Lalak Development to jedna z nielicznych Firm w Lublinie, która obecnie rozpoczyna nowe inwestycje mieszkaniowe pomimo, iż rynek nie jest stabilny, ale mieszkania pozostają nadal najtrafniejszymi inwestycjami.
Co można uczynić z ponad 1 mln zł unijnej dotacji? Może to, co w Lublinie. Dzięki wsparciu unijnemu powstały nowe miejsca w przedszkolach, a maluchy zaczęły chodzić na zajęcia dodatkowe.
Nie macie pomysłu na wolny weekend, a chcielibyście aktywnie spędzić czas z najbliższymi? Jeśli tak, pakujcie plecaki i ruszajcie do Ułęża na Lubelszczyźnie, gdzie znajdziecie nowy Rodzinny Park Tematyczny - Las Odkrywców.
Chcemy być tacy sami
Szukasz mieszkania w okazyjnej cenie, w dodatku dostępnego od ręki? Sprawdź gotowe Osiedle 4 Pory Roku w Świdniku.
Dzieci to wielkie szczęście ale też duży obowiązek. Zwłaszcza gdy w pobliżu nie ma babci i dziadka gotowych zaopiekować się maluszkiem, gdy rodzice idą do pracy. A miejsc w żłobkach niestety wciąż jest niewiele. Dzięki funduszom unijnym sytuacja jednak się zmienia.
W samym sercu Świdnika, z łatwym dojazdem autem oraz komunikacją miejską, z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami, w nowoczesnej przestrzeni kontynuuje 48-letnią działalność Oddział 1 PKO Banku Polskiego. Od 25 maja klienci mogą korzystać z usług banku przy ul. Niepodległości 14.
Generatory prądu są urządzeniami, które bywają niezwykle przydatne w wielu sytuacjach. Doskonale sprawdzą się na działkach, w domkach letniskowych, na biwakach, kempingach, w czasie imprez plenerowych odległych od sieci elektrycznej czy na placach budowy, ale nie tylko! Przydają się również w warsztatach, sklepach czy galeriach. Mogą zaopatrzyć w energię nasz dom jednorodzinny w trakcie awarii prądu i są niezastąpione w wielu punktach medycznych.
Dziś coraz większą uwagę zwracamy na oryginalność i indywidualizm. Każdy z nas marzy o tym, aby wyróżnić się w tłumie podobnie ubranych osób. Dlatego dążymy do tego, aby nasz wygląd przyciągał uwagę
Alpinizm przemysłowy to technika pracy na wysokościach. Wymaga stosowania odpowiednik technik linowych oraz doświadczenia. Z pewnością każdy widział osobę, która na dużej wysokości wykonywała swoją pracę wysoko, na biurowcu, wieżowcu czy innej imponującej wysokością budowli.
Mówiąc o warsztacie samochodowym najczęściej mamy na myśli stacjonarny serwis naprawy pojazdów. Tymczasem okazuje się, że wcale nie jest to jedyna opcja. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się mobilne warsztaty samochodowe.
Kawa to temat, który w ostatnich latach zyskuje na popularności bardziej niż kiedykolwiek. Nic dziwnego - nasza konsumpcja czarnego naparu rośnie z roku na rok, tworzone są nowe, innowacyjne akcesoria do jej parzenia… Wraz z tym coraz więcej ludzi zaczyna interesować się tym, co pije. Skończyły się czasy, gdy konsumentom wystarczała informacja, że ich kawa to “100% arabica” - dziś z paczek kawy możemy wyczytać dużo więcej na temat ziaren, które zamierzamy pić. Czego to zasługa? Przede wszystkim powinniśmy podziękować tak zwanej “trzeciej fali kawy”, która przyniosła za sobą kawę specialty - tą, która określana jest jako najlepsza z tych ogólnodostępnych. Należy jednak zadać sobie pytanie: kto wyznacza, która kawa może otrzymać ten elitarny status i w jaki sposób się to dzieje?
Światła przeciwmgielne to rodzaj oświetlenia samochodowego. Jest ono bardzo pomocne dla kierowców, którzy prowadzą auto w warunkach o zmniejszonej widoczności. Czym charakteryzuje się żarówka przeciwmgielna? Kiedy należy ją wymienić i jak to zrobić?
Lublin uchwalił nową, inteligentną strategię rozwoju miasta, której współautorami są mieszkańcy. O tym, jak powstawała, rozmawiamy z Krzysztofem Żukiem – prezydentem miasta.
Zieleń miejska to płuca miasta, jeden z istotnych komponentów komfortu życia w mieście, kształtujący w ogromnym stopniu ogólną estetykę przestrzeni. Dlatego, według nowej, wypracowanej wspólnie z mieszkańcami, Strategii Lublin 2030 w perspektywie najbliższej dekady Lublin ma być zielony, zrównoważony urbanistycznie, przygotowany na zmiany klimatyczne, ze spójnym systemem zieleni miejskiej.
Pierwszy tatuaż jest ważną sprawą, po pierwsze jest to coś, co w założeniu robisz na całe życie (choć oczywiście można usunąć tatuaż, lecz jest to kosztowne i czasochłonne), a dodatkowo pierwszy jest zawsze najtrudniejszy, na kolejny jest o wiele łatwiej się zdecydować.