Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
SKENDE to już nie tylko miejsce codziennych zakupów, gdzie bezpiecznie i komfortowo można załatwić wszystkie potrzebne sprawy, ale także inspirująca destynacja oferty fashion. Mimo, że czas pandemii nie był łaskawy dla handlu, SKENDE wykorzystało ten moment na rozwój i urozmaicenie swojego portfolio. W ciągu ostatniego półrocza do grona najemców dołączyło aż 7 nowych partnerów, m.in. Sinsay, KiK, Yes, oraz brytyjska marka Sports Direct, której w Lublinie dotąd nie było. Niebawem SKENDE przywita kolejnego partnera – Half Price.
Nagrodą jest wyjazd szóstki osób do obserwatorium astronomicznego Pic du Midi we Francji
Gabinet stomatologiczny to bardzo ważne miejsce dla każdego stomatologa, ale również i dla jego pacjentów, którzy powinni czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie wyposażenie oraz wprowadzenie szeregu ułatwień, zarówno dla lekarza, jego asysty, jak i pacjentów.
Właśnie wystartowały kolejne edycje programu edukacyjnego „Cosmic Challenge”, skierowane do uczniów szkół podstawowych i średnich, w których nagrodą jest wyjazd dla zwycięzców do obserwatorium astronomicznego Pic du Midi w Pirenejach. Program realizowany jest przez Fundację „SpaceShip” we współpracy z Obserwatorium Pic du Midi.
Prace nad projektem Strategii Lublin 2030 dobiegły końca. Obecnie dokument poddawany jest konsultacjom społecznym, które potrwają do dnia 20 grudnia. Mieszkanki i mieszkańcy, a także wszyscy interesariusze strategii, mogą zgłaszać swoje uwagi do zawartych w niej zapisów. Aby lepiej zrozumieć obrane kierunki rozwoju miasta rozmawiamy z dr Mariuszem Saganem – Dyrektorem Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin, który jest współautorem Strategii i który opowie o ostatnim obszarze rozwojowym nowej strategii: Lublin metropolitalny.
Miasto jest jednostką osadniczą charakteryzującą się przewagą zwartej zabudowy oraz dominacją funkcji pozarolniczych. Do niedawna w tej definicji nie było miejsca na zieleń, a wyznacznikiem rozwoju miasta była liczba wielkoskalowych inwestycji miejskich. Jednak historia zatoczyła koło. Poziom świadomości mieszkańców miast, a także ich potrzeby i oczekiwania w stosunku do życia w mieście znacznie wzrosły, a odpowiedzią na nie jest powrót koncepcji miasta zielonego.
W Lublinie powstaje inteligentna strategia rozwoju miasta, której współautorami są mieszkanki i mieszkańcy. Wyróżniający się w skali kraju, wieloetapowy, wysoce partycypacyjny proces tworzenia dokumentu doprowadził do wypracowania syntezy wyobrażeń o przyszłości Lublina w perspektywie 2030 roku.
Tradycyjnie pojmowany rozwój cywilizacji ludzkiej jest powszechnie akceptowanym i pożądanym procesem. Niesie on jednak za sobą pewne konsekwencje, z którymi musimy się mierzyć. Konsekwencje te, to przede wszystkim stale rosnące zapotrzebowanie na zasoby naturalne oraz narastający negatywny wpływ na środowisko, prowadzący między innymi do pogorszenia jakości życia. Nic więc dziwnego, że ochrona środowiska jest jednym z priorytetów dobiegającego już końca Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.
„Modernizacja Bloku Operacyjnego i komórek pomocniczych dla Oddziałów Położniczo – Ginekologicznego, Neonatologicznego, Chirurgicznego, Chorób Wewnętrznych oraz Pracowni Endoskopii Szpitala Powiatowego im. Dr Wojciecha Oczki w Bełżycach”
Rodowodowe szczeniaki czystej krwi potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich cena zależna jest od renomy danej hodowli, a także od unikalności i elitarności konkretnej rasy.
Przedsiębiorcy naszego regionu efektywnie i sprawnie wykorzystują dostępne środki unijne. W trakcie 7 lat tej perspektywy Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ogłosiła 32 nabory, w ramach 12 działań z 4 Osi Priorytetowych, podpisała 5033 umowy z przedsiębiorcami. Według danych z listopada wkład unijny w realizowane projekty wyniósł blisko 1,8 mld zł, a ich łączna wartość to prawie 3,2 mld zł.
Choć mogłoby się wydawać, że każdy wie, czym jest zaangażowanie w pracę, tak naprawdę ciężko jest podać jego jednoznaczną i zwięzłą definicję. Właśnie dlatego przygotowaliśmy ten tekst, w którym przyjrzymy się kilku popularnym definicjom zaangażowania pracowniczego, jego wpływowi na przedsiębiorstwo oraz temu, jak je skutecznie zbadać.
Schody, podobnie jak posadzka w salonie, spiżarni czy garażu, mogą zostać wykończone za pomocą najróżniejszych tworzyw. Należy jednak pamiętać o szczególnej funkcji tego elementu mieszkania - oprócz dopracowanego wyglądu przejście pomiędzy dwoma piętrami musi być bezpieczne. Oto propozycje, czym wykończyć schody. Sprawdź, w jaki sposób uzyskać efekt jednocześnie pięknych i funkcjonalnych schodów.
Do zapewnienia trwałej pozycji strony www w Internecie konieczny jest jej stały rozwój techniczny, optymalizacja treści, regularne aktualizacje oraz przemyślana strategia SEO. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie wykonać te działania samodzielnie, bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia.
Chcesz dowiedzieć się, jakie realne efekty dają inwestycje z udziałem środków unijnych? A może chcesz sam zobaczyć osobiście lub w formie on-line projekt z Twojej okolicy, jaki zrealizowany został właśnie dzięki środkom europejskim? Już teraz zapraszamy do udziału w obchodach VIII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), które odbędą się 17-19 września br.
Zwierzyniec - perełka Lubelszczyzny, przyciągająca na Roztocze rzesze turystów, wciąż się rozwija. Gmina stawia nie tylko na upiększanie miasta, ale także na ekologię.
Ponad 2,27 miliarda euro otrzymał nasz region w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027. W dniu 28 lipca 2021 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne mające pomóc w stworzeniu rozwiązań, z których wszyscy skorzystamy.
Nie ma co ukrywać, zdalne nauczanie, kursy internetowe, szkolenia online, e-learning, to obecnie najpopularniejsza forma nauczania. Owszem, pandemia przyczyniła się znacznie do popularyzacji owych metod kształcenia, jednak zyskują one na popularności nie tylko ze względu na obecną sytuację, ale również swoją wyjątkową skuteczność. Co sprawia, że e-learning jest aż tak skuteczny i jakie są jego największe zalety?
Pierwsza grupa podopiecznych już trafiła na oddział opieki całodobowej. Pod skrzydła personelu Środowiskowego Ośrodka Wsparcia „Kalina”, w ciągu kilku następnych tygodni trafią kolejni. Tutaj mogą liczyć na profesjonalną opiekę, dzięki realizowanemu projektowi przy udziale Funduszy Europejskich.
Bezpieczeństwo finansowe oraz bezpieczny wypoczynek nad wodą to dwa wiodące tematy, zainicjowanej przez starostę Danutę Smagę przy współpracy ze służbami mundurowymi, kampanii informacyjnej. 12 maja br. w puławskim Starostwie miała miejsce konferencja prasowa, w trakcie której zaprezentowano założenia projektu, skierowanego do mieszkańców i gości powiatu puławskiego.
Elektryczne deskorolki i smartwatche – to tylko niektóre nagrody, które uczniowie ze szkół podstawowych Lubelszczyzny mogą zdobyć w rozpoczynającej się właśnie zabawie. A bawimy się wspólnie z Funduszami Europejskimi.
W kwietniu 2021 r minęły dwa lata od powstania Sieci Badawczej Łukasiewicz, trzeciej co do wielkości organizacji badawczej w Europie, która oferuje polskim przedsiębiorcom innowacyjne rozwiązania i stanowi pomost między nauką i biznesem.