Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Gmina Annopol (powiat kraśnicki) planuje wybudować nową oczyszczalnię ścieków i stara się o unijne dofinansowanie tej inwestycji. Urzędnicy prowadzą też kontrole częstotliwości opróżniania szamb. Sprawdzają również czy mieszkańcy mają zawarte umowy na wywóz nieczystości płynnych.
W Święto Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, obchodzone w rocznicę „cudu lubelskiego” wierni modlą się na placu przed archikatedrą.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olbięcinie (powiat kraśnicki) będzie sprzedawać grunty rolne – w sumie ponad 18 ha. Na ostatniej sesji zgodzili się na to radni powiatowi.
Dziś mija 68 lat od tzw. cudu lubelskiego. Uroczystej mszy świętej na placu Katedralnym w Lublinie będzie przewodniczyć biskup kielecki ks. Jan Piotrowski. Komunikat metropolity lubelskiego arcybiskupa Stanisława Budzika dotyczący m.in. dzisiejszego święta został odczytany wczoraj w kościołach archidiecezji lubelskiej.
Blisko 230 darczyńców z naszego województwa włączyło się już w pomoc rodzinom z Syrii. Wśród nich m.in. parafie, firmy, szkoły, organizacje kościelne i księża.
Powiat kraśnicki wspólnie miastem Kraśnik, ale też i z gminą Trzydnik Duży będą remontować drogi. Podczas ostatniej sesji Rada Powiatu w Kraśniku podjęła uchwały intencyjne dotyczące wspólnych inwestycji drogowych.
Trwa budowa kolumbarium na cmentarzu na Kalinowszczyźnie w Lublinie.
Spotykali się przez trzy miesiące. Efektem ich pracy jest utwór „To moje miasto” związany z urodzinami Lublina. Do młodzieżowej piosenki powstał teledysk. Wczoraj była premiera.
Woda mineralna, kapelusz i wachlarz albo kaszkietówka – to wszystko w ciągu najbliższych dni może nam się bardzo przydać. Będą upały. Synoptycy zapowiadają też burze, niewykluczone, że również z gradem.
Będzie ogłoszony nowy przetarg na budowę pierwszego w Świdniku kolumbarium. Oferty firm, które wystartowały w ostatnim przetargu były wyższe niż kwota, którą miasto przeznaczyło na ten cel.