Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lublin, Zamość, Chełm, Puławy, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Krasnystaw... Coraz więcej samorządów z województwa lubelskiego informuje o organizacji zbiórek darów dla mieszkańców południa Polski. Ludzie tam stracili domy, często dorobek całego życia. Niektóre samorządy przekazują też po prostu pieniądze.
Nie 16, jak zapowiadano, ale 23 września zostanie zamknięta dla ruchu ulica Łukasińskiego na Starym Mieście w Zamościu. To konieczne, bo na całej długości ma być naprawiana.
Dwa busy na pewno, a może jeszcze jakiś trzeci samochód zostaną dzisiaj wczesnym popołudniem spakowane i ruszą na południe Polski. To pomoc od zamościan dla wychowanków zalanego podczas powodzi domu dziecka w Kłodzku. Zbiórka darów dla poszkodowanych wielką wodą trwa. Będzie prowadzona do końca tygodnia.
Na początku października zamojski magistrat ogłosi dwa konkursy na dyrektorów placówek podległych miastu. Chodzi o Biuro Wystaw Artystycznych oraz Zamojski Dom Kultury.
Od dzisiaj (16 września) przez prawie miesiąc (do 12 października) będzie zamknięta dla ruchu ulica Łukasińskiego na Starym Mieście w Zamościu. Wykonawca przebudowy ma ją naprawiać w ramach gwarancji.
Niezwykła aleja w Krasnobrodzie będzie bogatsza o kolejne tablice. Dedykowane są one artystom, którzy przyjeżdżają na Ogólnopolskie Plenery Ilustratorów organizowane od 40 lat w tym miasteczku.
Poprzednik stracił stanowisko po dwóch miesiącach. Ale burmistrz Szczebrzeszyna powołał już swojego nowego zastępcę. To Robert Siemko, weteran misji w Iraku.
16-letni Eryk z Zamościa został tak brutalnie pobity, że nie przeżył. W czerwcu sąd skazał nastoletnich oprawców. Ale to nie koniec tej sprawy, bo wpłynęły apelacje, zarówno od obrońców, jak i od prokuratora.
To już jest prawie jak klęska urodzaju. Druhowie z Ułęża (pow. rycki) postanowili zbierać pluszaki, by móc nimi obdarowywać np. dzieci uczestniczące w wypadkach. Nie przypuszczali, że ich akcja spotka się z aż takim odzewem. Już wiedzą, że tym co zbiorą, będą się dzielić.
Prowadzone od poniedziałku poszukiwania obiektu, który znad Ukrainy wleciał do Polski nie przyniosły dotychczas rezultatów. Działania realizowane najpierw w gminie Tyszowce, a później Łabunie mają być dzisiaj wznowione. Włączą się do nich także myśliwi.