Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Nie oddamy Bieszczad piłom! – pod takim hasłem w siedemnastu polskich miastach po siedzibami Lasów Państwowych pikietowali dziś popołudniu młodzi ludzie. Do Inicjatywy Dzikie Karpaty przyłączyło się wielu miejskich aktywistów i ekologów.
Pandemia koronowirusa spowodowała niespotykane dotąd zainteresowanie własnym ogródkiem działkowym. Wiosną w zarządach poszczególnych Rodzinnych Ogrodach Działkowych nie przestawały dzwonić telefony, a swoich amatorów znajdywały nawet najbardziej zaniedbane działki.
W kolorowych ciuchach amerykańskiej nastolatki, z łyżwami na szyi, znudzona czeka na mrozie na swojego ojca. Zapomniał, że się umówili. Podobnie jak zapomniał o tym, że Kim dziś kończy 16 lat. Miał prawo – dziewczyna o wyglądzie staruszki miała tego wieku nigdy nie dożyć. Tak zaczyna się sztuka Kimberly Akimbo, której polska prapremiera w weekend w Teatrze Starym.
Katowice, Kielce, Łódź, Olsztyn, Łódź, Rzeszów, Zielona Góra i Lublin – siedem miast i osiem nowych ośrodków teatru i tańca. W Lublinie – konkretnie w Centrum Kultury – takie ośrodki będą dwa.
Po pierwszej przyszedł czas na drugą. Twórcy festiwalu Utajone miasto/Otwarte miasto ponownie wychodzą na ulice ze sztuką.
– Dąb zasadzony w 1946 roku przez Lucjana Ważnego, syna ówczesnego właściciela tego miejsca – możemy przeczytać na pamiątkowym kamieniu, który od kilku dni leży przed dębem rosnącym między pasami dwupasmówki przecinającej dzielnicę Czuby. A drukowanymi literami adnotacja: „Skarb Kultury Przestrzeni 2019”.
Cel: opowiedzieć o obecnym obliczu kultury żydowskiej. Idea: wypełnić pustkę po dawnej dzielnicy żydowskiej. To główne założenia Lubliner Festiwal. Pierwsza edycja wydarzenia zacznie się we wtorek.
Plakaty z hasłem "Za wolność waszą i naszą" pojawiły się w różnych miejscach w centrum Lublina i na miasteczku akademickim. - Antydemokratyczny reżim przybiera różne formy - tłumaczą aktywiści stojący za nocną akcją. - Na Białorusi to postsowiecka twarz Łukaszenki, w Polsce natomiast jest to pseudochrześcijańskie oblicze partii rządzącej.
Badaczka literatury: „To wstyd dla Lublina”. Artysta: „Projekt ma zmusić przechodnia do refleksji”. Kurator: „Zadaniem sztuki nie jest dydaktyka. Sztuka zadaje niewygodne pytania, chce prowokować do dyskusji”. Żółty neon „Chominowa” to jedna z prac festiwalu Utajone Miasto/Otwarte Miasto.
Zostań kierownikiem Domu Kuncewiczów – zachęca oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Kierowniczy gabinet (na jeden dzień) to jedna z nagród w „Aukcji na rzecz chorego Przyjaciela”, która w sobotę odbędzie się w Kazimierzu Dolnym.