Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Większy bagaż bez żadnych opłat mogą teraz wnieść na pokład pasażerowie podróżujący liniami Wizz Air. Pewność skorzystania z przywileju będzie jednak miało tylko 90 pierwszych wchodzących do samolotu osób (Airbus A320 zabiera do 180 pasażerów – dop. red).
Nowoczesny sprzęt i znacznie lepsze warunki lokalowe. Poradnia stomatologiczna w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie przeszła kompleksowy remont, dzięki któremu zabiegi w znieczuleniu ogólnym będzie można wykonywać w osobnych pomieszczeniach.
Jerzy Kuliński nie jest już dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Jego obowiązki przejął Michał Jedliński, wicedyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim.
Jakości opieki zdrowotnej nad uczniami przyjrzy się Najwyższa Izba Kontroli, która prosi o opinie rodziców dzieci w wieku szkolnym. Mogą oni anonimowo wypełnić ankietę zamieszczoną na stronie internetowej nik.gov.pl.
Urządzenie do hipotermii leczniczej noworodków trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Sprzęt przekazało Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia i Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego „I Ty możesz pomóc choremu dziecku”.
Zespół Hungarica, który miał wystąpić 10 listopada w lubelskiej Chatce Żaka, zagra w Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku. – Chciałbym zwrócić uwagę na wybitnie dojrzałą postawę burmistrza miasta Świdnik Waldemara Jaksona oraz posła Artura Sobonia, którzy z aprobatą odnieśli się do inicjatywy organizacji koncertu w ich mieście i zapewnili o tym, że szkalowanie kultury w Świdniku nie będzie miało miejsca – podkreśla Marcin Puszka, organizator koncertu.
Specjalistyczny sprzęt medyczny za 14 milionów złotych kupi szpital kliniczny nr 1 w Lublinie. Dzięki temu pacjenci będą mogli być leczeni szybciej i kompleksowo.
Dziejom lubelskiej medycyny była między innymi poświęcona specjalna sesja naukowa z okazji obchodów jubileuszu 700-lecia Lublina, która odbyła się w weekend w Collegium Maius pod hasłem „Medycy-Lublinowi”. Wzięli w niej udział naukowcy i studenci Uniwersytetu Medycznego, którzy wystąpili w historycznych kostiumach.
W czwartek pracownicy szpitala przy al. Kraśnickiej za długoletnią pracę w służbie zdrowia zostali uhonorowani medalami. Przyznał je prezydent RP Andrzej Duda, a wręczył wojewoda lubelski. W tym roku szpital kończy 25 lat.
Coraz częściej przynosimy zwolnienia od psychiatrów, a do depresji i spadków nastroju przyznaje się co czwarty Polak. Jedna czwarta społeczeństwa cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Dlatego tak ważne są wydarzenia takie jak to wtorkowe, bo nawet cięższe, stygmatyzujące schorzenia takie jak schizofrenia mogą być właściwie leczone i nie wykluczać z normalnego życia.