Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Pierwsza mozaika w ramach cyklu warsztatów „Wszystko się ułoży” powstaje na ul. Żmigród. Kolejne pojawią się na jesieni na Węglinie i Czubach Południowych.
Po artykule o wyżywieniu w szpitalach w Lubelskiem, który ukazał się w Dzienniku Wschodnim w ubiegły czwartek, Czytelnicy zaczęli zasypywać nas zdjęciami szpitalnych posiłków. Mieli je dostawać pacjenci lecznic m.in. w Bełżycach, Hrubieszowie i Abramowicach. Dla porównania jeden z Czytelników przysłał zdjęcie obiadu, który miał serwować jeden ze szpitali w Belgii. Widać na nim, że porcje są znacznie większe, a jedzenie bardziej urozmaicone.
Z najnowszego raportu sanepidu wynika, że nadal nie można kąpać się w Zalewie Zemborzyckim na lubelskim Wrotkowie.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt wykazu leków, które od 1 września mają być darmowe dla osób po 75. roku życia. Obejmuje on specyfiki, które obecnie są wydawane pacjentom za odpłatnością ryczałtową w wysokości 30 lub 50 proc. W projekcie znalazło się 68 substancji czynnych.
W Powiatowym Urzędzie Pracy w Zamościu, wnioski o dofinansowanie na działalność gospodarczą można składać od 16 sierpnia. Do wzięcia jest 17 tys. zł.
Budynek szkoły jest już gotowy. Teraz prowadzone są prace wewnątrz. – Na realizację inwestycji zostało poświęcone już 75 procent czasu przewidzianego w harmonogramie. Do końca roku budynek ma być gotowy – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Jak na razie wszystko idzie zgodnie z przyjętym planem. Potwierdziła to ostatnia kontrola z urzędu wojewódzkiego, która wypadła bardzo pomyślnie.
W Kazimierzu działa już system informacji SMS. Urząd Miasta chce w ten sposób informować mieszkańców miasteczka o najważniejszych wydarzeniach w gminie. Chodzi o ogłaszanie stanów alarmowych, wysyłanie komunikatów urzędowych, ale też informację o imprezach kulturalnych i wydarzeniach sportowych.
Miasto przygotowuje się do opracowania projektu kompleksowej rewitalizacji. Urzędnicy dostali na to blisko 135 tys. zł z urzędu marszałkowskiego.
Komisja konkursowa przesłuchała pięciu kandydatów na stanowisko dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, ale nie wybrała żadnego z nich.
– W 2014 r. były 854 przypadki boreliozy, w ubiegłym roku 1094, a w tym roku już 620 – informuje Bożena Kess, kierownik działu epidemiologii w WSSE w Lublinie.