Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Klub Rowerowy \"Alfa\" Świdnik i ks. Janusz Kozłowski zapraszają na VI edycję rajdu rowerowego \"O Błękitną Koszulkę Serca\" - 22 września w niedzielę, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.
W środę pani Teresa Morawska z Biłgoraja obchodziła swoje 100 urodziny.
Niespokojny poranek w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie. Do prokuratury dotarł sygnał, że w budynku ktoś mógł podłożyć ładunek wybuchowy. Informację sprawdzają policjanci i straż pożarna.
Na placu Zamkowym jest charakteryzatornia, w Trybunale miejsce dla statystów, a jest ich spora grupa. Ponad pół setki przechodniów, sprzedawców papierosów, dorożkarzy, rzemieślników.
W najbliższą sobotę, 21 września, dzięki uprzejmości Centrum Kultury w Lublinie, zapraszamy Was na Photo Day - wycieczkę po odnowionym dawnym klasztorze. Ruszają zapisy!
23-letni Adrian Kałkus z podlubelskiego Olszowca został Rolnikiem Roku 2013. W piątek on i pozostali wyróżnieni w naszym plebiscycie dostali nagrody.
Nie żyje kobieta, która wjechała peugeotem 306 w słup. Do wypadku doszło ok. godz. 19 w Osmolicach (gmina Strzyżewice).
– Specjaliści od zieleni mówią, że drzewa powinny być podświetlone w naturalnym kolorze, ale my uważamy, że Baobab na specjalne okazje może być w kolorze. I tak będziemy próbować to zrealizować, choć ostateczne decyzja jeszcze nie zapadła – mówi Jacek Ciepliński, architekt z Biura Architektonicznego Idea, które zaprojektowało przebudowę placu Litewskiego.
W związku z piątkowymi obchodami Dnia Służby Celnej na placu Litewskim w Lublinie, ruch w centrum będzie ograniczony.
W poniedziałek minęła 74 rocznica najcięższego i najbardziej niszczycielskiego bombardowania miasta przez niemiecką Luftwaffe we wrześniu 1939 r. Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 19 im. J. Czechowicza przyszli pod pomnik swojego patrona, bo rocznica bombardowania to także rocznica śmierci poety. Jedna z niemieckich bomb trafiła w zakład fryzjerski znajdujący się w budynku obok Poczty Głównej (obecnie plac Józefa Czechowicza). W zakładzie był wówczas Czechowicz. Oprócz poety tamtego dnia zginęło blisko tysiąc mieszkańców, a wiele budynków zostało zburzonych lub uszkodzonych.