Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od czwartku w całej Polsce będzie trzeba zasłaniać nos i usta w przestrzeni publicznej. Podpowiadamy, jak uszyć własną maseczkę ochronną.
Potrzebne są osoby na zastępstwo w Domu Pomocy Społecznej w Zamościu. Jest problem, bo nie tylko pensjonariuszki ale i 12 osób z personelu jest zakażonych koronawirusem. Będzie zakwaterowanie i transport do pracy specjalnym autobusem.
Inaczej niż zwykle wyglądała Wielka Sobota w zamojskich świątyniach. Oczywiście jest pusto. Wierni przestrzegają zasady i wewnątrz jest maksymalnie pięć osób. W wielu kościołach są do dyspozycji wiernych środki dezynfekcji. Tak było na przykład w kościele św. Brata Alberta przy ul. Sikorskiego.
Są wyniki badań kolejnych osób z domu pomocy. Sytuacja ciągle się zmienia. Na kwarantannę trafili między innymi księża, którzy pomagali zakonnicom prowadzącym DSP
Pielęgniarki, opiekunki medyczne, lekarki, wszystkie osoby chętne z przygotowaniem do pracy w DPS. Izba Pielęgniarek i Położnych razem z miastem szukają osób, które się zajmą podopiecznymi domu przy ul. Żdanowskiej
Piątek był pierwszym dniem, kiedy mieszkańcy mogli przyjść do Urzędu Miasta po maseczkę ochronną. Rozdawana była pierwsza partia 1000 sztuk. Kolejne będą po świętach. Maseczki powstały w lokalnej firmie
Z czterech hospitalizowanych osób z Domu Pomocy Społecznej w Zamościu, u dwóch wykluczono zakażenie koronawirusem. Kilkadziesiąt osób jest w kwarantannie i czeka na wyniki badań. Miasto dezynfekuje ulice, szczególnie w okolicach placówki
W trzech miejscach w Lublinie – na skarpie przy Zamku (na zdjęciach), koło Centrum Kultury i na pasie zieleni przy ul. Krańcowej widać mnóstwo żonkili. Właśnie zaczynają zwracać na siebie uwagę, bo zakwitają. Kilka tysięcy cebulek posadzili jesienią uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów, XXI LO i studenci Wydziału Ogrodnictwa UP – wolontariusze Hospicjum Dobrego Samarytanina oraz biuro Miejskiego Architekta Zieleni. Wszystko w ramach akcji Hospicyjne Pola Nadziei.
W Domu Pomocy Społecznej kwarantanna. Objęto nią pensjonariuszy, personel i prowadzące dom zakonnice. Służby sanitarne podjęły taką decyzję po śmierci jednej z pensjonariuszek i zdiagnozowaniu koronawirusa u jednej z zakonnic.
Nie można, aż do odwołania wchodzić na cmentarze. Pochówki się odbywają ale nie ma mowy o porządkach czy zapaleniu zniczy. – Bardzo prosimy o zrozumienie i przestrzeganie zaleceń – apelują zarządcy komunalnej nekropolii i pozostałych zamojskich cmentarzy.