Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Specjalna strona internetowa ma ułatwić znalezienie pracy uchodźcom z Ukrainy. Zainteresowani pracą będą mogli zgłosić taką chęć, a wolontariusze będą się starali wyszukiwać im odpowiednie zatrudnienie.
Duńska Rada ds. Uchodźców pomoże lubelskim wolontariuszom i władzom miasta w zorganizowaniu niezbędnej opieki uchodźcom z Ukrainy. Umowę w tej sprawie podpisała wczoraj z lubelskim stowarzyszeniem Homo Faber, które współtworzy w Lublinie społeczny komitet pomocy
Potrzebna jest relokacja uchodźców w głąb kraju – twierdzą władze Lublina, spodziewając się kolejnej fali osób uciekających z Ukrainy. Próby skierowania uchodźców do innych miast, o czym świadczą sceny z lubelskiego dworca, to na razie partyzantka.
Lublin gotów jest przekazać Ukrainie część swoich autobusów i trolejbusów. Po wojnie może to ułatwić uruchomienie komunikacji w zniszczonych miastach. Autobusy są zresztą potrzebne już teraz, o ich przekazanie apeluje m.in. mer Lwowa.
O pozwolenie na usunięcie 64 drzew stara się spółka, która zamierza zbudować przy ul. Jana Pawła II budynek z mieszkaniami i „lokalami domu studenckiego".
Budowę mieszkań za galerią handlową VIVO! (i nie tylko tam) ma umożliwić ogłoszony wczoraj projekt planu zagospodarowania doliny Bystrzycy przygotowany przez Ratusz. Urząd skrzętnie pomija wątek nowej zabudowy w komunikacie wysłanym do mediów, ochoczo chwali się za to ochroną terenów zielonych i ogródków działkowych.
Ta sygnalizacja niepotrzebnie zmusza kierowców do zatrzymania – twierdzi nasz Czytelnik, skarżąc się na działanie świateł na jednym ze skrzyżowań ul. Poligonowej. – To wszystko jest zamierzone, nie przewidujemy zmian – odpowiadają miejscy urzędnicy.
Brak bazy wolnych miejsc, problemy z transportem, brakiem toalet i zbyt niskie wsparcie finansowe rządu. Samorządowcom kończą się pieniądze i cierpliwość.
Nowy budynek usługowy może powstać przy ul. Pielęgniarek 8 na działce położonej między siedzibą sanepidu a pomnikiem Bohaterów Monte Cassino. O pozwolenie na budowę wystąpiła do Urzędu Miasta lubelska spółka Kubatura Nazaruk Krzos.
Urząd Miasta zgodził się na powstanie stacji demontażu pojazdów na terenie złomowiska przy ul. Kasprowicza 12. Jego uruchomienie dopuszcza decyzja środowiskowa wydana w przez Ratusz.