Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Bezzwrotne dofinansowania do przejścia na ogrzewanie z miejskiej sieci proponuje Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Mieszkańcy bloków stojących obok sklepu Stokrotka przy ul. Ametystowej nie chcą mieć pod oknami myjni samochodowej, która powstaje na sklepowym parkingu. Jej budowa już dobiega końca. Zdaniem sąsiadów w ogóle nie powinna się rozpocząć.
Od poniedziałku na ulicach Lublina ubędzie autobusów i trolejbusów. Cięcia dotyczą wszystkich dni tygodnia i tłumaczone są przez miasto feriami zimowymi. Na jednej z linii odstępy między kursami wydłużą się… o godzinę.
Spółdzielnia „Społem” stara się o decyzje umożliwiające budowę bloków na swoich nieruchomościach. Dwie z nich to działki, na których obecnie działają jej sklepy, trzecia leży w centrum. – Chcemy móc podejmować racjonalne decyzje – wyjaśnia prezes.
Przy ul. Zawieprzyckiej w Lublinie ma działać przetwórnia odpadów z tworzyw sztucznych. O decyzję środowiskową dla takiej inwestycji stara się w Urzędzie Miasta spółka Fabryka Opakowań. Do 23 lutego można zgłaszać urzędnikom swoje uwagi.
Rodzice uczniów ze szkoły specjalnej przy ul. Krochmalnej nie chcą, by w jej budynku posłużył za tymczasową siedzibę VII Liceum Ogólnokształcącego. – Przecież nasze dzieci mają specjalne potrzeby – tłumaczą rodzice. Ale Ratusz nie zmienia zdania.
Czy na przystanku powinna być informacja o tym, jaką trasą pojedzie autobus? W wielu miastach to oczywiste, w Lublinie niekoniecznie. Dzisiaj na wielu przystankach zabrakło informacji o zmianie tras, bo urzędnicy uznali to za niezasadne.
Dopiero jesienią może zapaść nowa decyzja ograniczająca pracę zakładu kamieniarskiego przy Głuskiej 254. Na jego uciążliwość skarżą się sąsiedzi. Urzędnicy z Ratusza uznali, że przed wydaniem decyzji muszą zamówić dodatkowe pomiary hałasu.
Zaskarżona została decyzja środowiskowa dla budowy trzech bloków w miejscu przeznaczonym pod domy jednorodzinne. Sprawę oceni teraz Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Bloki chce budować jedna ze spółdzielni w trybie ustawy „lex deweloper”.
Z powodu rolniczego protestu zmienionymi trasami kursuje kilkanaście linii komunikacji miejskiej. Ale Zarząd Transportu Miejskiego nie zadbał o to, by dostarczyć pasażerom wystarczającej informacji o trasach objazdów.