Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Gotowe jest uzasadnienie sądowego wyroku w sprawie górek czechowskich. Wynika z niego, że miasto nie oceniło należycie przyrodniczej wartości terenu, więc nie mogło określić jego przyszłości. Ratusz będzie mieć 30 dni na odwołanie się od wyroku
Lubelska kurator oświaty negatywnie zaopiniowała pomysł likwidacji Szkoły Podstawowej nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie.
57 tys. zł rozdzieliło miasto w drugiej edycji konkursu „Lublin Akademicki”. Dofinansowanie dostanie 7 spośród 38 zgłoszonych projektów.
W drugiej połowie roku uruchomiony ma być nowy dom kultury przy Herberta w pomieszczeniach po zlikwidowanej aptece. Od wczoraj wiadomo, że nie powinno być problemu z wyborem firmy do przebudowy wnętrz. Prace potrwają dłużej niż zakładano.
Ruszyła wycinka drzew przy ul. Zelwerowicza, gdzie niebawem ma się zacząć budowa sklepu. Inwestor dostał od miasta komplet niezbędnych mu pozwoleń.
Kolejne bloki mieszkalne mają powstać na Węglinie Południowym. Do inwestycji przy ul. Jemiołuszki szykuje się Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rudnik”
Ochrzciłem w zeszłym roku dwie Marie, co się nie zdarzyło od bardzo wielu lat – mówi jeden z proboszczów z powiatu zamojskiego zadowolony, że wracają dawne imiona. Ze statystyk urzędników stanu cywilnego wynika, że w naszym regionie najwięcej w 2021 roku było Zuzann i Alicji oraz Antonich, Franciszków czy Mikołajów.
Wzrosły ceny biletów na przejazdy pociągami PKP Intercity, głównego przewoźnika na trasach dalekobieżnych. Spółka tłumaczy, że od ostatniej podwyżki wzrosły koszty jej działalności, szczególnie koszty energii elektrycznej.
Nie dłużej niż dziewięć miesięcy ma trwać budowa kilku osiedlowych dróg na Czechowie, Wrotkowie i Dziesiątej. Chodzi o ulice, na które miasto dostało rządową dotację. Zarząd Dróg i Mostów wybrał już firmy, które zajmą się pracami budowlanymi.
Naukowcy nie mają wątpliwości: zbadane przez nich fragmenty lasu Stary Gaj są cenne przyrodniczo i powinny być chronione. Znaleziono tu nawet gatunki, które są typowe dla lasów „o charakterze pierwotnej puszczy”. Badacze radzą, by nie wycinać drzew i nie ruszać już przewróconych. Sugerują też, by ochroną objąć cały Stary Gaj, a nie tylko jego malowniczy zakątek.