Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Krzysztof Wiejak

Podpis:

Krzysztof Wiejak, kw

Adres e-mail:

wiejakk@gmail.com

Lista artykułów:

Lubelskie. To się nazywa drożyzna. W tej gminie podwyżka cen gazu o 154 procent

Lubelskie. To się nazywa drożyzna. W tej gminie podwyżka cen gazu o 154 procent

Mieszkaniec: wrócę do ogrzewania drewnem i węglem. Burmistrz: ceny gazu i tak powinny być jeszcze wyższe

Przegląd tygodnia, czyli znamy Lubelskie Słowo Roku

Przegląd tygodnia, czyli znamy Lubelskie Słowo Roku

Autorski przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia.

Pani Jolanta korzysta ze stacji przy Carrefour przy al. Witosa w Lublinie: – Ta stacja jest jedną z tańszych. Dlatego często tutaj przyjeżdżam i tankuję do pełna – mówi
galeria

Tańsze tankowanie przed świętami. Nawet o 30 groszy na litrze

Niektórzy kierowcy przecierają oczy ze zdumnienia. Tuż przed świętami mogą zatankować taniej nawet o 30 groszy na litrze. Właściciele stacji szybko zareagowali na obniżkę akcyzy na paliwa, która jest jednym z elementów tzw. tarczy antyinflacyjnej.

Dzisiejsza pikieta związkowców i pracowników UMCS przed Pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej w sprawie podwyżek wynagrodzeń zgromadziła około 70. osób
Zdjęcia
galeria

Żeby magister chciał zostać profesorem. Protest pracowników uczelni w sprawie podwyżek

Tu nie chodzi o same pieniądze na podwyżki, tu chodzi o to, żeby one były zainwestowane w ludzi i szkolnictwo wyższe. Bo to nie jest koszt, to jest inwestycja w przyszłość społeczeństwa i młodego pokolenia – mówiła dr Marta Łacek z ZNP podczas dzisiejszej akcji protestacyjnej na miasteczku akademickim UMCS.

Przegląd tygodnia. Najtrudniejszy budżet miasta i najpilniejsze wydatki

Przegląd tygodnia. Najtrudniejszy budżet miasta i najpilniejsze wydatki

Autorski przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia.

Po awanturze w Zamościu. Dzień dobry, zaatakowałem policjanta i się melduję
film

Po awanturze w Zamościu. Dzień dobry, zaatakowałem policjanta i się melduję

Sąd w Zamościu nie uwzględnił wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie 32-latka, który w Galerii Twierdza rzucił się z pięściami na funkcjonariusza. Uznał, że wystarczy poręczenie i dozór.

Bardzo żałuję, że Krzysztof Niewiadomski nie stawił się na żadnej rozprawie, bo może odpowiedziałby w końcu na pytanie, które zadaję mu już od lipca 2019 roku: dlaczego zameldował u siebie Arkadiusza Onyszkę, wiedząc, że były bramkarz nie będzie u niego mieszkał – mówi Kamil Kulig (mniejsze zdjęcie), dziennikarz „Wspólnoty Łęczyńskiej”
Pierwsza strona dziennika

Starosta z PiS pozwał dziennikarza, który wytropił polityczno-śmieciową aferę

„Siedział na sesji jak głuchoniemy, bo nie ma za grosz honoru”. Między innymi za ten cytat z wypowiedzi radnego Krzysztof Niewiadomski, starosta łęczyński, pozwał do sądu dziennikarza lokalnej „Wspólnoty” Kamila Kuliga. – Pozew ma jeden cel – zamknąć mi usta – mówi reporter, który ujawnił „aferę meldunkową” u starosty.

Marta Wcisło oraz reakcja na ogłoszenie, że KUL będzie miał kierunek lekarski
SONDA

Przegląd tygodnia. Wybieramy Lubelskie Słowo Roku

Cotygodniowy, autorski przegląd najważniejszych wydarzeń tygodnia.

Kadr z filmu Grzegorza Linkowskiego: Taksówkarz – cichy bohater Grudnia”
galeria

Bo trzeba było ratować ludzi. Powstał film o lubelskim taksówkarzu, cichym bohaterze

Było minęło, była z tego jakaś korzyść, bardzo dobrze, że jednak coś się udało – mówi Andrzej Nowacki, lubelski taksówkarz. Dzięki jego postawie w nocy 13 grudnia 1981 roku, w chwili wprowadzenia stanu wojennego, działacze Solidarności zostali zaalarmowani, że dzieje się coś złego.

21 października 2018: wieczór wyborczy w sztabie komitetu Krzysztofa Żuka. Prezydent Krzysztof Żuk  i Piotr Kowalczyk cieszą się z wyników głosowania.

Spotkanie w Kartoflisku i akcja "Chryzantema". Co kryją akta najgłośniejszej afery w Lublinie

Gdzie lubelscy przedsiębiorcy z branży architektoniczno-deweloperskiej spotykali się z agentem CBA udającym biznesmena zainteresowanego wybudowaniem pierwszego w mieście drapacza chmur? Kto mógł wejść „z ulicy” do prezydenta Lublina? Jak wyglądało spotkanie biznesmenów i agenta z Krzysztofem Żukiem w jego gabinecie? Kto do kogo dzwonił i jak często? Tego wszystkiego można dowiedzieć się z materiałów zgromadzonych przez CBA i śledczych Prokuratury Okręgowej w Zamościu w aktach sprawy Piotra Kowalczyka, byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin.