Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z Adamem Abramowiczem, Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców, byłym posłem z Białej Podlaskiej.
Mądrość i dojrzałość większości polega na tym, że czasami wsłuchuje się w to, co mówi mniejszość, szczególnie gdy ta mówi z sensem. Lekceważenie tego głosu, demonstracyjne okazywanie przewagi tylko dlatego, że ma się silny demokratyczny mandat od wyborców, nie jest dobrym rozwiązaniem.
Rozmowa z Jackiem Burym, przedsiębiorcą, współwłaścicielem firmy Bury z Lublina, dystrybutorem owoców i warzyw, politykiem, radnym wojewódzkim.
Hojną premię za sromotną przegraną w referendum przygotował prezydent Krzysztof Żuk deweloperskiej spółce.
NASZ KOMENTARZ Dokładanie 60 milionów zł do dewastacji Al. Racławickich i Lipowej, bo gigantycznej wycinki prawie 120 drzew wzdłuż tych arterii inaczej nazwać nie można, to pomysł szkodliwy i dla przyrody, i kosztowny dla budżetu. Aleje można (i trzeba) przebudować, nie robiąc tam kolejnego asfaltowego pasa lotniczego. Wystarczy wymienić nawierzchnię, domalować buspasy i dołożyć ścieżkę pieszo-rowerową. Będzie taniej i przede wszystkim ładniej, bo nie zniszczymy zielonego i unikalnego charakteru tej ulicy. Podobnie jak na Lipowej, która po wdrożeniu ratuszowych planów równie dobrze mogłaby zostać przemianowana na Toporową.
Lubelski oddział firmy ubezpieczeniowej Compensa TU SA od wtorku ma nową siedzibę. Z ul. Zana przeniósł się do kompleksu biurowców przy ul. Nałęczowskiej 16.
22 708 lublinian wysłało w niedzielę do Ratusza wyraźny sygnał, że nie chcą zmian na górkach czechowskich. Odsądzani od czci i wiary ekolodzy i społecznicy, określani podczas kampanii referendalnej lewakami i ekoterrorystami (to najłagodniejsze wersje), nie dysponując budżetami promocyjnymi, bilboardami, spotami, a głównie zapałem i silną wiarą w przedstawiane argumenty, zdołali przekonać do swojej wizji dużo większą grupę lublinian niż zwolennicy „naturalistycznego parku” pomiędzy blokami.
Referendum w sprawie górek czechowskich to nie tylko pytanie o to, jaki los spotka tę część miasta. To pytanie także o to, w jaki sposób mieszkańcy, ale przede wszystkim radni, widzą przyszłość Lublina. Jaki chcą go zostawić kolejnym pokoleniom? Krótkowzroczność w tej sprawie odbije się bólem głowy w przyszłości. I to całkiem niedalekiej.
Po raz pierwszy w tym roku uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej mogli przejść z Lublina do Lubartowa.
Blisko 1000 gości świętowało w czwartek w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie jubileusz stulecia PKO BP. Przez scenę przewinęła się plejada gwiazd krajowej sceny muzycznej.