Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ludzie malujcie pisanki! Jeśli ktoś grzeszny umrze i jego dusza pójdzie do piekła, to Czort zaraz pyta się: Czy ludzie jeszcze piszą pisanki? - Bo wie, ze gdyby przestali, to byłby koniec świata... ( z mitologii huculskiej) - zachęcają organizatorzy dzisiejszego spotkania w Chatce Żaka.
Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta 14 kwietnia od godz. 11 w trzech punktach centrum naszego miasta zorganizuje akcję happeningową mającą na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problemy ludzi bezdomnych.
Dziś próba a w sobotę realizacja. Interaktywne zwiedzanie osiedla im. Juliusza Słowackiego zaprojektowanego przez Oskara i Zofię Hansenów, połączone z prezentacją specjalnych gości.
- Nasze muzeum przestawia się na czas letni w sposób dosłowny - chwali się Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Dzieje się tak za sprawą nestora polskiej sztuki zegarmistrzowskiej, pana Juliusza Sikory. Mistrz w swoim fachu odwiedza Kozłówkę regularnie.
W sobotę (5 kwietnia) Ewa Chodakowska, zaprasza na swoje warsztaty.
W parku ustawiono trzy monumenty. To pamiątkowe kamienie, dedykowane drzewom-pomnikom przyrody. Jest ich tu 7 (dęby, buk i wiązy górskie).
Zarząd Towarzystwa Naukowego KUL w dowód uznania \"za całokształt dorobku naukowego w duchu humanizmu chrześcijańskiego” przyznał doroczną Nagrodę im. księdza Idziego Radziszewskiego (założyciela i pierwszego rektora KUL) s. prof. Zofii Józefie Zdybickiej.
Inscenizacja przypominająca początek powstania listopadowego na uroczystym capstrzyku z okazji Dnia Podchorążego.
Towarzystwo dla Natury i Człowieka, Porozumienie Rowerowe i Akademickie Centrum Kultury \"Chatka Żaka” zapraszają w czwartek na spotkanie: \"Rowerem po miasteczku”.
Na zajęciach zorganizowałyśmy \"Ekobabkę” – ekologiczną wersję \"Ciuciubaki” – mówi Oktawia Czechowska, która razem z Agnieszką Kasperczuk napisała scenariusz i realizowała go z dziećmi. – Uczestnicy mieli zasłonięte oczy i zgadywali czy w \"dźwiękowym pudełku” (pojemniku na odpady) jest papier, szkło, plastik czy metal.