Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W referendum zdecydowaliśmy, że chcemy, aby nasz kraj stał się członkiem Unii Europejskiej. Najwięcej osób głosowało za unią w miastach, najmniej - na wsi. Rolnicy, choć w zasadzie wydają się przekonani, to nie do końca. Przyjrzyjmy się więc jak nasze rolnictwo wygląda na tle innych członków, a także jakie są nasze największe atuty i wady.
Niektóre usługi są w krajach unii droższe niż w Polsce, np. transport, poczta, komunikacja miejska i tu prawdopodobnie czekają nas podwyżki, choć niekoniecznie natychmiastowe i drastycznie wysokie. Natomiast w przypadku wielu innych usług możemy liczyć na obniżkę cen, niekiedy nawet znaczną.
Już dziś wiele polskich firm działa na rynku unijnym, zakładając w krajach UE filie bądź spółki zależne, niemniej jednak obecne procedury nie są najprostsze. Jednak już za rok polscy przedsiębiorcy, bez zbędnych ograniczeń i na równych prawach z firmami z UE, będą mogli rozpocząć podbój wspólnego rynku.
Podstawowa różnica między scenariuszami członkostwa i izolacji polega na tym, że dzięki członkostwu w unii proces modernizacji i niwelowania luki rozwojowej, dzielącej nas od obecnych krajów członkowskich, będzie przebiegał znacznie szybciej - wynika z najnowszego raportu Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej \"Bilans korzyści i kosztów przystąpienia Polski do Unii Europejskiej”.
Arcybiskup lubelski Józef Życiński mówi, aby podejmując decyzję w sprawie referendum akcesyjnego Polski do Unii Europejskiej, nie kierować się przekorą. Metropolita lubelski wezwał do odrzucenia partyjnych ocen, zachęcał do myślenia kategoriami ojczyzny i Europy oraz do słuchania głosu Jana Pawła II i Kościoła.