Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na truskawkach w tym roku nie zarobimy. W szczycie sezonu plantatorzy dostaną nie więcej niż 50 gr/kg. Dla pow. puławskiego, największego na Lubelszczyźnie truskawkowego zagłębia, to poważny problem. – Kokosów nie zarobimy – uważa Maria Olszak z Żerdzi (gm. Żyrzyn), prowadząca punkt skupu truskawek. – Chyba że pogoda sprawi, że będzie nieurodzaj.
Porzeczek będzie w bród. A to oznacza, że będą bardzo tanie. – W ubiegłym roku zanosiło się, że będą lepsze ceny, bo zakłady przed sezonem miały puste magazyny, a urodzaj był taki sobie – mówi jeden z licznych w powiecie świdnickim plantatorów. – I jak zwykle zostaliśmy zrobieni w balona. Zaproponowano takie ceny, że nie bardzo opłaciło się rwać.
Dzieci z zespół folklorystycznego „Powiśloki” z Zespołu Szkół nr 2 w Opolu Lubelskim nie mają czasu na nudę. Właśnie wróciły z festiwalu twórczości dziecięcej w Lipsku, na którym zdobyły specjalne wyróżnienie jurorów.
- W ubiegłym roku zbierając ślimaki zarobiłam na wakacje - martwi się Ania z Piask. - W tym nie zarobiłam ani grosza. Bo prawdopodobnie nikt w tym roku nie zbiera ślimaków w powiecie świdnickim. Firma AB ze Świdnika, która skupowała tę \"rogaciznę”, w tym roku wycofała się z interesu.
Nie ma obawy, jeśli „zimni ogrodnicy” nie narozrabiają, to owoców tego roku nie powinno zabraknąć. A były takie obawy po ostrej zimie. – Na szczęście największe mrozy przyszły, gdy drzewa były w całkowitym uśpieniu – wyjaśnia Zdzisław Partyka, specjalista ds. sadownictwa Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. – Dzięki temu mogą zregenerować tkanki uszkodzone przez niskie temperatury.
O remoncie odkrytego przyszkolnego basenu marzy Zbigniew Gradziński, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Michowie. Obiekt służył uczniom i mieszkańcom Michowa jeszcze siedem lat temu. Gdy było ciepło, odbywały się tam lekcje nauki pływania, a w wakacje służył wszystkim chętnym.
46 tys. euro dostał z funduszu PHARE Urząd Miasta Ostrów Lubelski na ratowanie dwóch jezior Miejskiego i Kleszczów. – Nie chcemy, by nasze akweny podzieliły los jeziora Syczyńskiego koło Wierzbicy – wyjaśnia Michał Roman z Urzędu Miasta w Ostrowie Lubelskim. – Ogromne osiedle domków letniskowych nad jego brzegiem od dłuższego czasu jest kompletnie puste, bo jezioro po prostu cuchnie.
Kaczka faszerowana polska oraz głowa faszerowana, przygotowane prze zakłady mięsne Matthias z Kolonii Zamek koło Modliborzyc zwyciężyły w konkursie na wielkanocny wyrób wędliniarski organizowany przez miesięcznik „Rzeźnik Polski”. Sama firma zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej konkursu. Matthias był jedynym reprezentantem Lubelszczyzny w tym konkursie.
Dziś podpułkownik Jerzy Nikołajew, szef Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie oraz przedstawiciele firmy Budimex Dromex z Warszawy spotykają się z burmistrzem Opola Lubelskiego Lechosławem Skorkiem. Bo niebawem w tym mieście rusza budowa więzienia.
Szkoły rolnicze mogą znów trafić w ręce ministra rolnictwa. Ale tylko najlepsze. Na Lubelszczyźnie taki los może spotkać placówki w Kijanach, Kocku, Pszczelej Woli, Radoryżu Smolanym, Sobieszynie.