Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Chociaż apteka z ul. Wojennej cieszy się wzięciem pacjentów, zwalcza ją Okręgowa Izba Aptekarska w Lublinie. Dlatego, że się reklamuje i sprzedaje leki dużo taniej niż inni. Rzecznik dyscyplinarny izby sprawdza, czy apteka nie łamie prawa.
Kolejna afera w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie: Wyparowała część pieniędzy przeznaczonych na pensje personelu. Dyrektor oskarżył o kradzież 27 tys. zł kasjerkę i wyrzucił ją z pracy. To kolejna afera finansowa w DSK. Prokuratura od miesięcy sprawdza, dlaczego szpital kupował drobny sprzęt bez przetargów
W jednej z karetek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie zainstalowano supernowoczesny inkubator do przewożenia chorych noworodków. Pełna elektronika - są w nim czujniki mierzące wszystkie parametry życia malucha. Inkubator służy do transportowania wcześniaków o niewielkiej masie ciała - od 500 gramów. A także noworodków z normalną wagą, ale z wadami.
Oskarżenia Duńczyków o to, że deser z polskich malin, w tym z produkcji w Adamowie koło Łukowa, doprowadził do śmierci kilku obywateli tego kraju, są bezpodstawne. Polskie służby sanitarne dostały z Anglii oficjalne wyniki badań naszych owoców.
Rezerwują wizytę u kardiologa w przychodni przy al. Kraśnickiej w Lublinie, a jednocześnie mają rezerwację u kardiologa przy ul. Jaczewskiego. W efekcie pierwsze wolne terminy przy al. Kraśnickiej są w czerwcu, w drugiej przychodni w ogóle już ich nie ma. Bałagan trwa w najlepsze, bo Narodowy Fundusz Zdrowia nie jest w stanie zweryfikować list kolejkowych, tak aby wyeliminować osoby zapisane w kilku miejscach naraz.
Coraz więcej pacjentów wymaga rehabilitacji. A tymczasem 5,5 mln złotych, które na leczenie zarezerwował oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie, nie ma kto wziąć. Szpitale chciałyby, ale nie mają i kadr, i sprzętu.
Tłum pacjentów szturmujących rejestrację przychodni specjalistycznej, był wczoraj mniejszy niż dwa dni temu. Ale i tak w holu było mnóstwo zdezorientowanych ludzi. Niektórzy już drugi dzień z rzędu próbowali zarejestrować się do lekarzy specjalistów. Wielu znowu odeszło z kwitkiem, ponieważ zabrakło numerków do rejestracji.
Narodowy Fundusz Zdrowia, który oskarżył Dziecięcy Szpital Kliniczny w Lublinie o nadużycia finansowe, żąda zwrotu pieniędzy. Policja, przynajmniej na razie, nie doszukała się w szpitalu żadnego przestępstwa.
Żółtaczka typu C coraz groźniejsza. Lekarze mówią o pandemii i biją na alarm. Na Lubelszczyźnie w 2005 roku było dwa razy więcej zachorowań niż rok wcześniej. A szczepionki chroniącej przed tym wirusem ciągle nie ma.
Jeszcze do niedawna oddział VII w Abramowicach przypominał obskurne, zamknięte getto, po którym snuli się nieszczęśliwi pacjenci. Teraz jest tam estetycznie i nowocześnie. Duże sale zastąpiły izolatki. A na środku korytarza stanęła przeszklona dyżurka pielęgniarek.