Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Epidemia pogłębiła stany pacjentów, u których wcześniej stwierdzono zaburzenia psychiczne. Np. na zakaźny oddział dla psychicznie chorych trafiali pacjenci w ostrym zespole abstynencyjnym, czy w trakcie ostrej fazy schizofrenii lub choroby dwubiegunowej – powiedział PAP dyrektor Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublinie dr n. med. Piotr Dreher.
41 proc. mieszkańców Lubelszczyzny zaszczepionych jest w pełni przeciw COVID-19. Większość z nich stanowią osoby po 60 roku życia. Obecnie w regionie funkcjonuje 531 punktów szczepień.
Moim zdaniem najwyższy czas na lokalny lockdown. Symulacje są bardzo niekorzystne dla całej Polski. Pod koniec listopada możliwych jest nawet ponad 40 tys. zakażeń dziennie w Polsce – powiedziała PAP wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.
W ciągu najbliższej dni, kiedy spodziewamy się dalszych wzrostów hospitalizacji wynikających z większej liczby zakażeń, statystyki mogą być smutne - przekazał PAP w czwartek wojewoda lubelski Lech Sprawka. W czwartek na Lubelszczyźnie odnotowano rekordową liczbę zakażeń od początku pandemii.
Blisko 2 tys. mandatów za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa wystawili policjanci od początku października w woj. lubelskim. W galeriach handlowych, restauracjach, autobusach komunikacji miejskiej w Lublinie trwają intensywne kontrole dotyczące przestrzegania obostrzeń sanitarnych.
Około 56 proc. łóżek dla pacjentów z COVID-19 jest zajętych w woj. lubelskim. Lekarze podkreślają, że większość osób na oddziałach zakaźnych jest niezaszczepionych. Wzrost liczby pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem koronawirusa notowany jest także na oddziałach ratunkowych.
Na intensywnej terapii dominują obecnie niezaszczepieni, młodzi ludzie. Leczymy np. 23-letniego mężczyznę bez żadnych chorób towarzyszących – powiedział PAP prof. Mirosław Czuczwar, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii SPSK1 w Lublinie
Od początku lipca blisko 4 tys. osób przyjęło preparat przeciw COVID-19 w szczepieniobusach, które jeżdżą po województwie lubelskim. We wtorek specjalny ambulans odwiedzi m.in. Kazimierz Dolny nad Wisłą. Chętni będą mogli bez zapisów skorzystać ze szczepienia jednodawkowym preparatem.
Do końca sierpnia po Lubelszczyźnie będą jeździć dwa specjalne ambulanse, tzw. szczepieniobusy. Odwiedzą gminy z najniższym procentem wyszczepialności, a także lokalne imprezy plenerowe. Chętni będą mogli skorzystać w nich ze szczepienia przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem.