Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na trzech lubelskich uniwersytetach w piątek wieczorem odbywają się imprezy pod nazwą "Noc Uniwersytetów".
Kończący gimnazjum świętowali w piątek zakończenie egzaminów. Część maturzystów zaś odbierała świadectwa ukończenia szkoły średniej.
W piątek wieczorem na placu Litewskim w Lublinie zebrali się mieszkańcy, którzy wyrazili swoją solidarność z ofiarami tragicznych wydarzeń na Ukrainie.
Szef spółki Aliplast, SPSK 4 w Lublinie i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstwie to nowi Ambasadorzy Województwa Lubelskiego. Podczas uroczystej gali XV edycji konkursu w Targach Lublin poznaliśmy także laureatów "Marki Lubelskie 2014.
Najpiękniejsze przeboje z musicali, największe hity muzyki współczesnej i świetnych tancerzy można było zobaczyć w weekend na scenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Lublinie. Teatr Muzyczny wystawiał tam koncert "The Musical Show. Usłyszeć można było utwory m.in. z "Upiora w operze, "Nędzników, "Kabaretu, "Człowieka z La Manchy i wielu innych.
Rozpoczyna się okres studniówek. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie już odtańczyli uroczystego poloneza. Tegoroczna studniówka, po raz pierwszy w historii szkoły odbyła się w niedzielę. Bal maturalny uczniów z I LO zorganizowano w lubelskim hotelu Luxor. Poloneza zatańczyło w sumie osiem klas. Część uczniów pozostała później na parkiecie, by zatańczyć walca. Na studniówce nie zabrakło rodziców przyszłych maturzystów, którzy podziwiali pierwszy bal swoich dzieci. Masz zdjęcie ze swojej studniówki? Prześlij nam na adres mailowy redakcja@dziennikwschodni.pl, a my je opublikujemy na naszej stronie internetowej.
Nowe piwo ze Zwierzyńca wchodzi na rynek. Trafi do sklepów w całym kraju. Jeśli się przyjmie, Perła Browary Lubelskie zwiększą zatrudnienie w browarze. Jednocześnie firma szykuje się do wprowadzenia kolejnych produktów.
Od 5 listopada zamknięta dla ruchu jest ul. Filaretów od Zana do Jana Pawła II. To początek końca przebudowy tego odcinka dwupasmówki, drogowcy kładą nowy asfalt.
Lublinianie i przyjezdni z okazji dnia Wszystkich Świętych odwiedzają groby swoich bliskich. Fotoreportaż z cmentarza przy ul. Lipowej w Lublinie.
W sobotę i niedzielę w katedralnej cerkwi p.w. Przemienienia Pańskiego w Lublinie odbyły się doroczne uroczystości ku czci Lubelskiej Ikony Matki Boskiej. Według tradycji ikona napisana została w czasach śww. Cyryla i Metodego. Do Lublina trafiła prawdopodobnie już w XIII w. jako dar księcia Daniela Halickiego dla cerkwi w Lublinie, bądź stało się to na przełomie XVI–XVII w. za sprawą braci Konstantego i Iwana Ostrogskich. W 1915 r. w czasie \"bieżeństwa” (ucieczki ludności, głównie wyznania prawosławnego – red.) ikonę wywieziono z Lublina i umieszczono w Czudowskim Monasterze w Moskwie. Po zburzeniu klasztoru jej losy są nieznane. W lubelskiej świątyni adorowano kopię pochodzącą z rozebranego soboru p.w. Podwyższenia Krzyża Pańskiego na placu Litewskim. Sobotnim i niedzielnym nabożeństwom przewodniczyli: J.E. Szymon, Arcybiskup Łódzki i Poznański, J.E. Abel, Arcybiskup Lubelski i Chełmski i J.E. Jakub, Arcybiskup Białostocki i Gdański.