Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W poniedziałek minęła 74 rocznica najcięższego i najbardziej niszczycielskiego bombardowania miasta przez niemiecką Luftwaffe we wrześniu 1939 r. Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 19 im. J. Czechowicza przyszli pod pomnik swojego patrona, bo rocznica bombardowania to także rocznica śmierci poety. Jedna z niemieckich bomb trafiła w zakład fryzjerski znajdujący się w budynku obok Poczty Głównej (obecnie plac Józefa Czechowicza). W zakładzie był wówczas Czechowicz. Oprócz poety tamtego dnia zginęło blisko tysiąc mieszkańców, a wiele budynków zostało zburzonych lub uszkodzonych.
To już ostatnie wakacyjne zajęcia. W środę dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych przez Fundację Działań Edukacyjnych KreAdukacja miały warsztaty z elementami fotografii i grafiki komputerowej. Spotkania w pomieszczeniach podstawówki przy ul. Piłsudskiego to ostatnie projekty realizowane w ramach tegorocznej edycji \"Lata w mieście”.
Sobota była przedostatnim dniem Jarmarku Jagiellońskiego w Lublinie. Zobacz jakie atrakcje można było zobaczyć w sobotę na Starym Mieście w Lublinie. A poniżej program na niedzielę.
Piknik smakoszy zorganizowany przez lubelskich blogerów kulinarnych odbył się w sobotę na Moście Kultury w Lublinie. Każdy mógł za symboliczną sumę skosztować pyszności przygotowanych przez blogerów oraz porozmawiać z nimi o przepisach i ich sekretach kulinarnych.
Festiwal Urban Highline odbędzie się podczas Carnavalu Sztuk-Mistrzów od 8 do 12 sierpnia. We wtorek nad Zalewem Zemborzyckim zaczęły się treningi zawodników. Chodzili po taśmach rozciągniętych nad wodą, co fachowo zwie się waterlining.
Sprawdziliśmy jak postępują prace na budowie stadionu. Obiekt ma być gotowy w czerwcu 2014 r. Ma być typowo piłkarski. Trybuny pomieszczą 15,5 tys. widzów, a po rozłożeniu specjalnej płyty zakrywającej murawę możliwe będzie także organizowanie koncertów. Będą też dwa pełnowymiarowe boiska treningowe oraz bieżnia tartanowa.
Gala finałowa Miss Polonia Województwa Lubelskiego odbędzie się już w piątek w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Finał poprowadzi Olivier Janiak i Ewa Tutka. Podczas imprezy wystąpi Daniel Iwanek, mistrz świata w karate tradycyjnym oraz zespół Pawkin.
Bychawskimi ulicami i amfiteatrem zawładnęły w niedzielę orkiestry dęte. Już od 16 lat miasto żyje muzyczną galą, która w tym roku gościła zespoły m.in. z Dzwoli, Lubartowa, Wojciechowa, Bychawy. – Przyjechaliśmy na galę z Młodzieżową Orkiestra Dętą – mówi Zbigniew Buryta, dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Dzwoli z siedzibą Kocudzy Drugiej. – Grupa naszych muzyków liczy 26 osób, którzy zagrali tutaj m.in. \"Dobry chłop z niego był” i \"Orkiestry dęte”. Galę organizuje Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. Wydarzeniu towarzyszą zawody sportowe i kiermasze.
To, że od kilku dni w mieście nie słychać głośnej muzyki, nie znaczy, że lubelscy studenci zakończyli swoje majowe święto. Wręcz przeciwnie. Od czwartku zaczną się kolejne koncerty – i to aż w dwóch miejscach.
W piątek i sobotę w III LO w Lublinie odbywały się dni otwarte. Można było usłyszeć koncert chóru Kantyleny, zobaczyć prezentacje klas, spotkać się z uczniami, nauczycielami i wychowawcami.