Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
- W trybie pilnym chcemy doprecyzować przepisy dotyczące zasłaniania nosa i ust m.in. tak, by właściciele sklepów mogli odmówić obsługi klientów, którzy tego obowiązku nie przestrzegają – mówi rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Jeśli ktoś nie może nosić maseczki, ma mieć przyłbicę.
GIS opublikował w piątek zaktualizowane wytyczne m.in. dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Jedna grupa dzieci ma w miarę możliwości przebywać w wyznaczonej i stałej sali. W grupie może być maksymalnie 25 dzieci. Należy wyłączyć źródełka i fontanny wody pitnej.
Na ten moment nie ma planu, by szczepionka na COVID-19, gdyby została stworzona, była obowiązkowa – powiedział w środę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.
W lokalach wyborczych obowiązywać będą, tak jak w wielu innych miejscach np. w sklepach, maseczki, dystans i dezynfekcja rąk – przypomina minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Lato nie oznacza końca epidemii, ona nie zniknęła, nie odchodzi – wskazał we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Ponowił deklarację, że w określonych sytuacjach, m.in. istotnego wzrostu ilości zakażeń, możliwy jest powrót niektórych obostrzeń.
Członkowie obwodowych komisji w czasie nadchodzących wyborów prezydenckich mają otrzymać m.in. jednorazowe rękawiczki, półmaski i przyłbice – zakłada projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia. Pomieszczenia mają być wietrzone, a powierzchnie - m.in. urn wyborczych i blatów - regularnie dezynfekowane.
Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało we wtorek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Obecnie – według stanu na 26 maja – na liście jest 135 laboratoriów.
Jest 118 "potwierdzonych aktywnych" przypadków Covid-19 w Lubelskiem – podał Lubelski Urząd Wojewódzki. Najwięcej w powiecie zamojskim – 33 i w samym Zamościu – 17. LUW przekazał także informację dotyczącą liczby ozdrowieńców z podziałem na poszczególne powiaty.
Na uruchomioną z początkiem kwietnia przez NFZ Zdrowia linię telefoniczną dla personelu medycznego, zadzwoniło dotychczas ponad 130 osób, by zasygnalizować nieprawidłowości dotyczące udzielania świadczeń wobec pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem koronawirusem.
Często myj ręce, płać kartą, nie gotówką, unikaj dotykania twarzy, dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego przy jedzeniu – to niektóre zalecenia z opublikowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny "Dekalogu bezpiecznego zachowania podczas epidemii koronawirusa".