Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Czy pacjent, który trafił w środę po południu do Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie, jest zarażony koronawirusem dowiemy się dopiero w piątek. Badania wciąż trwają.
Na 106 umówionych wizyt, pacjent przyszedł zaledwie na 15. To rekord ustanowiony w jednej z lubelskich przychodni. Nieodwołane wizyty są już plagą w poradniach i jedną z przyczyn coraz dłuższych kolejek do specjalistów.
Nadal nie wiadomo, jaki wirus zaatakował w gminie Zalesie pod Białą Podlaską i „zamknął” szkołę. Sanepid czeka jeszcze na wyniki badań. Dużo podobnych zachorowań jest w kolejnej podstawówce, tym razem w Lublinie. Również w Lublinie do szpitala trafił w środę pacjent, który jest diagnozowany w kierunku koronawirusa.
Dzisiaj po południu do Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie trafił pacjent, który jest diagnozowany w kierunku koronawirusa.
Wychudzony mężczyzna bez spodni i bielizny leżał na podłodze pod jednym z łóżek na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu MSWiA w Lublinie. Według relacji świadka trwało to kilka godzin i w tym czasie personel nie reagował. Szpital zaprzecza. Ale sprawą zajęła się już prokuratura
Groźny koronawirus z Chin, który zabił już blisko 400 osób, nie dotarł jeszcze do Polski, ale w hurtowniach i aptekach już brakuje maseczek ochronnych.
We wtorek w Wysokiem (powiat lubelski) pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań okulistycznych, które prowadzą specjaliści z Kliniki Okulistyki Ogólnej SPSK1 w Lublinie.
Już do blisko trzech tysięcy wzrosła w ubiegłym roku w województwie lubelskim liczba dzieci, których rodzice nie posłali na obowiązkowe szczepienia. I to mimo wysokich kar, jakie za to grożą
Rozmowy były bardzo merytoryczne. Dostaliśmy zapewnienie, że program naprawczy jest cały czas weryfikowany i już zrezygnowano z części pierwotnych założeń. W związku z tym decyzję o ewentualnym proteście na razie wstrzymujemy. Zobaczymy jak będą wyglądały te zapewnienia w praktyce – powiedział po piątkowym spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim Mariusz Gnat, przewodniczący związku zawodowego pielęgniarek i położnych działającego w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. I dodał: – My jako przedstawiciele związków zawodowych też przedstawiliśmy kilka argumentów, jak się okazało nieznanych dotąd stronie marszałkowskiej.
ROZMOWA Z Piotrem Matejem, dyrektorem Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.