Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Leczenie pacjentów ma być tańsze i sprawniejsze – taki skutek ma przynieść połączenie szpitali planowane przez władze województwa. – Czy tym razem wyniknie z tego coś konkretnego, czy to tylko dzielenie długu na pół? – pytają związkowcy.
Dwiema karetkami nie ma kto jeździć, do pacjentów wysyłana jest tylko jedna. W takich warunkach szpital w Bychawie musi obsłużyć sześć gmin. Wszystko z powodu sporu o wyższe płace dla ratowników medycznych. – To dyktat – komentuje wicestarosta.
Tylko 5 osób z Chrzanowa skorzystało ze szczepień przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie. Szczepieniobus, który jeździ po naszym województwie, nie przekonał też mieszkańców Modliborzyc i Batorza. To w tych trzech gminach było jak dotąd najmniej chętnych.
Od 1 sierpnia ozdrowieńcy, którzy skarżą się na zaburzenia psychiczne po przejściu COVID-19 będą mogli skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji. – To liczna grupa pacjentów, którzy cały czas się do nas zgłaszają – przyznają psychiatrzy.
Tylko jedna karetka na sześć podlubelskich gmin. To efekt sporu o wynagrodzenia w szpitalu w Bychawie. – Chcemy tylko tego, co nam się należy – denerwują się ratownicy medyczni. A dyrektor zarzuca im „wywieranie presji”.
Prace dotyczące połączenia pięciu szpitali rozpoczął zarząd województwa lubelskiego. Zdaniem władz regionu, ma to poprawić sytuację finansową marszałkowskich lecznic. Szczegóły mają być znane do końca sierpnia.
Z kazimierskich kamieniołomów zniknęła rzeźba „Społem” Jana Mioduszewskiego. Usunęli ją organizatorzy trwającego do poniedziałku festiwalu Kazimiernikejszyn. Tłumaczą, że muszą zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Sprawę wyjaśnia policja.
Nowe pomysły na wsparcie pracowników w zmianie zawodu oraz branż, w których brakuje rąk do pracy. To tylko niektóre zadania powołanego Lubelskiego Laboratorium Rynku Pracy.
Od najbliższego poniedziałku w lubelskiej poradni endokrynologicznej SPSK4 każdy pacjent z podejrzeniem lub rozpoznaniem akromegalii będzie przyjmowany w pierwszej kolejności. Szpital uruchomił też specjalną infolinię dla takich pacjentów.
– Jeśli dojdzie do wzrostu zakażeń SARS-CoV-2 i hospitalizacji, w pierwszej kolejności będą uruchamiane łóżka w szpitalach z oddziałami zakaźnymi, a dopiero potem w szpitalu tymczasowym – zapowiada wojewoda lubelski. To scenariusz na czwartą falę epidemii w naszym regionie.