Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna Prus

Podpis:

Katarzyna Prus, kp

Adres e-mail:

katarzyna.prus@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Dyrektor Anna Felińska (w środku), Bożena Ćwiek dyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski

Uczą, nie patrząc na maturę ani na wiek. Medyczne Studium Zawodowe w Lublinie ma 65 lat

Rozmowa z Anną Felińską, dyrektor Szkoły Policealnej-Medycznego Studium Zawodowego im. Stanisława Liebharta w Lublinie, które obchodzi 65-lecie.

Dostęp do szczepionek powinien być taki sam na całym świecie. Potrzeba uwolnienia patentów
Magazyn

Dostęp do szczepionek powinien być taki sam na całym świecie. Potrzeba uwolnienia patentów

Uwolnienie patentów to jedna z kluczowych kwestii, jeśli chcemy szybciej osiągnąć odporność populacyjną na poziomie globalnym i zapewnić faktyczną ochronę przed wirusem. Dostęp do szczepionek powinien być taki sam na całym świecie. Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Zdjęcie ilustracyjne

Okuliści ostrzegają, żeby nie bagatelizować objawów zaćmy. Można stracić wzrok

Zdarzają się pacjenci, którzy tak długo zwlekali z operacją zaćmy, że stracili wzrok - alarmują okuliści i apelują, żeby nie bagatelizować objawów choroby.

Szpital przy al. Kraśnickiej od czerwca wraca do leczenia niezakażonych pacjentów zgodnie z profilami oddziałów

Wreszcie można leczyć inne choroby. Te szpitale przyjmą więcej niezakażonych pacjentów

Szpitale wracają do leczenia niezakażonych pacjentów, którzy w trzeciej fali epidemii mieli do niego bardzo utrudniony dostęp, albo nie mieli go wcale. Do 7 czerwca w całym województwie ma być odmrożonych ponad 1080 łóżek covidowych.

Chciałam zaszczepić się nie tylko dla siebie, ale też żeby rodzina i znajomi mogli czuć się bezpiecznie – mówi 16-letnia Karolina, która szczepiła się wczoraj w szpitalu przy ul. Jaczewskiego w Lublinie
galeria

Nastolatki z Lublina dają dobry przykład i szczepią się przeciw COVID-19 [zdjęcia]

Zdecydowałem się na szczepienie, bo chcę wrócić do normalnego życia – mówi 17-letni Mikołaj, który zaszczepił się wczoraj przeciwko COVID-19. Tylko w poniedziałek w jednym z lubelskich szpitali zaszczepiło się blisko 200 niepełnoletnich pacjentów

Dr n. med. Grzegorz Pietras
Rozmowa

Lubelski ginekolog szczerze o dramatycznej sytuacji kobiet po orzeczeniu TK w sprawie aborcji

Sytuacja kobiet w Polsce po publikacji uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest dramatyczna. Rozmowa z dr n. med. Grzegorzem Pietrasem, ginekologiem i wiceprezesem Lubelskiej Izby Lekarskiej.

Ozdrowieńców zaszczepią szybciej i jest pytanie, czy to dobrze?

Ozdrowieńców zaszczepią szybciej i jest pytanie, czy to dobrze?

Czy to bezpieczne? – obawiają się ozdrowieńcy, którzy mogą znacznie szybciej skorzystać ze szczepień przeciwko COVID-19. Skierowanie dostaną już po 30 dniach od pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wcześniej musieli czekać trzy razy dłużej.

Szpital powiatowy w Hrubieszowie
Pierwsza strona Dziennika

Studenci mają płacić za praktyki w szpitalu

Studenci będą płacić 2 złote za godzinę praktyk w szpitalu w Hrubieszowie. Tak zdecydowała nowa dyrektorka lecznicy. – To jakiś absurd – dziwią się szefowie innych szpitali, a pierwsi studenci już zapowiadają, że nie skorzystają.

Lubelskie badania, testy i lekarze na froncie walki z Covid-19

Lubelskie badania, testy i lekarze na froncie walki z Covid-19

Niewiele brakuje do pierwszej oceny skuteczności immunoglobuliny z osocza ozdrowieńców, która może stać się lekiem na COVID-19. Jest też szansa na przyśpieszenie badań nad amantadyną. Liderem obu projektów są lubelskie kliniki.

Z Lublina do Warszawy. Na Plac na Rozdrożu Zawodowym Polskich Pielęgniarek i Położnych
Magazyn
galeria

Z Lublina do Warszawy. Na Plac na Rozdrożu Zawodowym Polskich Pielęgniarek i Położnych

Mają dość pracy ponad siły. Chcą zarobków adekwatnych do odpowiedzialności i kwalifikacji. Ponad 250 pielęgniarek z naszego województwa i ich koleżanki z innych regionów protestowały w środę przed Sejmem.