Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Trzeci najgorszy wynik w Polsce pod względem liczby nowych zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców odnotowano wczoraj w powiecie hrubieszowskim. – Sytuacja jest krytyczna – przyznaje dyrektor szpitala w Hrubieszowie
Kolejnych 28 łóżek dla zakażonych pacjentów jest od dzisiaj dostępnych w szpitalu tymczasowym w Lublinie. We wtorek w południe było tam 82 pacjentów na oddziale wewnętrznym covidowym i 4 na oddziale respiratorowym.
Już 273 studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zgłosiło się do pracy przy zwalczaniu epidemii. Dostaną za to wynagrodzenie.
Już w poniedziałek pierwsi pacjenci dwóch lubelskich szpitali będą mogli dostać amantadynę w ramach badania klinicznego, które ma sprawdzić jej skuteczność w leczeniu COVID-19.
Pacjent Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie jest już w domu na Śląsku. Czekało na niego wzruszające powitanie
W województwie lubelskim mają powstać dodatkowe punkty szczepień przeciwko COVID-19, które byłby w stanie obsłużyć duże grupy pacjentów. W każdym powiecie miałby powstać przynajmniej jeden taki punkt.
Nawet do 2 tysięcy może wzrosnąć w najbliższych dniach liczba łóżek zakaźnych w województwie lubelskim. - Sytuacja jest trudna, mamy wzrost zakażeń na poziomie 40 procent - przyznaje wojewoda lubelski.
Władze powiatu hrubieszowskiego nie przyjęły rezygnacji Dariusza Gałeckiego z funkcji dyrektora szpitala. Tłumaczą to sytuacją epidemiologiczną. Powiat hrubieszowski ma największą liczbę zakażeń w województwie. Tymczasem 90 proc. lekarzy ze szpitala złożyło wypowiedzenia, wspierając swojego szefa w sporze ze starostą.
Bardzo ciężki był początek, wiosną ubiegłego roku. To była wielka niewiadoma i chaos. Mierzyliśmy się z zupełnie nową jednostką chorobową. Baliśmy się – rozmowa z lek. med. Mateuszem Szymańskim, anestezjologiem, który pracuje na na oddziale intensywnej terapii dla pacjentów z COVID-19 w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie.
Trwa walka o „najdroższy lek na świecie” dla Niny Słupskiej z Lublina, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Zbiórka pieniędzy będzie przedłużona. Do zebrania pozostało jeszcze ponad 6 mln zł.