Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Półtoraroczny Kacperek z rdzeniowym zanikiem mięśni ma szansę na samodzielne chodzenie. Jako pierwszy w Polsce dostał lek, dzięki któremu będzie mógł się prawidłowo rozwijać. Podano go w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.
Pozwolą ocenić ryzyko zakażenia koronawirusem, a także przebieg Covid-19 u osób już zakażonych. Z pierwszych na świecie testów na podatność na SARS-Cov-2 skorzystają lekarze w Lublinie i Puławach.
Tylko 167 osób zostało przebadanych pod kątem koronawirusa w województwie lubelskim w ciągu doby – wynika z danych sanepidu z poniedziałku. W tym czasie w całym kraju wykonano ponad 7 tysięcy testów
Lubelska spółka Biomed rozpoczyna współpracę ze szpitalem klinicznym nr 1 w Lublinie w zakresie produkcji immunoglobuliny z osocza ozdrowieńców, czyli osób, które pokonały koronawirusa
Coraz więcej jest dorosłych z ciężkimi urazami oczu, a także dzieci z poparzeniami po zabawach środkami do czyszczenia. – W ciągu tygodnia mamy teraz tyle przypadków, ile przed epidemią w ciągu miesiąca – alarmują okuliści.
– Jak można 87-letnią kobietę po udarze i z demencją wypuścić ze szpitala do domu bez powiadomienia rodziny? – oburza się Anna Oguz, która razem z policją przez prawie dwie godziny szukała swojej matki.
U jednego z pacjentów szpitala w Poniatowej potwierdzono koronawirusa. Wynik dodatni wyszedł też u jednej z pielęgniarek. Dwa oddziały nie przyjmują nowych pacjentów.
Pacjenci nie mogą się doczekać na planowe zabiegi, a szpitale rozkładają ręce. Nieoficjalnie mówi się, że odmrażanie opieki medycznej sprzed epidemii koronawirusa miałoby zacząć się już na początku maja. Decyzji ministra zdrowia nadal jednak nie ma
– Wszystko tak naprawdę zależy teraz od dyscypliny ludzi i tego, jak się będą zachowywać, czy nie będą stwarzać ryzykownych sytuacji, kiedy ograniczenia zostaną poluzowane. A do tego na pewno dojdzie, chociażby ze względów ekonomicznych. Rozmowa z prof. Agnieszką Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.
Cięcia wynagrodzeń, a także zwolnienia w administracji rządowej – takie możliwości dają przepisy ustawy zwanej tarczą antykryzysową 2.0. Nie wiadomo, jaka miałyby być skala tych działań