Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
– Nie wiemy na jakiej podstawie tak się stało, bo pracownikom nie podano żadnego konkretnego powodu – komentuje odwołanie dyrektora szpitala na al. Kraśnickiej związek zawodowy lekarzy.
Rozmowa z prof. Jarosławem Wójcikiem, szefem Szpitala Kardiologii Inwazyjnej „Ikardia” w Nałęczowie.
Lekarze z Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie podali pierwszemu pacjentowi z Covid-19 osocze pobrane od ozdrowieńca. Lubelscy zakaźnicy zaczęli tę terapię jako pierwsi w Polsce.
Krzysztof Skubis nie jest już dyrektorem szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Został odwołany przez zarząd województwa. Poszło o zarządzanie placówką w czasie epidemii koronawirusa.
Maseczka ochronna dla rodzącej to kolejne ograniczenie w związku z epidemią koronawirusa. Szpitale w przestrzeganiu tego zalecenia nie są jednak bardzo restrykcyjne. – Jeśli rodząca będzie chciała zdjąć maseczkę, to nikt z personelu nie będzie jej zmuszał, żeby w niej została – zapewnia rzecznik szpitala im. Jana Bożego
W Kazimierzu Dolnym, Biłgoraju i Zamościu maseczkomaty działają od końca ubiegłego tygodnia. Takich automatów w województwie lubelskim jest coraz więcej. Pomagają nie tylko mieszkańcom, ale też wspierają lokalnych przedsiębiorców w czasie kryzysu.
380 tysięcy maseczek dla personelu medycznego przyjechało dzisiaj do Lublina. Trafią do placówek medycznych podległych marszałkowi, a także szpitali powiatowych i klinicznych w naszym województwie.
Pierwszy dawca z grupy ozdrowieńców oddał w sobotę osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Osocze osób, które pokonały koronawirusa ma pomóc w leczeniu zakażonych pacjentów.
– Przez pierwszych kilka nocy praktycznie nie spałam. Siedziałam na łóżku, bałam się zasnąć, bo wydawało mi się, że się uduszę – opowiada pani Anna, jedna z blisko setki ozdrowieńców z województwa lubelskiego, pierwsza pacjentka puławskiego szpitala zakaźnego i pierwsza, która z niego wyszła po wyleczeniu z Covid-19.
Już w poniedziałek w ramach Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zacznie działać nowe laboratorium, w którym będą badane próbki pobrane od osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Na razie laboratorium przy Chodźki w Lublinie ma badać 100 próbek dziennie.