Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

Katarzyna Prus

Podpis:

Katarzyna Prus, kp

Adres e-mail:

katarzyna.prus@dziennikwschodni.pl

Lista artykułów:

Zdjęcie ilustracyjne
Rozmowa

Jego mama i brat zachorowali na COVID-19. "Człowiek nie zdaje sobie sprawy, że to ostatnie chwile z tą osobą"

- To jest dramat, który trudno opisać słowami. W ciągu jednego dnia tracisz matkę, a brat walczy o życie w szpitalu. Myślę, że nadal jeszcze to do mnie nie dotarło – opowiada Adrian* z Lublina, którego mama i brat zachorowali na COVID-19

Klinika Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie jako pierwsza w kraju zaczęła testy leku, który ma pomóc pacjentom z najcięższym przebiegiem choroby wywołanej koronawirusem
Magazyn

SARS-CoV-2 atakuje nie tylko układ oddechowy. Może też nieodwracalnie uszkadzać serce

SARS-CoV-2 atakuje nie tylko układ oddechowy. Może też nieodwracalnie uszkadzać serce, nawet u zdrowych osób, a także zagrażać mózgowi.

Materiał ilustracyjny

Dwie kolejne pielęgniarki ze szpitala przy al. Kraśnickiej z koronawirusem

U dwóch kolejnych pielęgniarek Oddziału Alergologii i Chorób Płuc szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Zdjęcie ilustracyjne

Od maseczek po samochód. Coraz więcej darczyńców wspiera szpital Jana Bożego w Lublinie

Środki ochrony osobistej dla personelu, sprzęt AGD, a nawet samochód. Lista darczyńców szpitala Jana Bożego w Lublinie z dnia na dzień się powiększa. – Zaskoczyła nas skala pomocy dla naszego szpitala i jesteśmy za nią ogromnie wdzięczni. W tym momencie mamy już 34 darczyńców – informuje Bartosz Jencz, rzecznik szpitala Jana Bożego. – Wśród nich są zarówno firmy – małe i duże przedsiębiorstwa – jak i osoby prywatne.

Lek na Covid-19 testowany w szpitalu w Lublinie pomaga kolejnemu pacjentowi. „Już widzimy poprawę”

Lek na Covid-19 testowany w szpitalu w Lublinie pomaga kolejnemu pacjentowi. „Już widzimy poprawę”

Lubelscy zakaźnicy włączyli do leczenia kolejnych dwóch pacjentów z Covid-19. - Jeden miał podany lek na początku tego tygodnia i u niego widzimy już poprawę. Powtarza się więc scenariusz, który mieliśmy przy pierwszych trzech pacjentach: znaczna poprawa była już widoczna po kilku dniach – zaznacza dr hab. n.med. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie.

Zdjęcie ilustarcyjne
Aktualizacja

Lublin: Koronawirus w szpitalu przy Kraśnickiej. Zamknięte cztery oddziały, pracownicy i pacjenci w kwarantannie

U pielęgniarki z oddziału alergologii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym do odwołania zamknięte są cztery oddziały: Alergologii i Chorób Płuc, Otolaryngologiczny Chirurgii Głowy i Szyi, Chirurgii Piersi oraz Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii.

zdjęcie ilustracyjne

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Jest ich już wielu. Szyją maseczki, robią zakupy seniorom, pomagają w szpitalach, wyprowadzają psy na spacer. Przedstawiamy niektórych z nich

Jak wygląda poród w czasie epidemii koronawirusa? "Robimy zdjęcia dzieci i wysyłamy rodzicom"

Jak wygląda poród w czasie epidemii koronawirusa? "Robimy zdjęcia dzieci i wysyłamy rodzicom"

Nie tylko wstrzymanie porodów rodzinnych, ale też w niektórych przypadkach maksymalne ograniczenie kontaktu matki z noworodkiem. Na takie zmiany w związku z epidemią koronawirusa muszą się przygotować przyszłe mamy. – Robimy zdjęcia dzieci i wysyłamy rodzicom – opowiada jedna z lekarek. – Na bezpośredni kontakt nie możemy pozwolić. To zbyt duże ryzyko.

Prof. Konrad Rejdak: Koronawirus może być groźny dla mózgu
Rozmowa

Prof. Konrad Rejdak: Koronawirus może być groźny dla mózgu

Rozmowa z prof. Konradem Rejdakiem, kierownikiem Kliniki Neurologii SPSK4 w Lublinie i prezesem-elektem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego

Zdjęcie ilustracyjne

Trzy karetki realizują zadania związane z koronawirusem. "Dużo ludzi nie do końca wie, na czym polega kwarantanna"

Rozmowa z ratownikiem medycznym z wojewódzkiego pogotowia ratunkowego, który jeździ w zespołach dedykowanych pacjentom z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub zakażonym