Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
• Podczas imprezy z okazji 500-lecia Jabłonia, zaprezentowane zostało widowisko historyczne oparte między innymi na legendzie o Sławoju, miejscowym zbóju. To nie pierwsza pana legenda poświęcona miejscowościom parczewskiego regionu?
Obchody 500-lecia istnienia Jabłonia wkroczyły w decydującą fazę. W niedzielę w byłym czworaku otwarta została izba pamięci hrabiego Augusta Zamoyskiego, sławnego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku. Finałem jubileuszowych uroczystości będzie koncert Hanki Bielickiej, która 13 października wystąpi z programem \"65 lat pracy na estradzie, czyli 65 kapeluszy”.
Trzyosobowa rodzina Iluszynów osiedliła się w Radzyniu Podlaskim. Jest ona pierwszą w tym mieście, którą przyjechała do kraju swych przodków w ramach repatriacji Polaków z azjatyckiej części byłego ZSRR.
• Niedawno znalazł się pan wśród 40 polskich rolników biorących udział w tygodniowym szkoleniu we Francji. Jak do tego doszło?
Trzy salwy kompanii honorowej Batalionu Rozpoznawczego Wojska Polskiego rozległy się po apelu poległych przy grobach Polaków, którzy 29 września 1939 roku zginęli od kul sowieckich żołnierzy w Jabłoniu.
• Jak doszło do sprowadzenia relikwi?
• Jaki cel przyświecał pani i córce, gdy przed czterema laty nabywaliście zespół pałacowo-parkowy w Jabłoniu, wymagający dużych nakładów finansowych na jego renowację?
• Mija 100 dni od powierzenia panu funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Parczewskiego. Jak pan ocenia ten okres?
Najwięcej emocji podczas parczewskich dożynek powiatowych, które w niedzielę odbyły się w Siemieniu, wywołał konkurs wieńców żniwnych. Zaprezentowały je wszystkie gminy powiatu.