Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Remont oddziału dziecięcego w chełmskim szpitalu zbliża się ku końcowi. W kwietniu wszystko ma być już gotowe na przyjęcie małych pacjentów. W kolejce na remont czekają inne oddziały. Szpitalowi brakuje jednak pieniędzy.
Wszyscy anestezjolodzy z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie złożyli wypowiedzenia. Jednym z powodów są zbyt niskie pensje. Drugi to problemy z obsadzeniem wszystkich dyżurów.
Do Sądu Rejonowego w Chełmie trafił akt oskarżenia przeciwko dyrektorowi fermy z Wólki Leszczańskiej. Prawdopodobnie to jego niedopatrzenie było przyczyną skażenia wody w dwóch wsiach. Mieszkańcy przez ponad trzy miesiące musieli czerpać wodę z beczkowozu, bo ta z wodociągu nie nadawała się do picia.
W Chełmie po tysiąc złotych becikowego zgłosiła się już ponad setka rodziców. W gminach o jednorazową pomoc przysługującą po urodzeniu dziecka występują nieliczni. Nie ma w tym nic dziwnego, tłumaczą miejscowi pracownicy pomocy społecznej, bo na wsi z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci. I żadne becikowe tego nie zmieni.
Z 50 tysięcy podatników, którzy powinni rozliczyć się z Urzędem Skarbowym w Chełmie, swoje zeznania podatkowe za ubiegły rok złożyła już jedna piąta. Tylko nieliczni podatnicy zdecydowali się przekazać procent swojego podatku instytucjom użyteczności publicznej.
Od września dzieci będą uczyły się języka angielskiego od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Ministerstwo zapowiada jednak, że nie będzie to przedmiot obowiązkowy, bo szkoły mogą mieć kłopoty z zatrudnieniem anglistów. Dyrektorzy nie widzą problemu.
Przemoc w rodzinie i sprawy alimentacyjne to główne tematy, z którymi zwracają się interesanci do instytucji udzielających porad prawnych w ramach Tygodnia pomocy ofiarom przestępstw.
Od września uczniowie szkoły filialnej w Wierzchowinie będą uczęszczać do podstawówki w Chłaniowie. Taką decyzję podjęli radni gminy Żółkiewka. – Inicjatywa wyszła od samych rodziców – mówi Andrzej Grabek, wójt gminy. – Nie pozostało nam nic innego, jak przychylić się do ich stanowiska.
Chełm i Krasnystaw mają tylko po jednym żłobku. Trafiają do nich coraz młodsze dzieci. We Włodawie maluchami muszą zająć się rodzice lub dziadkowie. – To zakrawa na kpinę, żeby w takim mieście jak Włodawa nie było żłobka – skarży się Ewa, mama dwuletniego Pawełka. – Musiałam wrócić do pracy i zatrudnić opiekunkę, bo moje dziecko jest za małe, żeby pójść do przedszkola.
Ostatnie dwa lata życia 45-letniej Wiesławy J. z Wojsławic mogłyby posłużyć za scenariusz niezłego filmu. Kobieta korzysta z każdej nadarzającej się okazji, by wyciągnąć od naiwnych trochę grosza. Jest tak przekonująca, że ofiary same wpadają jej w ręce. Kilka dni temu naciągnęła kolejną.