Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rekrutacyjna gorączka wciąż trwa. Narzekają nauczyciele, rodzice i uczniowie. Ci, którzy dostali się do każdej ze szkół, gdzie składali podania są w komfortowej sytuacji. Musieli jedynie podjąć decyzję, w której z nich chcą się uczyć, by uwolnić miejsca słabszym kolegom.
Do 15 czerwca mieli czas na złożenie dokumentów kandydaci na Akademię Medyczną do zamiejscowego wydziału pielęgniarstwa. Chce tu studiować 15 chełmian. Pozostali przyjechali niemal z całej Polski. Właśnie trwają egzaminy.
Koty przebywają w oddzielnych segmentach. Każdy ma widok na zewnątrz. Dla umilenia czasu zorganizowano im pokój zabaw z huśtawką, półkami i piłkami. Dla psów jest 60 miejsc. Wybredne mają apartamenty z samodzielnymi wybiegami.
Od pierwszego lipca każda gmina będzie musiała prowadzić Biuletyn Informacji Publicznej. Ze stron internetowych będzie można się dowiedzieć, m.in. jakim majątkiem dysponuje urząd i osoby piastujące publiczne stanowiska oraz śledzić na bieżąco podejmowane w gminie decyzje administracyjne.
Jeden z lekarzy pracujących w chełmskim szpitalu został posądzony o to, że w poniedziałek pełnił dyżur pod wpływem alkoholu – dowiedział się wczoraj Dziennik. Policję o tym fakcie zawiadomiła rodzina pacjenta.
Każdy, kto teraz wchodzi do wody, robi to na własne ryzyko. Właściciele kąpielisk nie są przygotowani na przyjęcie plażowiczów. Ratowników zatrudniają nie wtedy, gdy na dworze skwar a woda ciepła, lecz dopiero z początkiem wakacji.
W czoraj o godz. 16 runęła połowa kamienicy przy ul. Pocztowej 26 w Chełmie. Mieszkańcy sąsiednich bloków usłyszeli huk. W kłębach dymu i kurzu nie było niczego widać.
Po godz. 18 i w weekendy mieszkańcy Chełma muszą bardzo uważać na oczy. Gdy w tym czasie przytrafi im się jakiś uraz, nie znajdą w mieście pomocy. Muszą jechać kilkadziesiąt kilometrów do szpitala w Krasnymstawie. I to na własny koszt.
W województwie lubelskim zanotowano już blisko 30 zgonów spowodowanych wyziębieniem organizmu. Większość ofiar to bezdomni i samotni. A w schroniskach brakuje miejsc. Najgorsza sytuacja jest w Lublinie.
Specjalne szkolenia dla właścicieli groźnych ras i wciągnięcie na listę psów uznawanych za niebezpieczne także mieszańców – takie propozycje pojawiły się po ostatnich przypadkach pogryzień dzieci.