Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Targach Lublin i Parku Ludowym w sobotę odbył się Piknik Patriotyczny „Służymy Niepodległej” organizowany przez Wojsko Polskie.
Związek Harcerstwa Polskiego świętuje setną rocznicę powstania. Tuż przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości w dniach 1-2 listopada 1918 r. obradował w Lublinie zjazd przedstawicieli wszystkich polskich ośrodków skautowych. Podczas zjazdu zapadła decyzja by utworzyć wspólną dla wszystkich organizację – Związek Harcerstwa Polskiego.
Czterdziestą rocznicę ślubu świętowali dziś Anna i Kazimierz Gajkowie, członkowie Lubelskiego Bractwa Kurkowego.
Od mszy świętej w Kościele Garnizonowym w Lublinie rozpoczął się dziś II Memoriał Strzelecki im. mł. chor. Andrzeja Adamczyka i sierż. Pawła Legenckiego.
Dzisiaj tysiące adeptów prawa w kraju pisało test na aplikację radcowską. Zgłoszenie o przystąpieniu do egzaminu wstępnego na aplikację radcowską należało złożyć do 15 sierpnia br. Opłata za egzamin wstępny wynosi 1050 zł.
Ponad 100 projektów przygotowały uczelnie wyższe z Lublina i regionu podczas niedzielnego Pikniku Naukowego w ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki.
Przy specjalnej oprawie artystycznej, grze świateł, muzyce dawnej i udziale lubelskich grup rekonstrukcyjnych krata bronna została dzisiaj „na nowo oddana Bramie Krakowskiej i mieszkańcom Lublina”.
Dziś w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie jest prezentowany spektakl „Orfeusz i Eurydyka” w reżyserii Mariusza Trelińskiego z artystami z Opery Wrocławskiej. Operę będzie można zobaczyć także jutro.
Lubelska Mila Pamięci to jedyny taki bieg w Polsce. Jest organizowany w Lublinie od 2016 r., w okolicach rocznicy 17 września 1939 r., czyli daty napaści ZSRR na Polskę podczas II wojny światowej. Zawodnicy, którzy wystartowali dziś w 3. Mili Pamięci Ofiar Komunizmu mieli do pokonania 1609 m. Trasa została wyznaczona na terenie parku Ludowego.
W sobotę przed Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie można było obejrzeć spektakl „Przedwiośnie” przygotowany przez pracowników biblioteki.