Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
13 września pierwsze urodziny obchodziło Autonomiczne Centrum Społeczne Cicha4. Można było spróbować wegańskiej kuchni, posłuchać koncertów muzyki alternatywnej na żywo, wziąć udział w dyskusji na temat społecznej roli niezależnych pustostanów, obejrzeć film w unikatowej przestrzeni czy napić się kawy w bezgotówkowej kawiarni "Miłość. Był również wegański tort urodzinowy. Autonomiczne Centrum Społeczne Cicha4 to nowe i niezależne, zaangażowane społecznie miejsce na mapie Lublina. - Dzięki życzliwości właściciela zajęliśmy opuszczoną od ponad 10 lat zabytkową kamienicę w centrum miasta i na nowo zapełniamy ją aktywnością i działaniami, oddając ją do dyspozycji mieszkańców. Cicha4 to brak szefów - wspólnie decydujemy, wspólnie wykonujemy decyzje mimo różnic światopoglądowych, ideologicznych czy kierunku w prowadzonej przez nas działalności - deklarują animatorzy centrum.
Dożynki wojewódzkie w podlubelskich Niemcach odwiedziły w niedzielę tłumy gości. Czekało na nich mnóstwo atrakcji: dożynkowy korowód, pachnące bochny chleba, przepiękne wieńce z całego województwa oraz część artystyczna. O godz. 20.30 wystąpi gwiazda wieczoru czyli Kasia Kowalska. Mieszkańcy Lublina, którzy postanowili odwiedzić Niemce, mogą korzystać z darmowej linii autobusowej DOŻ, okazjonalnie uruchomionej przez MPK Lublin.
Podczas pikniku w ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim można było w niedzielę obejrzeć rowery, które trafią do wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego. Takich pojazdów będzie łącznie 400, dostępne będą w 40 wypożyczalniach, które zaczną działać 19 września. Aby z nich korzystać trzeba zarejestrować się na stronie lubelskirower.pl
W tym roku w ramach Europejskiego Festiwalu Smaków wystawcy są na Starym Mieście oraz w browarze Perła. Na jarmarku nie brakuje wędlin, pieczywa, serów, ciast, przypraw, nalewek i przetworów. Wśród nowości: będzie można skosztować oryginalnych wypieków osmańskich, jak np. baklava i serlava, produktów kuchni gruzińskiej, wina toskańskie, portugalskie oliwy i oliwek, suszonych owoców z całego świata.
Jest już gotowe rondo turbinowe koło osiedla Borek w gm. Wólka, na przecięciu S17 i drogi krajowej 82. To węzeł Lublin Tatary.
148 uczniów z 45 szkół spotkało się w poniedziałek z władzami miasta. Tylu mamy tegorocznych laureatów międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów artystycznych.
W południe na plac Litewski przyszli przedstawiciele m.in. Młodzieży Wszechpolskiej. Pikietowali z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych. Dzień ten uchwalony został 8 czerwca 2006 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 66. rocznicę przybycia pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz.
Ponad 200 różnego rodzaju wydarzeń artystycznych - widowisk, spektakli, wystaw, koncertów, happeningów - składało się na program Nocy Kultury, która odbyła się z soboty na niedzielę w Lublinie. W atrakcjach licznie uczestniczyli mieszkańcy miasta i turyści.
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w lubelskiej hali Globus pokonała w sobotę reprezentantów Rosji 27 - 21.
"Mali Odkrywcy" to połączenie interaktywnej wystawy z warsztatami, podczas których każdy uczestnik może samodzielnie wykonać szereg eksperymentów wyjaśniających tajemnice fizyki, chemii oraz biologii. Akcja potrwa do 16 marca w Galerii Lubelskiej Carrefour przy al. Witosa 6 w Lublinie.