Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W sobotę w centrum Lublina w sobotę wzbiło się 65 balonów symbolizujących 65 rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Happening oraz Światowy Maraton Pisania Listów to wydarzenia zorganizowane w obronie więźniów sumienia na całym świecie.
Skakali, tańczyli i śpiewali. Happening \"Krąg Życzliwości” na pl. Litewskim w Lublinie był częścią projektu \"Lublin w sieci życzliwości”. Akcja polega na tym, że młodzież przygotowuje wybrane przez siebie życzliwe inicjatywy na rzecz społeczności. W czwartek uczniowie lubelskich szkół zachęcali do udziału w akcji także innych mieszkańców Lublina.
W sobotę i niedzielę Targi Rolnicze Agro-Park w halach przy ul. Dworcowej w Lublinie cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Była to druga edycja imprezy organizowanej wspólnie przez Targi Lublin i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Pokazano maszyny i urządzenia rolnicze do uprawy roślin i hodowli zwierząt. Swoją ofertę pokazało blisko 170 wystawców. Z kraju, ale też z Austrii, Czech, Litwy, Łotwy, Niemiec, Turcji i Włoch. Ze statystyk lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wynika, że rolnicy chętnie inwestują w sprzęt rolniczy i maszyny. Najpopularniejszym programem, z którego korzystali, była \"Modernizacja gospodarstw rolnych”. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007–2013 na terenie województwa lubelskiego zakupiono 4 436 sztuk ciągników rolniczych W ramach PROW-u na wieś trafiło także 27 085 sztuk różnego rodzaju maszyn, narzędzi i urządzeń rolnicze.
Nadszedł najwyższy czas aby moda rodem z Lublina, a także ta globalna, która zadomowiła się tu na dobre, po raz pierwszy pokazała swój pazur - zapowiadali organizatorzy piątkową imprezę w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego. Swoje pokazy zaprezentowały marki i projektanci: Caterina, Eveline Atelier, Farbotka, Forest, Iwona Kutnik, Joanna Łubkowska, Jola Szala. La Vantil, Olsen, Sagan, Sistu, Wendeker.
Auto przygotowane do driftu i elegancki samochód skonstruowany przez pasjonatów. Te i wiele innych samochodów można było wczoraj podziwiać przed głównym wejściem do Galerii Olimp. Kolejne samochody czekały na odwiedzających wewnątrz galerii i na parkingu. Były jedną z atrakcji pikniku motoryzacyjnego \"Bądź bezpieczny na drodze”. Fani motoryzacji mieli okazję m.in. spotkać się z mistrzami sportów samochodowych i zapoznać z nowinkami motoryzacyjnymi. Nie brakowało też atrakcji dla najmłodszych. Dzieciaki mogły m.in. ćwiczyć umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze pod okiem funkcjonariuszy drogówki. Zainteresowaniem cieszyły się też symulatory, które pozwalały poczuć, jak przebiega wypadek drogowy. Oprawę artystyczną imprezy zapewnił kabaret Ani Mru Mru.
Huk, okrzyki i hałas przelatującego nisko śmigłowca na pewno obudziły w niedzielę niejednego mieszkańca osiedla Adampol w Świdniku. Na ulicach odbywały się manewry zorganizowane przez stowarzyszenia paramilitarne.
Zbudowaliśmy system gwarantujący polskie władztwo nad grupą Azoty – powiedział dzisiaj w Puławach Donald Tusk. Premier podczas wizyty w Zakładach Azotowych \"Puławy\" wjechał m.in. na 130-metrową wieżę granulacyjną, z której roztacza się widok na fabrykę i jej okolice. > Więcej o wizycie Donalda Tuska w Puławach.
Mieszkańcy Lublina i turyści tłumnie odwiedzili w niedzielę Muzeum Wsi Lubelskiej, które przygotowało atrakcje dla młodszych i starszych gości. W programie były pokazy koszenia zboża sierpem, kosą i żniwiarką konną. Klimat żniwowania można było poczuć podczas koncertu pieśni żniwnych w wykonaniu zespołu \"Śpiewający Sławin”.
Na trawniku obok Szkoły Podstawowej nr 43 przy ul. Śliwińskiego w Lublinie zorganizowano w niedzielę warsztaty artystyczne dla mieszkańców Czechowa. Największą popularnością cieszył się kurs wykonywania biżuterii z koralików. Oprócz tego można było wziąć udział w warsztatach bębniarskich oraz nauczyć się kręcić hula - hoop. Po południu warsztaty przenoszą się na Wrotków. W godzinach 16-18 \"Zielony kocyk\" będzie na os. Nałkowskich, na terenach zielonych pomiędzy boiskiem Gimnazjum nr 3 a wieżowcami 19 i 21, przy placu zabaw. Projekt \"Zielony kocyk” jest realizowany przez Warsztaty Kultury w ramach programu \"Dzielnice Kultury – Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina”.
Lubelskie zabytki cieszą się dużym zainteresowaniem przyjezdnych. Turyści najchętniej odwiedzają Stare Miasto.